“جنگ طبقاتی”: بازارهای خیابانی لندن در برابر “اصالت‌گرایی” می‌چسبند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

روشن و اوایل شنبه گذشته، تینا دیلی غرفه خود را در بازار خیابان شرقی لندن برپا کرد.

او 12 ساعت زیر نم نم نم نم سرد ایستاد و تنها با یک پوند در جیب به خانه آمد.

یک پوند (1.13 یورو) برای یک روز کاری کامل.

او به یورونیوز گفت: «اگر به گدایی در خیابان می رفتم، درآمد بسیار بیشتری کسب می کردم. “این مسخره است. اما می دانید، وقتی هیچ چیز دیگری ندارید، چه کار می کنید؟ شما باید به مبارزه ادامه دهید.»

بازار خیابان شرقی یکی از قدیمی ترین، بزرگ ترین و شلوغ ترین بازارهای لندن است. این مکان در محله ساوت‌وارک، مکانی تاریخی برای طبقه کارگر است که انواع غذاها، لباس‌ها و سایر ملزومات ضروری را به جمعیت متنوع و در عین حال محروم منطقه می‌فروشد.

اما در معرض تهدید است.

علیرغم اینکه رونق ثابت و «حمایت خوب جامعه» باقی مانده است، تینا ادعا می کند که شورایی که ظاهراً زادگاه چارلی چاپلین است و در سکانس باز کمدی کمدی بریتانیایی «فقط احمق ها و اسب ها» حضور دارد، در حال نابودی بازار است.

سه هفته پیش به معامله‌گران گفته شد که ممکن است کارمزدها و شارژرها یک بار دیگر افزایش یابد – دومین بار از زمان همه‌گیری، که خود به تجارت آنها آسیب زد.

ما نمی توانیم آن را بپردازیم. تاجران مایل به کار هستند، اما نمی توانند … همه می روند زیرا این کار بسیار گران است.

این بازار زمانی شلوغ 260 زمین داشت اما از آن زمان به 80 زمین کاهش یافته است.

“نزول مدیریت شده”

تینا ادعا می کند که بخشی از نابودی خیابان شرقی “بی توجهی عمدی” توسط مقامات محلی است. شورا واقعاً علاقه ای به بازار ندارد. هیچ سرمایه‌گذاری، تبلیغات و نظارتی وجود ندارد.»

او افزود: “به نظر می رسد که آنها می خواهند بازار بمیرد.”

و خیابان شرقی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

علامت سوال های بزرگی بر سر آینده بازارهای خیابانی سنتی در مرکز لندن مانند هاکنی وجود دارد جاده ریدلی، ملکه در نیوهام و بازار خیابانی تاور هملتز کریسپ.

خیلی های دیگر مدت هاست که رفته اند.

سیف عثمانی که دارد کمپین کرد برای دهه‌ها برای نجات کوئینز مارکت از توسعه مجدد، می‌گوید که آنها توسط توسعه‌دهندگان املاک، با حمایت «سرمایه مالی بین‌المللی از طرف خدا می‌داند کجا» «کنار زده می‌شوند».

او به یورونیوز گفت: «این یک زمین خواری است. «در این مناطق بسیار تحت فشار، که شاهد اعیانی‌سازی افسارگسیخته هستند، بازارها عمداً برای خصوصی‌سازی و فروش آنچه که یک فضای عمومی است، رو به نابودی هستند.»

عثمانی ادامه داد: «توسعه دهندگان میلیون ها پوند از پشتوانه جوامع به دست می آورند. ما بازار بسیار موفقی داریم که در حال حاضر هزاران خانواده را در سرتاسر لندن تغذیه می‌کند که عمداً در حال نابودی است، بنابراین هیچ‌کس هیچ دلبستگی به آن احساس نمی‌کند.»

بازار خیابان شرقی در فاصله بسیار کمی با Elephant and Castle قرار دارد، منطقه ای که در سال های اخیر بازسازی وحشتناکی را تجربه کرده است.

سالن بینگو فیل – یک مرکز فرهنگی مهم و نقطه ملاقات برای جامعه آمریکای لاتین منطقه – به طور بحث انگیزی در سال 2021 تخریب شد تا نزدیک به 18000 متر مربع مغازه، فضای کار و خانه باز شود.

“توسعه ای که به نفع همه باشد”

عثمانی که خانواده‌اش برای سه نسل از کوئینز خرید کرده‌اند، می‌گوید که مبارزان مخالف توسعه نیستند.

او به یورونیوز گفت: «اگر به خوبی مدیریت شود، می‌تواند در زمینه‌های خاصی کار کند. “آنچه ما با آن مخالفیم پاکسازی اجتماعی جوامعی است که هرگز به طور واقعی در مورد آنچه اتفاق می‌افتد اظهار نظر نمی‌کنند.”

بر اساس قوانین برنامه ریزی، جوامع محلی باید قبل از هر گونه توسعه عمده مورد مشورت قرار گیرند.

با این حال، عثمانی گفت که نگرانی های مردم معمولاً “به گوش می رسد” و این رایزنی را فرصتی برای شورا رد کرد تا از سیاه پوستان و آسیایی ها عکس بگیرد تا ادعا کنند با آنها مشورت شده است.

“این پورن فقر در بدترین حالتش است. جای تعجب نیست که مردم نمی خواهند درگیر شوند.”

در این بین، بازارها همچنان یک راه حیاتی حیاتی برای جوامع محلی هستند.

رئیس ایست استریت تینا اشاره می کند که بازارهایی مانند بازارهای او برای افرادی که درآمد پایین تری دارند حیاتی هستند و غذای ارزان تری ارائه می دهند و در عین حال فشار بر سوپرمارکت های محلی را برای پایین نگه داشتن قیمت ها حفظ می کنند.

او به یورونیوز گفت: «اگر ما اینجا نبودیم، سوپرمارکت‌ها هزینه‌های بسیار بیشتری را به جامعه تحمیل می‌کردند. “شما برای دور نگه داشتن پسران بزرگ به رقابت نیاز دارید.”

از هر هفت خانوار در ساوت‌وارک، یک خانوار در سال 2021 کمتر از 15000 پوند درآمد کسب کردبر اساس آمار شورا. حتی قبل از اینکه هزینه زندگی شروع به گاز گرفتن کند، این بود ششمین شهر بد برای فقر کودکان در بریتانیا.

بیش از این، بازارها بخش مهمی از بافت اجتماعی یک منطقه هستند و به پیوند دادن جوامع به یکدیگر کمک می کنند.

تینا گفت: “بسیاری از مردم مشتاقانه منتظر هستند که پایین بیایند و کمی گپ بزنند.” “حتی اگر ده دقیقه طول بکشد، می تواند روز کسی را بسازد.”

“جنگ طبقاتی”

در پشت صحنه، عثمانی گفت که نیروهای ساختاری بزرگتری در حال بازی هستند.

«یک جنگ طبقاتی علیه یک طبقه عمدتاً پایین‌تر، سیاه‌پوستان و جمعیت آسیایی در حال وقوع است. لندن مدعی است که این شهر یک شهر جهانی برای اقلیت ها است و با این حال از ما به عنوان علوفه برای منافع مالی دیگران استفاده می شود.

آپارتمان های لوکس می توانند به هر جایی بروند. چرا آنها را در نواحی غنی‌تر و سفیدتر غرق نمی‌کنند – به هر حال هیچ کس در این اطراف نمی‌تواند آنها را بخرد.»

او از مقامات محلی خواست تا از بازارهای خیابانی لندن بهتر محافظت کنند و نیازهای مردم محلی را در نظر بگیرند.

“یک سیاست محلی باید وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که آنها نه تنها برای افرادی که از آنجا خرید می کنند، بلکه به عنوان مکان های فرهنگی، میراث، و همچنین مهمتر از همه، تعامل اجتماعی، که در بین نسل ها واقعا مهم است، محافظت می شود.”

«اینها فضاهای ارزشمندی هستند. آنها باید حفظ و محافظت شوند.»

شورای ساوت‌وارک و مقامات لندن بزرگ برای اظهار نظر به این موضوع مراجعه کرده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

معلمان معترض در بولیوی علیه اصلاحات آموزشی توسط پلیس فلفل زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، روز دوشنبه، معلمان از سراسر بولیوی …