کانادا: تحقیق در مورد واحد پلیس متهم به زور بیش از حد علیه فعالان سبز | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به دنبال صدها شکایت مبنی بر استفاده افراطی از زور، نادیده گرفتن دستورات دادگاه و نقض حقوق معترضان، نیروی پلیس فدرال کانادا تحقیقاتی را در مورد یک واحد جنجالی که وظیفه نظارت بر اعتراضات زیست محیطی را بر عهده داشت، آغاز کرده است.

کمیسیون بررسی غیرنظامی و شکایات، بازوی ناظر پلیس سواره سلطنتی کانادا، روز پنجشنبه گفت که فعالیت های گروه واکنش جامعه-صنعت یا C-IRG مستقر در بریتیش کلمبیا را بررسی خواهد کرد.

در طول محاصره Fairy Creek علیه قطع درختان جنگلی قدیمی در جزیره ونکوور، افسران یگان ویژه متهم شدند که نقاب معترضان را برای پاشیدن فلفل پاره کرده و آنها را با موهایشان می کشیدند.

یک قاضی دادگاه عالی بریتیش کلمبیا متعاقباً حکم داد که مناطق محروم ایجاد شده توسط RCMP – که برای جلوگیری از ورود رسانه ها به مناطق خاصی از منطقه حکم ایجاد شده است – غیرقانونی است.

C-IRG همچنین در تظاهرات بر سر خط لوله گازی ساحلی شرکت داشت و افسران کنترل شورش، سگ ها و هلیکوپترها را برای برچیدن محاصره ها مستقر کرد – و همانطور که آبان نیوز قبلا گزارش داده بود، آماده شلیک به معترضان بومی بود.

RCMP مدتهاست که به دلیل رفتار خود علیه مردم بومی با انتقادهایی روبرو بوده است و در سالهای اخیر با نگرانی های فزاینده ای در مورد مسئولیت پذیری و بی توجهی به دستورات دادگاه مواجه شده است. C-IRG با اتهامات آزار و اذیت، نژادپرستی و زور بیش از حد روبرو شده است – اتهاماتی که رهبری واحد آن را رد کرده است.

این واحد در حال حاضر هدف شکایتی است که ادعا می‌کند از «تاکتیک‌های غیرقانونی» برای برچیدن اعتراض Fairy Creek استفاده کرده است، و همچنین با یک دادخواست گسترده‌تر آزادی مطبوعات پس از بازداشت دو روزنامه‌نگار از تلاش‌های پلیس برای از بین بردن محاصره‌های ساحلی توسط افسران RCMP مرتبط است. خط لوله GasLink در قلمرو سنتی Wet’suwet’en.

نهاد نظارتی RCMP می‌گوید که ارزیابی خواهد کرد که آیا عملیات این واحد با منشور حقوق و آزادی‌های کانادا و همچنین قوانینی که اخیراً در مورد اعلامیه سازمان ملل در مورد حقوق مردمان بومی تصویب شده است، مطابقت دارد یا خیر. این نیرو گفته است همچنین تضمین خواهد کرد که اقدامات این واحد با توصیه های یک تحقیق ملی در مورد زنان و دختران بومی مفقود و کشته شده مطابقت داشته باشد.

رئیس گروه نظارت، میکلین لاهای، بخشی از RCMP نیست.

واحد C-IRG، با کارکنان داوطلب RCMP، در ابتدا در سال 2017 برای کمک به اعتراضات استخراج منابع از طریق شکستن اعتراضات عمومی و محاصره تشکیل شد. طبق گزارش CBC News، این واحد طی پنج سال گذشته نزدیک به 50 میلیون دلار کانادا هزینه داشته است.

RCMP گفت که CRCC این توانایی را دارد که رفتار تک تک افسران را بررسی کند تا تعیین کند که آیا سیاست ها یا آموزش ها نیاز به تغییر دارند یا خیر.

RCMP در بیانیه ای گفت که تحقیقات را پیش بینی کرده است.

گروهبان کریس، افسر روابط رسانه ای، افسر روابط رسانه ای، گروهبان کریس، گفت: «ما از امکان بازنگری اطلاع داشتیم و برای اطمینان از اینکه CRCC دسترسی جامع و درک کاملی از سیاست ها، رویه ها، شیوه ها، دستورالعمل ها، آموزش و استقرار C-IRG دارد، همکاری کرده ایم. کلارک

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …