اعتصابات معلمان در ولز پس از بازنگری پیشنهاد حقوق لغو شد | اقدام صنعتی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اعتصاب دو روزه معلمان در هفته آینده در ولز پس از پیشنهاد دولت ولز برای پیشنهاد بازنگری حقوق لغو شد.

اعضای اتحادیه ملی آموزش (NEU) قرار بود در 15 تا 16 مارس کار خود را به دلیل اختلاف بر سر دستمزد متوقف کنند.

اما NEU، بزرگترین اتحادیه آموزش و پرورش در بریتانیا، اعلام کرده است که اعتصابات در ولز به حالت تعلیق در خواهد آمد تا زمانی که اعضا پیشنهاد پرداخت را بررسی کنند. در انگلستان، دو روز اعتصاب به قوت خود باقی خواهد ماند.

NEU با اعضای معلم خود در ولز در مورد پیشنهاد دستمزد اصلاح شده مشورت خواهد کرد که شامل 3 درصد اضافی برای سال‌های 2022-23 – 1.5 درصد تلفیقی و 1.5 درصد غیر تلفیقی است.

همچنین شامل توصیه‌ای است مبنی بر اینکه جایزه پرداختی 2023-24 از اول سپتامبر به 5 درصد افزایش می‌یابد و به طور کامل تأمین می‌شود.

جرمی مایلز، وزیر آموزش و پرورش ولز، در نامه‌ای در روز جمعه که پیشنهاد بازنگری شده حقوق را ارائه می‌کرد، گفت: «من می‌توانم تأیید کنم که اگر مکالمات در انگلیس منجر به پیشنهادی برای معلمان و رهبران شود که بالاتر از هر پرداخت حقوقی در ولز باشد، ما می‌توانیم تأیید کنم با جایزه دستمزد مطابقت دارد.»

مری بوستد و کوین کورتنی، دبیران کل مشترک NEU، گفتند: “ما از دولت ولز به خاطر شیوه سازنده ای که در آن راه حلی را برای اختلاف فعلی بر سر پرداخت دنبال کرده اند تشکر می کنیم.

این حیاتی است که ما با هم تمام تلاش خود را برای مبارزه با بحران استخدام و نگهداری و اطمینان از پیوستن افراد بیشتری به این حرفه و ماندن در این حرفه انجام دهیم.

«دولت ولز این موضوع را به رسمیت می‌شناسد و همچنین اهمیت پرداخت کامل پیشنهاد پرداخت را درک کرده است. علاوه بر این، آنها متعهد شده‌اند که برای مقابله با حجم کاری با ما همکاری کنند.»

دبیران کل NEU افزودند: «این کاملاً در تضاد با رفتار گیلیان کیگان است که از مذاکرات در انگلیس جلوگیری می کند. این هفته او حتی از صحبت کردن در آن خودداری کرد [the conciliation service] آکاس

NEU بارها و بارها گفته است که وارد مذاکره خواهیم شد. گفت‌وگوها می‌توانند در هر زمانی ادامه پیدا کنند – این دولت است که در حال افول است و پیش‌شرط‌ها را تعیین می‌کند، نه NEU.

«اگر درست است که وزیر آموزش و پرورش از نعمت دولت برای مذاکره در مورد دستمزد امسال و سال آینده برخوردار است، در این صورت هیچ چیز مانع از این گفتگوها نمی‌شود به جز ناسازگاری خودش.

ما در ولز نشان دادیم که مایلیم وارد مذاکرات جدی و تعلیق اقدامات اعتصابی در حالی که با اعضای خود در مورد پیشنهاد مشورت می کنیم، هستیم.

گفتگوها با دولت ولز در مورد موضوعات دیگری که برای اعضای NEU مهم است، مانند بودجه مدرسه و حجم کار، ادامه خواهد یافت.

سخنگوی دولت ولز گفت: ما از تصمیم برای توقف اعتصاب ها استقبال می کنیم. این خبر خوبی برای دانش آموزان، والدین و حرفه معلمی است.

با توجه به پیشرفت‌هایی که در گردآوری بسته‌ای از اقدامات برای کاهش حجم کار داشته‌ایم، معتقدیم که این یک پیشنهاد حقوقی خوب است که امیدواریم اعضا بتوانند از آن حمایت کنند.»

کیگان، وزیر آموزش بریتانیا، گفت: «اکنون بیش از دو هفته از پیشنهاد جدی من به اتحادیه ملی آموزش برای آغاز گفتگوهای فشرده در مورد همه زمینه‌های اختلافشان، از جمله پرداخت، می‌گذرد، به شرطی که آنها موقتاً متوقف شوند. اعتصابات برنامه ریزی شده آنها که به کودکان آسیب می رساند و برای والدین مخل است.

این همان پیشنهادی است که توسط اتحادیه های کارگری به نمایندگی از پرستاران، کارگران آمبولانس و فیزیوتراپیست ها پذیرفته شد که همگی با لغو اعتصابات خود موافقت کردند و اکنون نماینده اعضای خود در گفتگو با دولت هستند.

“پیشنهاد من همچنان پابرجاست، برای وارد شدن به مذاکراتی که می‌توانیم در مورد پرداخت صحبت کنیم و به اختلالات کودکان، خانواده‌ها و معلمان آنها پایان دهیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رأی دهندگان مریلند برای تصمیم گیری درباره اصلاحیه قانون اساسی سقط جنین

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، آناپولیس، دکتر — رای دهندگان مریلند …