ریشی سوناک | می‌گوید که بریتانیا برای کمک به مرکز بازداشت مهاجرت در فرانسه کمک می‌کند مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک در بحبوحه انتقادات از برنامه هایش برای حبس و اخراج افرادی که با قایق های کوچک وارد می شوند، گفت که بریتانیا به تامین مالی یک مرکز بازداشت در شمال فرانسه به عنوان بخشی از یک بسته 500 میلیون پوندی برای جلوگیری از پناهندگانی که سعی در عبور از کانال مانش را دارند، کمک خواهد کرد.

پس از نشستی در پاریس، سوناک و امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفتند که با بودجه مشترک برای گشت‌زنی‌های مرزی بیشتر فرانسه از جمله 500 افسر اضافی و پهپادهای جدید موافقت کرده‌اند.

آنها گفتند که قصد دارند قایق های کوچک بیشتری را که گذرگاه های خطرناک را انجام می دهند، رهگیری کنند و تعداد سفرها را به شدت کاهش دهند، که تخمین زده می شود امسال به 60000 سفر برسد.

این نشست مشترک پس از آن برگزار شد که Sunak این هفته قانونی را منتشر کرد که به وزرا موظف است افرادی را که از طریق کانال مانش با قایق‌های کوچک به بریتانیا می‌آیند بازداشت و اخراج کنند. سوناک اصرار دارد که معتقد است طبق قوانین بین المللی قانونی است، اما فعالان حقوق بشر آن را محکوم کرده اند و آن را غیرانسانی و غیرقابل اجرا می دانند. آژانس پناهندگان سازمان ملل بریتانیا را به “از بین بردن حق درخواست حمایت از پناهندگان” در بریتانیا متهم کرد.

سوناک که در پاریس صحبت می کرد، گفت قانونی که او معرفی می کند قانونی است و «برای شکستن مدل های تجاری باندها طراحی شده است». بریتانیا و فرانسه قبلاً قراردادهای متعددی را در زمینه همکاری بین دو کشور منعقد کرده بودند، اما تعداد افرادی که این سفر را انجام می دهند در سال های اخیر افزایش یافته است.

منتقدان این طرح گفته‌اند که سوناک باید راه‌های امن و قانونی را برای پناهندگانی که از جنگ و آزار و اذیت فرار می‌کنند، فراهم کند تا قبل از اجرای طرح خود برای بازداشت و اخراج افراد، به بریتانیا برسند. او گفته است که دولت به دنبال ایجاد مسیرهای بیشتر خواهد بود بدون اینکه مشخص کند این اتفاق چگونه خواهد افتاد.

سوناک گفت: «سال گذشته با بزرگ‌ترین قرارداد قایق‌های کوچک با فرانسه موافقت کردم تا گشت‌زنی‌های تأمین‌شده توسط بریتانیا را تا 40 درصد افزایش دهد. این هفته من اقداماتی را اعلام کردم تا اطمینان حاصل کنم که کسی که به طور غیرقانونی وارد بریتانیا می شود نمی تواند در اینجا بماند.

ما نیازی به مدیریت این مشکل نداریم، باید آن را بشکنیم. و امروز برای پایان دادن به این تجارت نفرت انگیز در زندگی بشر، بیش از هر زمان دیگری پیش رفته ایم. بریتانیا و فرانسه با همکاری یکدیگر تضمین خواهند کرد که هیچ کس نمی تواند از سیستم های ما بدون مجازات سوء استفاده کند.

بر اساس این طرح، بریتانیا 141 میلیون یورو (124 میلیون پوند) در سال جاری، 191 میلیون یورو در سال آینده و 209 میلیون یورو در سال 2025 کمک خواهد کرد. قرارداد سال گذشته تعداد افسران مجری قانون فرانسه را تا 40 درصد افزایش داد و بسته جدید این تعداد را دو برابر خواهد کرد. دوباره افسران، و مقداری بودجه برای یک بازداشتگاه در دانکرک برای نگهداری از افرادی که حق ماندن در فرانسه ندارند، فراهم کردند.

در این کنفرانس مطبوعاتی، سوناک به گرمی از مکرون صحبت کرد و او را “مون آمی” خواند و گفت که امیدوار است روابط بین بریتانیا و فرانسه در دوران پس از برگزیت بهبود یابد. او به رئیس جمهور فرانسه گفت که احساس می کند “خیلی خوش شانس است که در کنار شما خدمت می کنم”. ماکرون گفته است که می خواهد “بهترین روابط ممکن” را با بریتانیا داشته باشد اما آنها باید پیامدهای برگزیت را “رفع کنند”.

قبل از جلسه توجیهی، مکرون و سوناک در آخرین لحظه در یک جلسه خصوصی یک به یک به مدت بیش از یک ساعت در یک تلاش ظاهری برای کار بر روی رابطه خود شرکت کردند.

روسای ستاد آنها در آخرین لحظه به مذاکرات پیوستند، اما برای کل جلسه دعوت نشدند.

این زوج به زبان انگلیسی صحبت کردند و قبل از مسابقه راگبی شش ملت در روز شنبه، پیراهن های امضا شده را رد و بدل کردند. پس از گفتگو، ناهار را با هم صرف کردند که شامل سوشی گیاهی، غذای کنگر فرنگی و تارت پرالین بود.

رویکرد سوناک به ماکرون در تضاد با رویکرد سلف او بود. در دوران کوتاه نخست وزیری لیز تراس، او گفت که “هیئت منصفه” درباره “دوست یا دشمن” بودن رئیس جمهور فرانسه خارج شده است.

این دو همچنین قرارداد جدیدی در زمینه همکاری های هسته ای غیرنظامی امضا کردند.

سوناک گفت: بریتانیا و فرانسه با هم کار می کنند تا دیگر هرگز امثال پوتین نتوانند امنیت انرژی ما را به سلاح تبدیل کنند.

“امروز ما با یک مشارکت انرژی جدید جاه طلبانه پیش می رویم. ما یک قرارداد جدید در زمینه همکاری های هسته ای غیرنظامی امضا کردیم، توافق کردیم که فرانسه پرونده اتصال دهنده های انرژی جدید را بررسی کند و متعهد شد که با هم در زمینه انرژی کم کربن کار کند.

قبل از کنفرانس مطبوعاتی، سوناک دوباره تحت فشار قرار گرفت، زیرا دولت برنامه مشخصی برای بازداشت ده‌ها هزار پناهنده قبل از برنامه‌ریزی برای اخراج آنها ندارد. معاون سخنگوی رسمی او در روز جمعه نمی‌توانست تخمین بزند که چه تعداد مکان برای اسکان همه کسانی که از طریق راه‌های نامنظم از کانال مانش عبور می‌کنند و هزینه آن تسهیلات مورد نیاز است.

پیش از این، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه، از مخالفت خود با ایجاد یک بازداشتگاه جدید مهاجرت در حوزه انتخابیه خود دفاع کرد، حتی در حالی که از همتایان فرانسوی خود خواست تا برای حل مسئله قایق های کوچک تلاش بیشتری کنند.

وزیر خارجه گفت که یک پایگاه سابق RAF در حوزه انتخابیه او در اسکس در برینتری برای 1500 پناهجوی مرد مناسب نیست، علیرغم اینکه این سایت توسط وزارت کشور به عنوان محل اقامت بالقوه در فهرست نهایی قرار گرفته است.

هوشمندانه به برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 در روز جمعه گفت: «ما مکان‌های مختلفی را بررسی خواهیم کرد و همانطور که شما می‌گویید، من افکارم را مطرح کردم. در نهایت، هیچ تصمیمی گرفته نشده است و من به حمایت از کار دوستان خوبم در وزارت کشور ادامه می‌دهم تا مطمئن شوم که اوضاع را در اختیار داریم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

روی هاجسون در بازگشت به کریستال پالاس «هرگز آنقدر بزرگ نشد که بازنشسته شود» – ویدیو | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، روی هاجسون اعتراف کرد که واقعاً …