رونق استخدام در ایالات متحده در ماه فوریه با 311000 شغل اضافه شد | آمار بیکاری و اشتغال آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رونق استخدام در ایالات متحده در ماه فوریه ادامه یافت و کارفرمایان 311000 شغل دیگر اضافه کردند و نرخ بیکاری نزدیک به پایین ترین سطح 50 ساله خود در 3.6٪ باقی ماند.

این تعداد به شدت کمتر از 504000 شغل جدید بازنگری شده بود که وزارت کار اعلام کرد در ژانویه، پس از ماه‌ها رشد آهسته شغل، اضافه شد. اما این رقم بسیار بالاتر از 220000 اقتصاددان بود که انتظار داشتند و در شرایطی رخ می‌دهد که تورم سرسختانه بالا باقی مانده است. فدرال رزرو اعلام کرده است که در مبارزه خود برای خنک کردن اقتصاد و کاهش قیمت ها به افزایش شدید نرخ بهره ادامه خواهد داد.

اوقات فراغت و مهمان نوازی بیشترین سود را به خود اختصاص دادند و 105000 شغل جدید اضافه کردند، اشتغال در خرده فروشی 50000 نفر و مشاغل دولتی 46000 افزایش یافت. دستمزدها در طول ماه 0.2 درصد افزایش یافت که کندترین افزایش از فوریه 2022 است.

رشد قوی ماه فوریه تا حدودی ناشی از بازگشت مردم به نیروی کار بود. درصد جمعیت ایالات متحده در حال کار یا به طور فعال به دنبال شغل – معروف به نرخ مشارکت نیروی کار – به 62.5٪ افزایش یافت، بالاترین سطح آن از مراحل اولیه همه گیری، و نه چندان دور از میانگین قبل از همه گیری. 63.5 درصد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، این هفته به کنگره گفت که هنوز راه درازی برای مهار تورم وجود دارد، تورمی که در ماه ژانویه به نرخ سالانه 6.4 درصدی از 9.1 درصد در ژوئن گذشته به بالاترین سطح چهار دهه اخیر رسید، اما همچنان باقی مانده است. بسیار بالاتر از هدف فدرال رزرو سالانه 2 درصد است.

پاول نشان داد که احتمال افزایش نرخ بیشتر وجود دارد. او گفت: «بازگرداندن ثبات قیمت‌ها احتمالاً مستلزم آن است که ما برای مدتی یک موضع محدودکننده در سیاست‌های پولی حفظ کنیم.»

تا کنون به نظر نمی رسد که افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو به بازار کار راه یافته باشد. ایالات متحده در حال حاضر نزدیک به 11 میلیون فرصت شغلی دارد – نزدیک به دو شغل خالی برای هر آمریکایی بیکار.

وزارت کار روز پنجشنبه گزارش داد که تعداد افرادی که برای بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند با 21000 افزایش به 211000 تن در هفته گذشته رسیده است. اما آنها کمتر از میانگین 22000 نفری قبل از همه گیری در سال 2019 هستند.

کیلین برچ، اقتصاددان جهانی در واحد اطلاعات اکونومیست گفت: «بازار کار ایالات متحده بدون شک هنوز قوی است، اما داده‌های نرم‌تر فوریه با دیدگاه ما مطابقت دارد که در طول سال 2023 با کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده تضعیف خواهد شد.» در حال حاضر، تعدیل در سرعت ایجاد شغل نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است به سرعت اخیر خود در انقباض پولی ادامه دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو : آخرین بولتن اخبار | 1 آوریل – ظهر

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 01/04/2023 – 12:15 …