جیل بایدن تحقیقات سرطان را در نیواورلئان ترویج می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بانوی اول جیل بایدن قرار است از یک مرکز پزشکی در نیواورلئان بازدید کند تا بر اهمیت تحقیقات سرطان تاکید کند

توسطکوین مک گیل آسوشیتدپرس

نیواورلان — جیل بایدن، بانوی اول، روز جمعه به یک مرکز پزشکی در نیواورلئان سفر کرد تا بر اهمیت تحقیقات سرطان، اولویتی در پیشنهاد بودجه ای که جو بایدن رئیس جمهور جو بایدن به کنگره ارسال کرد، تاکید کند.

برنامه بودجه کلی رئیس جمهور دموکرات به شدت مورد انتقاد جمهوری خواهان قرار گرفته است و دست نخورده از کنگره عبور نخواهد کرد. اما بایدن امیدوار است که مبارزه با سرطان از حمایت دو حزبی برخوردار شود.

سناتور بیل کسیدی که یک روز قبل در انتقاد از طرح کلی بودجه به همتایان جمهوریخواه خود پیوسته بود، قرار بود بانوی اول را در مرکز تحقیقات سرطان لوئیزیانا همراهی کند. کسیدی و همسرش لورا، که قرار بود در رویدادهای روز جمعه نیز شرکت کند، پزشک هستند.

رئیس‌جمهور مبارزه با سرطان را بخشی از «برنامه وحدت» قرار داد که در ابتدای دولتش به آن اشاره کرد و از کنگره درخواست کرد تا 2.8 میلیارد دلار برای پیشبرد این هدف تصویب کند.

این یک مسئله شخصی برای بایدن ها است. به گفته کاخ سفید، حمایت جیل بایدن برای آموزش و پیشگیری از سرطان به سال 1993 باز می گردد، زمانی که چهار تن از دوستان وی به سرطان سینه تشخیص داده شدند. پسر ارشد رئیس جمهور، بو، بر اثر تومور مغزی درگذشت. و رئیس جمهور و بانوی اول هر دو اخیراً ضایعاتی را برداشتند که حاوی کارسینوم سلول بازال، نوعی سرطان پوست بود.

پرزیدنت بایدن هدف خود را کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سرطان به نصف در 25 سال آینده تعیین کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راهنمای تقریبی پیامدهای انتخاباتی اگر ترامپ متهم شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، بسیاری از مردم معتقدند که من پیش …