به پلیس هامبورگ در مورد مرد مسلح خبر داده شد اما اسلحه او را نگرفت | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو ماه پیش اطلاعاتی از سوی مقامات هامبورگ در مورد مرد مسلحی دریافت شد که هفت نفر از جمله یک نوزاد متولد نشده را در سالن شاهد یهوه کشت، اما او مقامات را متقاعد کرده بود که اسلحه او را نبرند.

در ژانویه نامه ای ناشناس توسط مقامات کنترل تسلیحات دریافت شد که در آن نگرانی ها در مورد مردی به نام فیلیپ اف 35 ساله توسط پلیس آلمان ایجاد شد و گفت که به نظر می رسد از اعضای سابق کلیسا عصبانی است، اما افسران در هنگام بازدید هیچ دلیلی برای نگرانی پیدا نکرده اند. او ماه گذشته

این مرد که توسط رسانه‌های محلی به نام فیلیپ فوز، مشاور کسب‌وکار آزاد معرفی شد، چهار مرد و دو زن 33 تا 60 ساله که همگی آلمانی بودند و همچنین یک نوزاد دختر متولد نشده که مادرش زنده مانده بود را به ضرب گلوله کشت. از ساعت 9 شب پنجشنبه شروع شد.

هشت نفر مجروح شدند که حال چهار نفر وخیم است که این نگرانی ها را افزایش داده است. شش نفر از این افراد شهروند آلمانی هستند، یکی از اوگاندا و دیگری اهل اوکراین است. این اولین تیراندازی جمعی در هامبورگ است.

فوز که 18 ماه پیش کلیسای شاهدان یهوه را ترک کرده بود، پس از اینکه اعضای یک واحد نیروی ویژه به سالن هجوم بردند و او را تا طبقه اول ساختمان سه طبقه سنگ‌ریزه‌شده در نزدیکی مرکز شهر تعقیب کردند، با سلاحش خودکشی کرد. .

توماس رادزوویت، رئیس امنیت ایالت هامبورگ، گفت: «او یکی از اعضای سابق شاهد یهوه است که حدود یک سال و نیم پیش داوطلبانه جامعه را ترک کرد، اما ظاهراً با شرایط خوبی نبود.

“صدای بلند گلوله شنیدم”: هفت نفر در سالن شاهدان یهوه در هامبورگ کشته شدند – گزارش تصویری

این سوال مطرح می شود که چرا جلوی او گرفته نشد. مظنون از دسامبر 2022 به عنوان تیرانداز دارای مجوز اسلحه بود و یک دستگاه Heckler & Koch P30 را در اختیار داشت. اما در ماه ژانویه نامه‌ای ناشناس دریافت شد که نشان می‌داد او ممکن است از یک بیماری روانی تشخیص داده نشده رنج می‌برد و «خشم خاصی علیه اعضای مذهبی یا علیه شاهدان یهوه و کارفرمای سابقش» نشان داده است.

در طی یک بازدید از پیش اعلام نشده بعدی در 7 فوریه در آپارتمانش در منطقه آلتونا در غرب هامبورگ، گفته شد که Fusz همکاری داشت و افسران را متقاعد کرد که دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. فقط به او اخطار شفاهی داده شد که اسلحه خود را در گاوصندوق نگه نمی دارد.

رئیس پلیس رالف مارتین مایر در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مظنون سابقه کیفری ندارد و هیچ دلیل قانونی برای برداشتن اسلحه این مرد وجود ندارد.
.

اندی گروت، سناتور امور داخلی هامبورگ، گفت: «این یک اقدام وحشتناک است. ما حمله جمعی به این بزرگی نداشته ایم. این بدترین جنایت در تاریخ اخیر شهر ما است.»

این خشونت در حوالی ساعت 9 بعد از ظهر روز پنجشنبه آغاز شده بود که Fusz، مردی مجرد که از سال 2015 در هامبورگ زندگی می کرد، به مدت دو ساعت به سالن پادشاهی شاهدان یهوه رسید و اسلحه خود را به سمت زنی که در ماشینش نشسته بود، برد.

او 10 گلوله به وسیله نقلیه شلیک کرد اما زن موفق شد از آنجا دور شود که در آن لحظه مرد مسلح به سمت پنجره ای در ضلع شمالی ساختمان حرکت کرد. او با شلیک گلوله شیشه پنجره را باز کرد و وارد سالنی شد که 36 نفر در آن جمع شده بودند. 25 عضو دیگر کلیسا به صورت آنلاین به آنها پیوسته بودند.

الان ساعت 9.04 شب بود. در مجموع 135 گلوله توسط فرد مسلح با سلاح نیمه اتوماتیک خود شلیک شد که ظاهراً در فواصل کوتاه و با فاصله 20 ثانیه ای مشخص می شد.

سرویس‌های اورژانس 47 تماس تلفنی برای کمک گرفتن دریافت کردند زیرا صدای تیراندازی به گوش می‌رسید.

پلیس تا ساعت 9.08 شب در صحنه بود اما نتوانست بلافاصله وارد ساختمان شود. یک واحد پشتیبانی عملیات ویژه اتفاقاً در محله بود، اما در ساعت 9.09 شب رسید و با شلیک به دستگیره درب اصلی سالن دسترسی پیدا کرد. وقتی وارد شدند، صحنه خونینی را دیدند که اجساد در اطراف پراکنده بود و صدای شلیک گلوله همچنان شنیده می شد.

در میان هرج و مرج، یک چهره، با لباس های تیره، از پله ها فرار کرد. پلیس تعقیب کرد یکی از شاهدان گفت که آنها معتقدند که مرد مسلح را از پنجره دیدند. اما فوز که جایی برای فرار نداشت، اسلحه‌اش را در گوشه‌ای از طبقه اول ساختمان به سمت خودش چرخاند. گروت گفت: «به احتمال زیاد ما مدیون مداخله بسیار، بسیار سریع و مصمم نیروهای پلیس هستیم که در اینجا قربانی دیگری وجود نداشته است.

مرد مسلح یک کوله پشتی پر از مهمات بر روی خود داشت. رالف پیتر اندرس از دفتر دادستانی عمومی گفت که یورش به آپارتمان او منجر به کشف 15 خشاب پر شده با هر کدام 15 فشنگ و چهار جعبه مهمات حاوی 200 فشنگ دیگر شد.

روز جمعه، اجساد کشته شدگان با برانکارد و در یک مورد با تابوت از سالن خارج شدند، زیرا نمایندگان رسانه ها زیر برف سنگین نظاره گر بودند. در همین حال، تیم‌های پزشکی قانونی به جستجوی شواهد ادامه دادند، در حالی که دیگر افسران در حال بررسی تاریخچه دیجیتال Fusz برای توضیح اقدامات او بودند.

در یکی از صفحات وب که به نظر می‌رسد وب‌سایت شخصی فوز است، او در شهر ممینگن باواریا به دنیا آمد و در کمپتن، نزدیک مرز اتریش، در یک «خانواده انجیلی سخت‌گیر» بزرگ شد. او قبل از شاگردی در یک “بانک خصوصی پیشرو” در یک دانشکده فنی تحصیل کرد. او تحصیل در مدیریت بازرگانی، لیسانس (Hons) و فوق لیسانس علوم را از جمله دستاوردهای آکادمیک خود ذکر می کند.

این وب سایت می گوید که او که از طرفداران باشگاه فوتبال لیورپول است، اولین بازی خود را در سال 2007 در آنفیلد تماشا کرد. فیلیپ فوز در زندگی خصوصی خود دوست دارد فعال و چندفرهنگی باشد، ترجیحاً در یک محیط آفتابی نزدیک به آب. فیلیپ فوز یک اروپایی است که به خود اعتراف می کند و در یک ذهنیت جهانی احساس راحتی می کند.

حداقل هزینه مشاوره او 250 یورو (221 پوند) به اضافه 19 درصد مالیات بر ارزش افزوده اعلام شده بود، اما او همچنین فرصتی پیدا کرده بود تا کتابی را در ژانویه با عنوان: حقیقت درباره خدا، عیسی مسیح و شیطان منتشر کند.

این کتاب در آمازون، احتمالاً توسط نویسنده، توصیف شده است: «کتابی که دیدگاه شما را نسبت به جهان تغییر خواهد داد و یک کتاب استاندارد جدید در کنار انجیل و قرآن خواهد بود، کتابی که در 100 سال آینده نیز معتبر خواهد بود! “.

در یکی از سایت های لینکدین، آخرین پست ساعت 5 بعدازظهر به وقت محلی پنجشنبه، ساعاتی قبل از شروع تیراندازی منتشر شد. پس از بیش از دو ماه، می‌توانم از گزارش فروشم تشخیص دهم که کتاب من 100 درصد رضایت دارد. بدون بازگشت، با این حال نمونه ها یا استفاده شده در بازار وجود دارد. این یک رکورد شگفت انگیز است! چه کسی نرخ رضایت 100 درصدی دارد؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وای مردم: بوبرت جمهوری خواه، شاهد دی سی در مورد ادرار کردن عمومی است | جمهوری خواهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در صحنه‌های عجیب و غریب …