ریشی سوناک به ادعای بوریس جانسون از فهرست افتخارات سوء استفاده کرده است سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک پس از اتهاماتی مبنی بر اینکه فهرست افتخارات بوریس جانسون سیستم را بی اعتبار کرده است، گفته است که پدرش خوش شانس خواهد بود که در روز پدر کارت دریافت کند، چه برسد به عنوان شوالیه.

سوناک برای رد لیست جانسون، که در آن او پدرش استنلی جانسون را برای نشان شوالیه نامزد کرده بود، با توجه به اتهامات قبلی در مورد رفتار او، تحت فشار قرار گرفته است.

کارولین نوکس، نماینده محافظه‌کار در سال 2022، استنلی جانسون را متهم کرد که در کنفرانس حزب محافظه‌کار در سال 2003 به پشت او ضربه زده است و روزنامه‌نگار آیله رئا گفت که او در یک رویداد کنفرانس دیگری او را مورد آزار و اذیت قرار داده است. او این اتهامات را رد کرده است.

در مسیر اولین نشست بریتانیا و فرانسه در پنج سال گذشته، سوناک از محکوم کردن صریح فهرست جانسون خودداری کرد، اما انجام همان کار را رد کرد.

سوناک به خبرنگاران گفت: «برای من، یک موفقیت بزرگ این است که به خاطر داشته باشم که در روز پدر کارتی برای پدرم بگیرم، بنابراین این احتمالاً حدود آن است.

سوناک وقتی از او پرسیده شد که آیا معتقد است نخست وزیران سابق باید بتوانند اعضای خانواده خود را برای افتخارات نامزد کنند و آیا نظرات او نشان می دهد که او با این ایده مخالف است یا خیر، به خبرنگاران گفت: “بله. همانطور که گفتم، اگر کارتی را انجام می‌دهم، کارم خوب است، مثل من پدرم را دوست داشته باشید. همیشه از قبل در مورد لیست افتخارات اظهار نظر و گمانه زنی وجود دارد. من در مورد حدس و گمان اظهار نظر نمی کنم. من تا زمانی که این چیزها را نبینم نمی بینم، بنابراین گفتن بیشتر از این برایم سخت است.»

روز پنجشنبه، وزیر مهاجرت، رابرت جنریک، به بی‌بی‌سی Question Time گفت که نخست‌وزیر‌ها نباید در پاسخ به گزارش‌هایی درباره برنامه‌های بوریس جانسون، به اعضای خانواده‌شان «مطمئناً» افتخارات بدهند.

در همین حال سوناک همچنان از گفتن دقیق اظهارنامه مالیاتی خود اجتناب می کند. در ژانویه، نخست وزیر گفت که اظهارات خود را «به زودی» منتشر خواهد کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هنگامی که در طول سفر خود به فرانسه در روز جمعه از او پرسیده شد که چه چیزی او را طولانی کرده است، او پاسخ داد: “همانطور که می دانید، سال مالیاتی در 31 ژانویه به پایان رسید، بنابراین من در چند هفته گذشته کمی شلوغ بودم … بنابراین این تنها راه است. به این دلیل [I haven’t published them]. اما آنها به زودی منتشر خواهند شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …