گروه شبه نظامی واگنر روسی در حال «مکث تاکتیکی» در باخموت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اندیشکده آمریکایی مؤسسه مطالعات جنگ (ISW) در به روز رسانی روزانه خود در روز جمعه اعلام کرد که گروه مزدور خصوصی واگنر به نظر می رسد در حال “مکث تاکتیکی” در باخموت است.

به گفته ISW، واگنر منتظر است تا نیروهای کمکی کافی از نیروهای متعارف روسیه وارد شوند و سپس در نبرد شدید – خشونت‌آمیزترین نبرد جنگ – در پشت صندلی بنشینند.

در همین حال، این اندیشکده می‌گوید که نیروهای روسی ممکن است در حال آماده شدن برای از سرگیری عملیات تهاجمی در اطراف Vuhledar باشند، اگرچه مسائل مستمر پرسنل و مهمات احتمالاً همچنان نیروهای روسی را از پیشروی محدود می‌کند.

بنا بر گزارش ها، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، به فرمانده منطقه نظامی شرقی دستور داده است که به هر قیمتی ووهلدار را تصرف کند تا انتقادات گسترده در وزارت دفاع روسیه در مورد عدم پیشرفت و خسارات قابل توجه در منطقه ووهلدار برطرف شود.

ISW ارزیابی می کند که نیروهای روسی برای این حمله برای پشتیبانی از عملیات در مناطق دیگر در منطقه دونتسک باید تا 24 کیلومتر از خطوط مقدم فعلی در اطراف Vuhledar پیشروی کنند.

و این میزان پیشروی است که نیروهای روسیه از ماه های اول تهاجم تمام عیار به اوکراین به آن دست نیافته اند.

گزارش کامل را با کلیک بر روی پخش کننده رسانه بالا مشاهده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پاپ فرانسیس پس از درمان برونشیت بیمارستان را ترک کرد | پاپ فرانسیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پاپ فرانسیس پس از درمان …