فوتبال سیاسی: جنگ های فرهنگی بریتانیا چگونه بازی ملی را فرا گرفت | گری لاینکر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جنگ سیاسی و فرهنگی در بریتانیا اکنون حریم بازی مورد علاقه خود را که یکی از چند پناهگاه اخیر وحدت ملی است، شکسته است.

پناهگاه متلاشی شده مورد بحث، مسابقه روز است، برنامه شنبه شب در بی بی سی که نکات برجسته فوتبال (فوتبال) روز لیگ برتر را نشان می دهد و تشریح می کند.

این طولانی‌ترین نمایش فوتبال در جهان است که در سال 1964 آغاز شده است. از سال 1970 تا کنون با همین تم تم و با میانگین تماشاگران دو میلیون به اضافه (بسیار بیشتر برای فینال‌های جام حذفی)، سهم قابل‌توجهی از نمایش فوتبالی در جهان است. مردم می توانند آن را در خواب زمزمه کنند.

علیرغم ظهور رقابت‌های استریمینگ و تجاری، مسابقه روز همچنان یک تجربه ملی مشترک از ورزش و شوخی‌های شوخی است.

با این حال، پس از 59 سال، پس از اینکه بی‌بی‌سی مجری همیشگی خود، گری لینکر، مهاجم سابق لستر، بارسلونا، تاتنهام و انگلیس و هم‌مجری‌هایش، اسطوره‌های همکارش را به حالت تعلیق درآورد، پس از 59 سال، این شوخی خاموش خواهد شد و این برنامه شنبه بدون مجریان و کارشناسان پخش خواهد شد. آلن شیرر و یان رایت اعلام کردند که در همبستگی خود را کنار می گذارند.

لاینکر به دلیل انتقاد از سیاست مهاجرتی دولت که به تازگی رونمایی شده است، و به ویژه پیام ویدیویی وزیر کشور سوئلا براورمن، با تمرکز بر جلوگیری از عبور افرادی که با قایق های کوچک از کانال مانش عبور می کنند، در آب داغ است.

وی خاطرنشان کرد که این پیشنهاد که بریتانیا در حال غرق شدن است، بیهوده است زیرا این کشور پناهندگان بسیار کمتری را نسبت به سایر کشورهای بزرگ اروپایی می پذیرد. به گفته او، این یک سیاست بی‌اندازه بی‌رحمانه بود که به زبانی که به زبان آلمانی در دهه 30 استفاده می‌کرد، متوجه آسیب‌پذیرترین افراد بود.

این اظهارات منجر به شکایت از سوی دولت و مطبوعات دست راستی شد و در نهایت تصمیم به حذف لاینکر تا زمانی که توافق در مورد استفاده وی از رسانه های اجتماعی حاصل شود، شد.

این تصمیم طوفانی از شکایات را در مورد استانداردهای دوگانه برانگیخت، زیرا اشاره شد که شخصیت‌های بی‌بی‌سی در گذشته با انحراف به سمت راست، از اظهار نظر سیاسی دوری می‌کردند. رئیس کنونی بی‌بی‌سی، ریچارد شارپ، یکی از اهداکنندگان محافظه‌کار است که زمانی به بوریس جانسون در زمان نخست‌وزیری او کمک کرد.

ریچارد شارپ
ریچارد شارپ، رئیس فعلی بی بی سی. عکس: مجلس عوام / PA

حامیان و حامیان آزادی بیان لینهکر، از جمله کسانی که در مورد مقایسه‌های نازی‌های او تردید دارند، استدلال کرده‌اند که به عنوان یک مفسر فوتبال که دیدگاه‌های خصوصی خود را در مورد سیاست بیان می‌کند، باید اجازه داشته باشد که آنچه را که فکر می‌کند، بیان کند.

در اصل، نبرد بر سر مسابقه روز ادامه مبارزه طولانی مدت بر سر مأموریت بی‌بی‌سی، و تعریف معنای پخش‌کننده خدمات عمومی در عصری قطبی است.

تعلیق Lineker در همان روز اعلام شد که یکی دیگر از گنجینه های تلویزیون ملی مورد تهدید قرار گرفت. مشخص شد که بی‌بی‌سی تصمیم گرفته بود قسمتی از سریال جدید سر دیوید آتنبرو را در مورد حیات وحش بریتانیا پخش نکند، زیرا می‌ترسید که مضامین آن در مورد تخریب طبیعت با واکنش شدید سیاستمداران محافظه‌کار و مطبوعات راست‌گرا مواجه شود.

پنج قسمت از جزایر وحشی قرار است در بخش‌های پرایم تایم بی‌بی‌سی وان پخش شوند، اما قسمت ششم – که به عنوان پوشش تلفات حیات وحش و تلاش‌ها برای مقابله با آنها شناخته می‌شود – پخش نخواهد شد و در عوض فقط در سرویس iPlayer بی‌بی‌سی در دسترس خواهد بود.

منابع ارشد بی بی سی به آبان نیوز گفتند که تصمیم برای عدم نمایش قسمت ششم برای دفع انتقاد احتمالی جناح راست اتخاذ شده است.

همچنین در روز جمعه، شرکت مجبور شد به دلیل عدم بررسی دقیق ادعاهای نادین دوریس، نماینده محافظه کار در یک برنامه رادیویی، عذرخواهی کند و با اتهاماتی مبنی بر اینکه فیونا بروس، مجری «زمان سؤال»، آزار خانگی را بی اهمیت جلوه داده است، مواجه شد.

هر دو نبرد Match of the Day و Attenborough کوچک شدن فضای عمومی در بریتانیا را که واقعاً غیرسیاسی تلقی می شود نشان می دهد و این سؤال را ایجاد می کند که آیا چیزی واقعاً مقدس است یا اینکه آیا Strictly Come Dancing یا Great British Bake Off به میدان های جنگ بعدی تبدیل خواهند شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …