دیدگاه گاردین در مورد بودجه: بدون راه حل آسان برای بریتانیا شکسته | سرمقاله

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oدر یک چیز، سیاستمداران، اقتصاددانان و مفسران چپ و راست می توانند موافق باشند: بریتانیا شکسته شده است. نه مانند شعار احمقانه و پوزخندی که دیوید کامرون در مخالفت به کار می برد، بلکه در ابتدایی ترین معنای آن. زمستان امسال، در ساعاتی که برای رسیدن آمبولانس ها طول کشید، افراد بیمار جان خود را از دست دادند. سرمای این هفته دوباره بسیاری از خانواده ها را در سراسر بریتانیا مجبور به بحث در مورد گرم کردن خانه یا تغذیه خود کرده است. روز چهارشنبه، در حالی که جرمی هانت بودجه خود را در پارلمان ارائه می کند، معلمان در انگلیس و ولز، پزشکان، کارمندان دولت، کارکنان دانشگاه و رانندگان تیوپ همگی اعتصاب خواهند کرد.

صدراعظم جدید حتی تظاهر نمی کند که اقدامات هفته آینده این مشکلات را برطرف می کند. شاید چنین صراحتی به اعتبار او باشد. شرم آور این است که او حتی تلاش نمی کند. دستیابی به ریشه‌های مسائل بزرگ و برهم زدن عقاید جزمی هرگز به سبک آقای هانت نبوده است. برای مثال: خزانه داری تقریباً با حفظ تضمین قیمت انرژی، قبوض سوخت را پایین نگه می دارد. با چرخش مجدد در سیاست اعلام شده در پاییز توسط شماره 11، وزرا از آن به عنوان محافظه کاری دلسوزانه استقبال خواهند کرد – دولتی که درد مردم عادی را کاهش می دهد. با این حال، صورت‌حساب‌ها همچنان دو برابر سال 2021 خواهند بود، و دولت بار دیگر پول مالیات‌دهندگان را به تامین‌کنندگان انرژی در بازار خصوصی‌سازی شده که به طور کامل شکست خورده است، خواهد داد.

اقدامات اضطراری در مورد قیمت انرژی منطقی است، اما این سیاست باید با یک سیستم تعرفه اجتماعی جدید و همچنین اقدام جدی برای مقاوم سازی خانه ها و گسترش منابع تجدیدپذیر ترکیب شود. شانس چاق: رئیس آقای هانت، ریشی سوناک، صدراعظمی است که 1.5 میلیارد پوند در طرح خانه های سبز منفجر کرد که توسط اداره حسابرسی ملی به عنوان “نادرست” توصیف شده است. این برنامه با عجله برای رسیدن به جدول زمانی طراحی شده بود که تار بود، نوعی پاسخ بی اهمیت به یک مشکل جدی بود که این دولت در آن متخصص است (همچنین به ارتقاء سطح مراجعه کنید).

تصویر بزرگی که احتمالاً در هفته آینده ظاهر می شود این است که چشم انداز کوتاه مدت هم برای اقتصاد و هم برای امور مالی عمومی کمی روشن شده است. قیمت بنزین در بازارهای عمده فروشی از اوت گذشته 80 درصد کاهش یافته است (اگرچه هنوز سه برابر سال 2020 است)، و دریافت مالیات از بیمه ملی و افراد خوداشتغال بالاتر از پیش بینی های قبلی است. آقای هانت اگر بخواهد از آن استفاده کند، اتاق چرخش دارد. بسیار محتمل تر این است که او این کار را نکند – هنوز نه، زمانی که هنوز یک سال یا بیشتر تا انتخابات عمومی باقی مانده است.

سیاست به این معناست که بودجه پاییز امسال به احتمال زیاد به موفقیت‌های کاهش مالیات تبدیل خواهد شد. در مقابل، احتمالاً هفته آینده به عنوان بودجه ای فروخته می شود که نه توسط کووید شکل گرفته و نه توسط کواسی کوارتنگ و لیز تراس تهیه شده است، که اندکی برای کاهش هزینه های مراقبت از کودکان و تشویق مشاغل به سرمایه گذاری انجام شده است. ثبات سیاسی و استطاعت مالی کلیدواژه خواهد بود. ادامه رکود و کاهش استانداردهای زندگی نسبی نتیجه آن خواهد بود. این دستورالعملی برای پیروزی در انتخابات نیست، همانطور که حتی وفادارترین پشتیبانان محافظه کار نیز مطمئنا متوجه خواهند شد. همچنین برای کشوری که 13 سال اقتصاد ریاضتی و سیاست‌های تهاجمی در آن آسیب دیده است، چیز زیادی ارائه نمی‌کند.

آقای کوارتنگ و خانم تروس با همه دلقکی‌هایشان یک موضوع فوری را مطرح کردند: مدل اقتصادی و اجتماعی بریتانیا اکنون منحل شده است، پس چه چیزی جایگزین آن می‌شود؟ پاسخ‌های آن‌ها، در مورد کاهش مالیات و مقررات‌زدایی، از کتاب جوک محافظه‌کاران بیرون آمد – و در اقتصادی که از افزایش نرخ‌ها و تلاطم مالی شوکه شده بود، ثابت ماند. پاسخ‌های دیگر، مبتنی بر پایداری زیست‌محیطی و عدالت اجتماعی، حتی در وست‌مینستر آزمایش نشده‌اند. اما سوال بزرگ هم بر سر دولت و هم بر سر اپوزیسیون است، حتی اگر هیچ یک از طرفین نخواهند با آن مقابله کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان ملل خواستار ایجاد منطقه غیرنظامی در اطراف نیروگاه اتمی Zaporizhzhia است که تحت کنترل روسیه است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان اتمی سازمان ملل روز …