با تشدید گمانه زنی ها برای نامزدی ریاست جمهوری، رون دیسانتیس از آیووا بازدید می کند | ران دیسانتیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رون دیسانتیس جمهوری‌خواه روز جمعه در آیووا به هوادارانش خوش آمد گفت و این اولین دیدار فرماندار فلوریدا در این دوره انتخاباتی از ایالت رای‌گیری زودهنگام و تشدید گمانه‌زنی‌ها درباره زمان اعلام نامزدی ریاست‌جمهوری 2024 است.

دیسانتیس در صبح جمعه در یک کازینو در داونپورت سخنانی را برای جمعیت کامل ارائه کرد و قرار است بعداً با فرماندار آیووا، کیم رینولدز جمهوری خواه، در د موین ظاهر شود تا کتاب جدیدش «شجاعت برای آزاد بودن» را تبلیغ کند.

فرماندار جناح راست تندرو به عنوان محتمل ترین رقیب دونالد ترامپ در رقابت نامزدی جمهوری خواهان در سال 2024 ظاهر شده است و روابط بین این دو تیره شده است و ترامپ اخیراً به دیسانتیس توهین کرده است.

ترامپ قبلاً تلاش خود را برای بازگشت به کاخ سفید اعلام کرده است، اما سیطره او بر حزب کمی پس از نمایش ناامیدکننده نامزدهای اصلی مورد حمایت ترامپ در انتخابات میان دوره ای نوامبر گذشته، ضعیف شده است.

دیسانتیس در سخنرانی در داونپورت، دستاوردهای خود در فلوریدا را تبلیغ کرد و مسائل مربوط به جنگ فرهنگی را که در سال‌های اخیر به رای‌دهندگان اولیه جمهوری‌خواه انرژی بخشیده است، بررسی کرد.

جمعیت به DeSantis دادند تشویق ایستاده زمانی که او به تصمیم خود برای پرواز مهاجران از فلوریدا به مارتا وینارد اشاره کرد، اقدامی که باعث شکایت شد و در حال حاضر نزدیک به 2 میلیون دلار برای ایالت هزینه داشته است.

دیسانتیس به جمعیت داونپورت گفت: «ما هرگز تسلیم اوباش بیدار نخواهیم شد. “ایالت ما جایی است که اوباش بیدار می روند تا بمیرند.”

پس از سخنرانی، دیسانتیس با حامیان خود در هم آمیخت و روی طناب این رویداد کار کرد. فرماندار با حامیان خود سلفی گرفت و به آنها پیشنهاد امضای کتاب‌های آنها را داد که شبیه کاندیدایی برای مقام‌های بالاتر بود.

سفر دیسانتیس در حالی انجام می شود که وی در نظرسنجی های ملی از رای دهندگان احتمالی جمهوری خواه در انتخابات مقدماتی از ترامپ عقب تر است و رئیس جمهور سابق آمریکا در آخرین نظرسنجی مورنینگ کانسالت با 25 امتیاز برتری دارد.

اما نظرسنجی جدید Des Moines Register/Mediacom نشان می‌دهد که DeSantis در حال حاضر بزرگترین تهدید برای ترامپ در آیووا است، که اولین گروه از رقابت‌های نامزدی جمهوری‌خواهان در فوریه آینده را برگزار خواهد کرد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، 80 درصد از جمهوری‌خواهان آیووا به ترامپ نظر مثبت دارند، در حالی که 75 درصد از آنها به دیسانتیس نظر مثبت دارند. نیکی هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی و سفیر سازمان ملل متحد، که ماه گذشته کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرد، از نظر 53 درصد از جمهوری‌خواهان آیووا مورد توجه قرار گرفته است.

جی آن سلزر، نظرسنجی که نظرسنجی آیووا را انجام داد، گفت: «کسی که قبلاً این مقام را برعهده داشته و دو بار برنده ایالت شده باشد، پیشتاز خواهد بود، و من نمی‌دانم که در این مرحله بتوانیم این را بگوییم». هیچ چیز در آیووا برای دونالد ترامپ قفل نشده است.

هیلی روز جمعه در حال پایان دادن به یک نوسان سه روزه در آیووا است و ترامپ قرار است روز دوشنبه به این ایالت سفر کند تا در مورد مسائل آموزشی سخنرانی کند که دیسانتیس از آن به عنوان محور اصلی تصدی فرمانداری خود استفاده کرده است.

دیسانتیس لایحه‌ای را امضا کرده است که در آن درس‌ها در مدارس ابتدایی فلوریدا در مورد تمایلات جنسی یا هویت جنسی ممنوع می‌شود، که توسط منتقدان به عنوان قانون «نگو همجنس‌گرا» مورد حمله قرار گرفت و قانون‌گذاران جمهوری‌خواه امیدوارند که این سیاست را برای پوشش دوره پیش‌مهدکودک تا کلاس هشتم در طول این سال گسترش دهند. جلسه قانونگذاری

انتظار می رود دیسانتیس منتظر باشد تا به طور رسمی کارزار ریاست جمهوری خود را آغاز کند تا پس از پایان جلسه قانونگذاری فعلی فلوریدا، که از روز سه شنبه آغاز شد، در ماه می. اما آخرین وقایع و اظهارات دیسانتیس تردید چندانی بر جای نمی گذارد که او به زودی وارد رقابت های ریاست جمهوری خواهد شد، با این امید که نامزدی جمهوری خواهان را به دست آورد و جو بایدن را در نوامبر 2024 شکست دهد.

دیسانتیس در سخنرانی ایالتی خود در روز سه‌شنبه گفت: «اکنون وقت آن نیست که روی موفقیت‌هایمان استراحت کنیم. ما قوی خواهیم ایستاد. ما خط را نگه می داریم. ما عقب نخواهیم نشست و من می توانم این را به شما قول بدهم: شما هنوز چیزی ندیده اید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن از رگولاتورها خواست تا نظارت بر برخی بانک ها را افزایش دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه از …