گری لاینکر با یک دوراهی مواجه است: خط بی‌بی‌سی را دنبال کنید یا یک تأثیرگذار رسانه‌های اجتماعی باشید | گری لاینکر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تصمیم بی‌بی‌سی برای کنار گذاشتن گری لاینکر باعث می‌شود شخصیتی که به‌طور بالقوه تعیین‌کننده حرفه‌ای باشد، به شخصیتی بی‌پرده تبدیل شود، زیرا این شرکت به نظر می‌رسد شهرت خود را به خطر بیاندازد تا نمونه‌ای از یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌هایش باشد.

توئیت‌های سیاسی لاینکر در مورد سیاست جدید دولت در مورد پناهندگی – به دنبال آن تعهد به پایبندی به نظرات او – بی‌بی‌سی را در موقعیتی تقریبا غیرممکن قرار داده بود و بی‌طرفی و آزادی بیان کارکنانش را متعادل می‌کرد.

بی‌بی‌سی که با اعمال سیاست رسانه‌های اجتماعی فوق‌العاده سختگیرانه برای کارکنان خبر، سعی در بازسازی «اعتماد شکننده» با دولت دارد، از طریق اعمال سیاست‌های رسانه‌های اجتماعی بسیار سختگیرانه برای کارمندان خبر، کنترل جانبداری در صفحه و خارج از آن را مهار می‌کند، از سوی وزرای محافظه‌کار تحت فشار قرار گرفته است تا مثالی ارائه کند. از Lineker.

با این حال، مجری مسابقه روز از حمایت صداهای بزرگی از جمله آلستر کمپبل، دبیر مطبوعاتی سابق تونی بلر، آدام بولتون مجری سابق اسکای نیوز، امیلی مایتلیس مجری سابق Newsnight و پیرز مورگان حمایت شده است.

حامیان تصمیم به حذف لینه‌کر از مسابقه روز را تسلیم فشارهای سیاسی می‌دانستند که استقلال آن را تضعیف می‌کند، در زمانی که رئیس آن، اهداکننده سابق محافظه‌کاران، ریچارد شارپ، به اتهام کمک به مهندسی وام برای بوریس جانسون تحت تحقیق است. .

به بیان دقیق، وضعیت رسمی لاینکر به عنوان یک کارمند آزاد و عضو بخش ورزش به این معنی است که او توسط همان قوانین رسانه های اجتماعی که مدیر کل، تیم دیوی، برای کنترل نظرات کارکنان خبر معرفی کرده بود، اداره نمی شود.

بی‌بی‌سی با لاینکر صریح دست و پنجه نرم کرده است. او سال گذشته به دلیل نقض دستورالعمل‌های بی‌طرفی در توئیتر مورد توبیخ قرار گرفت، اما وقتی او سابقه حقوق بشر قطر در جام جهانی را زیر سوال برد، هیچ اقدامی انجام نشد.

لینه‌کر احساس می‌کرد بدترین خشم را در مورد آخرین پست‌هایش از بین برده است، و روز پنجشنبه گفت که مشتاقانه منتظر ارائه مسابقه روز شنبه است، در حالی که در همان زمان خودی‌های بی‌بی‌سی می‌گفتند که وضعیت هنوز حل نشده است.

این شرکت گفته است که لاینکر تا زمانی که “موضع توافقی و روشن” در مورد استفاده خود از رسانه های اجتماعی نداشته باشد، اجازه بازگشت به ارائه را نخواهد داشت. لاینکر که بیش از 10 میلیون دنبال کننده در شبکه های اجتماعی دارد، با یک معضل مواجه است. یکی از ناظران گفته است که باید بین بی‌بی‌سی و تأثیرگذار بودن رسانه‌های اجتماعی تصمیم بگیرد.

این مولتی میلیونر، پردرآمدترین مجری شرکت با قراردادی 6.75 میلیون پوندی که تا سال 2025 اعتبار دارد، نیازی به مشخصات یا درآمدی که نقش بی بی سی برای او فراهم می کند، ندارد.

مارک بورکوفسکی، کارشناس روابط عمومی، می‌گوید: «این اکنون یک چیز وجدان اجتماعی است. آیا او به برند Lineker وفادار می ماند؟ اگر او موافقت کند که دهانش را ببندند، به شدت به برند خود آسیب می زند.»

برای بی‌بی‌سی، برکناری لاینکر گامی در جهت حل این خشم نیست. ایان رایت و آلن شیرر، کارشناسان در نمایش همبستگی، روز جمعه توییت کردند که در مسابقه روز شنبه حضور نخواهند داشت.

بورکوفسکی گفت: «بی‌بی‌سی اگر این کار را بکند لعنت است و اگر این کار را نکند، لعنت شده است. بی‌بی‌سی بدون توجه به اینکه چه کار می‌کند، دیده می‌شود که در این یک گل به خودی می‌زند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بخش سوم در اسکاتلند از همزا یوسف می خواهد که لفاظی خود را با عمل عوض کند | اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شخصیت‌های ارشد در سراسر اسکاتلند …