ویدئو: تماشا کنید: مردم جزیره فرانسوی از اینکه لاک‌پشت 30 ساله “اما” با غلبه بر جراحت برای تخم‌گذاری، شادی می‌کنند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از چهار سال انتظار برای ساکنان جزیره Reunion، اِما – یکی از دو لاک پشت سبز زایشی جزیره – بر جراحت تخم گذاری غلبه کرده است.

اما 30 ساله با 150 کیلوگرم وزن، از زمان تخم گذاری اولین تخم های خود در سال 2007، در یک ساحل مخفی تبدیل به ستاره ای در روند تولید مثل شده است.

“وقتی آنها به تالاب می آیند، به این دلیل است که آنها نوجوان هستند و برای تغذیه می آیند. وقتی به مرحله بزرگسالی رسیدند، دورتر می روند تا در آب عمیق تر تغذیه کنند و سپس به نزدیکی ساحل تولد خود باز می گردند. ریچل دیوید، کارآموز در رصدخانه لاک پشت دریایی کلونیا توضیح داد که برای تولید مثل و ماده ها می آیند تا در نزدیکی این سواحل تخم بگذارند.

او گفت: «مثلاً این مورد در مورد لاک‌پشت اِما است که برای تخم‌گذاری به ساحلی در غرب جزیره ریونیون می‌آید، ساحلی که آشکارا برای محافظت از اما و فرزندان آینده‌اش مخفی مانده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اتحادیه اروپا پیشنهاد جدیدی در مورد نحوه مبارزه با آلودگی نساجی دارد. باید آن را به درستی دریافت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نظرات بیان شده در این مقاله …