اخبار استرالیا زنده: آلبانی به توافق تجاری هند چشم دوخته است. اسکات موریسون می گوید Aukus “بهترین راز نگه داشته شده” از زمان جنگ جهانی دوم | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

53 نفر از بورکتاون تخلیه شدند

سرپرست تام آرمیت به تازگی یک به روز رسانی به ABC News در مورد سیل در کوئینزلند ارائه کرده است. او می گوید 53 نفر از بورکتاون تخلیه شده اند. تخلیه بالگردها در طول روز ادامه خواهد داشت.

در اینجا بخشی از به روز رسانی او آمده است:

وضعیت سیل در برک تاون در حال حاضر در سطوح بی سابقه است، بنابراین ما واقعاً در منطقه ای نیستیم که بتوانیم دقیقاً آنچه را که قرار است به دست آوریم پیش بینی کنیم.

ما می دانیم که آب همچنان در حال افزایش است و می دانیم که مقدار قابل توجهی آب وجود دارد که باید از آن حوضه ها تخلیه شود، که در چند روز گذشته میزان فوق العاده ای بارندگی داشته است.

ما ناوگانی از هلیکوپترها و سایر دارایی ها داریم که در چند روز گذشته برای تخلیه 53 نفر از شهر استفاده کرده ایم. احتمالا بیش از 100 عدد باقی مانده است. برخی از این افراد آرزو دارند در خانه های خود بمانند. دیگران امروز حرکت خواهیم کرد.

پاسخ فوق العاده ای از سوی خلبانان هلیکوپترهای محلی و هلیکوپترهای جمع آوری شده برای کمک به ما در جابجایی تعداد زیادی از مردم دیروز بوده است. برخی از این هلیکوپترها فقط کوچک هستند و فقط سه نفر را در یک زمان حمل می کنند، بنابراین تعداد زیادی بالابر وجود دارد.

شهرهای کوئینزلند برای سیلاب های بی سابقه آماده می شوند

اداره هواشناسی برای بسیاری از مناطق منطقه ای کوئینزلند هشدار سیل صادر کرده است. امروز شما را در جریان این داستان قرار خواهیم داد. در اینجا بخشی از آخرین به روز رسانی منتشر شده در روز جمعه است که نشان می دهد چقدر بارندگی شدید بوده است:

تا 293 میلی متر در سراسر حوضه های رودخانه نیکلسون و لیخهارت در 48 ساعت تا ساعت 9 صبح جمعه ثبت شده است. تا پایان روز جمعه رگبار و رعد و برق بیشتر پیش‌بینی می‌شود، اما به طور کلی بارش‌های گسترده در این منطقه کاهش یافته است.

افزایش قابل توجه سطح رودخانه در بخش های بالایی حوضه نیکلسون و لیچارت در شهرک ریورسلی، گریگوری داونز و دومادیج که در آن سیل های بزرگ در حال وقوع است، مشاهده شده است.

در شهرستان Doomadgee رکورد بزرگی از سطح رودخانه 8.54 متر در صبح جمعه ثبت شد، با این حال سطح رودخانه در حال حاضر کندتر افزایش می یابد و به اوج نزدیک می شود. سیل بزرگ بی سابقه ای در بورکتاون رخ می دهد که افزایش بیشتر و اوج رکورد احتمالی در روز یکشنبه وجود دارد.

خوش آمدی

صبح بخیر و به پوشش خبری ما در صبح امروز شنبه خوش آمدید. من مارتین فارر هستم و قبل از شروع به کار همکارم هنری بلوت، یک شبه چند داستان برتر را که تیتر خبرها می شوند را مرور خواهم کرد.

آنتونی آلبانیز امیدوار است که استرالیا بتواند یک قرارداد تجاری “تحول کننده” با هند امضا کند قبل از پایان سال، در حالی که وی سفر خود به شبه قاره را با سخنرانی مشترک در دهلی نو با همتای هندی نارندرا مودی به پایان رساند.

آلبانیز گفت که کشورها بر سر انعقاد زودهنگام توافقنامه همکاری جامع اقتصادی خود به توافق رسیدند و او امیدوار است که این توافق تا پایان سال به پایان برسد.

توافق تجارت آزاد محدود بین این کشورها در ژانویه اجرایی شد، اما در حال حاضر به ثمر نشسته است و بیش از 2.5 میلیارد دلار از محصولات استرالیا به هند ضربه می زند. این دو همچنین اعلام کردند که یک کارگروه خورشیدی استرالیا-هند به ریاست پروفسور استرالیایی Renate Egan تشکیل شده است.

یک شهر در شمال غربی کوئینزلند در انتظار اوج گرفتن بدترین سیل است. با اجتماعات متعدد و گاوداری های دورافتاده ایزوله شده و رعد و برق شدید که غرب و جنوب ایالت را در معرض خطر سیل قرار می دهد.

رودخانه آلبرت در بورکتاون از رکورد سیل 6.78 متری سال 2011 فراتر رفته است و اداره هواشناسی می گوید که آب در خلیج کارپنتاریا احتمالا روز یکشنبه به بالاترین حد خود خواهد رسید. به حدود 90 نفر از مردم محلی که هنوز در شهر هستند، گفته شد که جمعه شب پس از انتقال هوایی 25 فرد مسن و بیمار به همراه 18 کودک به همراه یکی از والدینشان، چمدان خود را بسته بندی کنند.

هفته‌ها باران سیل آسا رودخانه‌های منطقه را فراگرفته است و ده‌ها جامعه مانند Doomadgee، Normanton و Karumba را در جزایر در میان دریای وسیع داخلی سرگردان کرده است. این شهرها و همچنین سکونتگاه‌های دورافتاده‌تر و ایستگاه‌های احشام دورافتاده به مواد غذایی و سایر موادی که از طریق هوا و با کشتی ارسال می‌شوند متکی هستند.

خطر بادهای موسمی اواخر فصل به سمت جنوب حرکت کرده است و برای یک شورون غول پیکر که از جولیا کریک تا مرز NSW امتداد دارد و تا بوندبرگ برمی گردد، اعلام شده است.

بر اساس گزارش ها، اسکات موریسون، نخست وزیر پیشین، به Weekend Australian گفته است دیپلمات‌های ارشد و وزرای کابینه در میان نگرانی‌ها مبنی بر افشای برنامه‌های دستیابی به زیردریایی‌های هسته‌ای از ایالات متحده و بریتانیا از طریق سفارت‌های استرالیا در اروپا، در تاریکی مذاکرات Aukus قرار گرفتند.

موریسون گفته است: «این بهترین راز در تاریخ استرالیا از زمان جنگ جهانی دوم بوده است.

این روزنامه می‌گوید فرانسیس آدامسون، وزیر امور خارجه و بازرگانی وقت، تنها زمانی از این معامله مطلع شد که در ماه می 2021 به کمیته امنیت ملی کابینه ارائه شد.

بیایید وارد آن شویم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …