9 تیم با 6 امتیاز تقسیم می شوند: در لیگ برتر سقوط تنگاتنگ | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

12 کریستال پالاس Pl 25 Pts 27 GD -11

پالاس با تنها 6 امتیاز جدا از 9 تیم انتهایی، به بورنموث رده 20 نزدیک تر از استون ویلا یازدهم است. بدیهی است که تیم جوان پاتریک ویرا شتاب نزولی داشته و 9 بازی لیگ را بدون پیروزی پشت سر گذاشته است. آنها به دنبال اولین برد خود در سال 2023 هستند و همچنان کانر گالاگر، هافبک قرضی فصل گذشته چلسی را از دست می دهند. ویرا که همیشه عاقل و باهوش بود، به دریافت 7 گل در دو بازی مقابل تاتنهام و چلسی در ابتدای سال واکنش نشان داد و پرس بالا را با تاکتیک‌های ضدحمله‌ای دمدمی مزاج عوض کرد و دفاع نیز بر این اساس سفت شد. با این حال بسیاری از افراد بالقوه کلیدی، از جمله ابرچی اِز، مهاجم ناسازگار، در حال مبارزه برای فرم هستند و اهداف برای پایین‌ترین هزینه‌های بازار نقل و انتقالات در رده‌های بالای جدول خشک شده است.

13 گرگ Pl 26 Pts 27 GD -16

ترس از سقوط منجر به انتصاب جولن لوپتگی، سرمربی اسبق اسپانیا و رئال مادرید در ماه نوامبر پس از شروع ناگوار به ریاست برونو لاگه شد. پنج برد از کریسمس چشم انداز کشور سیاه را متحول کرده است، با تمایل لوپتگی برای جایگزینی بین یک دفاع چهار و یک مدافع سه در اواسط بازی، کلید شکست دادن تاتنهام در آخر هفته گذشته را ثابت کرد. با این وجود، رکورد 19 گل در 26 بازی یک مشکل بزرگ را نشان می دهد. به طرز لعنتی، جمعه یک سال از زمانی که مهاجم مرکزی ولوز (رائول خیمنز) گلی را به ثمر رساند، گذشت. شاید مشخص باشد که دیگو کاستا کارت های قرمز (یک) بیشتری نسبت به گل دارد. بستگی زیادی به این دارد که آیا لوپتگی می تواند از آداما ترائوره، وینگر بالقوه متحول کننده بازی خود، بهترین استفاده را ببرد.

14 ناتینگهام فارست Pl 25 Pts 26 GD -24

وقتی در اوایل این فصل، فارست محکوم به بازگشت فوری به چمپیونشیپ به نظر می رسید، هیئت مدیره اعصاب خود را حفظ کرد و به مدیر تاکتیکی زیرک خود، استیو کوپر، ایمان داشت. باشگاهی که در کمال تعجب، از تابستان گذشته 30 بازیکن به خدمت گرفته است، با پیشرفت مشخصی پاداش دریافت کرده است، اما علیرغم فرم عالی خانگی، شکنندگی خاصی باقی مانده است. اگرچه فهرست فزاینده آسیب‌دیدگی که برخی از پرسنل کلیدی، از جمله دروازه‌بان دین هندرسون را رنج می‌دهد، مانع از تلاش کوپر می‌شود، اما تهدید تهاجمی که توسط برنان جانسون و مورگان گیبس وایت ارائه می‌شود، خبر خوبی است. مربیگری عالی و مدیریت انسانی کوپر در نهایت باید تیمی را که دارای یک تغییر خطرناک دسته جمعی سرعت است به سمت ایمنی هدایت کند، و این کمک می کند که در جانجو شلوی و جک کولبک او دو هافبک داشته باشد که می دانند چگونه سرعت را کاهش دهند و حریفان را ناامید کنند.

مورگان گیبز وایت (راست) از ناتینگهام فارست پس از گلزنی برنده مقابل کریستال پالاس در ماه نوامبر، با برنان جانسون جشن می گیرد.
مورگان گیبز وایت (راست) از ناتینگهام فارست پس از گلزنی برنده مقابل کریستال پالاس در ماه نوامبر، با برنان جانسون جشن می گیرد. عکس: جان کلیفتون/ اکشن تصاویر/ رویترز

15 لستر Pl 25 Pts 24 GD -7

تا همین اواخر، قهرمانان سال 2016 خود را به عنوان یک باشگاه 6 تیم برتر می دیدند، اما گاهی اوقات غرور قبل از سقوط ظاهر می شود. برندان راجرز یک شبه به مربی بدی تبدیل نشده است، اما مشکل زانویش که اخیراً جیمز مدیسون بازیکن خط میانی‌اش را گرفتار کرده است، با مشکل مواجه شده است، البته ناگفته نماند که احساس بی‌ثباتی ناشی از حضور هفت بازیکنی که قراردادشان در تابستان تمام می‌شود، وجود دارد. اگر خبر خوب این است که مدیسون به اندازه کافی مناسب به نظر می رسد تا بتواند یک سری شکست های مضر از سه شکست متوالی در لیگ را که اخیراً توسط رقیب سقوط کرده ساوتهمپتون انجام شده است، انجام دهد، خبر بد این است که یکی دیگر از هافبک های با کیفیت راجرز، یوری تیلمانز، از میادین دور خواهد شد. چند هفته راجرز شگفت انگیز – که سه گانه اسکاتلند را با سلتیک و جام حذفی در لستر به دست آورده است – می گوید که بقا در زمره “بزرگترین دستاوردهای او” قرار می گیرد. او تجربه فرار از یک درگیری سقوط – با واتفورد در 2008-09 را دارد.

16 وستهام Pl 25 Pts 23 GD -10

باید بماند یا برود؟ بحث در مورد شایستگی دیوید مویس به عنوان سرمربی مثل همیشه پایدار و شدید است، اما مطمئناً برای رافائل بنیتز یا هر کس دیگری برای اعمال تأثیر مطلوب بسیار دیر شده است. تنها قطعیت این است که خرج 160 میلیون پوندی مویس در تابستان گذشته – به طرز شگفت انگیزی – در بهبود تیمی که شروع کرده بود خود را به عنوان بازیکنان ثابت اروپا می دانست، شکست خورد. اگر وستهام یک دوبل ناخواسته – سقوط به دسته پایین و قهرمانی در لیگ کنفرانس اروپا – را به پایان برساند تا حدی طعنه آمیز خواهد بود. با توجه به اینکه دکلان رایس هافبک را اجرا می کند، این سرنوشت باید قابل اجتناب باشد، اما زمزمه های فزاینده نارضایتی در رختکن نشان می دهد که تیمی شامل، در میان استعدادهای دیگر، لوکاس پاکوتای با استعداد، از احتیاط سرمربی خود خسته شده است.

17 لیدز Pl 25 Pts 22 GD -11

لیدز باید امیدوار باشد که آوریل بی‌رحمانه‌ترین ماه نیست. فهرست بازی‌های آن شامل بازی‌های خانگی بالقوه تعیین‌کننده فصل مقابل فارست، پالاس و لستر، به‌علاوه یک سفر به بورنموث است. سقوط باشگاه توسط 49er Enterprises مستقر در سانفرانسیسکو به خطر می افتد، اما نشانه های اولیه نشان می دهد که جایگزینی جسی مارش با جاوی گراسیا در ماه گذشته می تواند الهام بخش باشد. سرمربی سابق واتفورد و والنسیا در تلاش است تا پهنای بسیار مورد نیاز را برای توانایی کنترل سرعت و گاهی اوقات کند بازی‌ها معرفی کند، اما به نظر می‌رسد او نیز شانسی داشته است که مارش را رها کرده است. با بیرون آمدن دو مهاجم کلیدی تیم، رودریگو و پاتریک بامفورد از اتاق درمان، ممکن است گل‌ها دوباره به جریان بیفتند – حتی اگر گراسیا نیاز داشته باشد به خط مقدم دو نفره تغییر مکان دهد.

سرمربی لیدز، خاوی گراسیا (در مرکز) گل جونیور فیرپو در پیروزی 1-0 ماه گذشته مقابل ساوتهمپتون را جشن گرفت.
سرمربی لیدز، خاوی گراسیا (در مرکز) گل جونیور فیرپو در پیروزی 1-0 ماه گذشته مقابل ساوتهمپتون را جشن گرفت. عکس: رابی جی بارت/AMA/گتی ایماژ

18 اورتون Pl 26 Pts 22 GD -19

اگر فقط شان دایچ بتواند دومینیک کالورت-لوین را به تناسب اندام برساند و او را سالم نگه دارد، ممکن است پایان خوشی داشته باشد. مهاجم میانی پس از یک فصل حضور در اتاق درمان به بازگشت نزدیک می‌شود و می‌تواند برای تیمی متحول شود که فقدان پوشش تهاجمی مناسب تا حدودی به قیمت کار مربیگری فرانک لمپارد در ژانویه تمام شد. دایچه خیابونی پیروز شدن در نبردهای سقوط در برنلی را عادت داد و جردن پیکفورد عالی انگلیس را در دروازه دارد، اما اگر از فشارهای خاص باشگاهی مصون بود که از سال 1954 جزئی از رده های بالای جدول بوده اما مدیران آن در آن حضور دارند، انسان نخواهد بود. به عنوان کارلو آنچلوتی و بنیتز موفق نبودند. با توجه به اینکه اورتون قرار است گودیسون پارک را با یک استادیوم 500 میلیون پوندی با ظرفیت 53000 نفر در فصل 2024-25 معاوضه کند، به سختی می توان خطرات را بیشتر کرد.

جردن پیکفورد، دروازه بان اورتون، ماه گذشته اولی واتکینز از استون ویلا را نجات داد.
جردن پیکفورد، دروازه بان اورتون، ماه گذشته اولی واتکینز از استون ویلا را نجات داد. عکس: لوئیس استوری/گتی ایماژ

19 ساوتهمپتون Pl 25 Pts 21 GD -21

انتصاب روبن سلس به عنوان سرمربی تا پایان فصل، پس از تصدی فاجعه بار ناتان جونز، فضایی از ثبات – و سلامت عقل را به وجود آورده است. اگر ساوتهمپتون دلیل خوبی برای پشیمانی از اخراج رالف هاسنهوتل و جایگزینی او با جونز در ماه نوامبر داشته باشد، حداقل سلس نسبت به پیروزی یک بازیکن ولزی در هشت بازی لیگ به لطف پیروزی مقابل چلسی و لستر در هر دو طرف از شکست لیدز، بهبود یافته است. ساوتهمپتون با داشتن یک متخصص ضربات ایستگاهی مانند جیمز وارد-پروس، در کنار رومئو لاویا 19 ساله بلژیکی با استعداد فوق العاده در خط هافبک، هرگز نمی تواند دست کم گرفته شود. با این وجود، رکورد اسفناک خانگی آنها – دو برد در لیگ – باید بهبود یابد. و به سرعت.

سرمربی ساوتهمپتون روبن سلز دستورالعمل هایی را به جیمز وارد پروس صادر می کند.
سرمربی ساوتهمپتون روبن سلز دستورالعمل هایی را به جیمز وارد پروس صادر می کند. عکس: شان رایان/IPS/Shutterstock

20 بورنموث Pl 25 Pts 21 GD -27

همیشه انتظار می رفت که بورنموث پس از صعود با مشکل مواجه شود، اما عملکرد اغلب بسیار بهتر از نتایج نشان داده شده است. گفته می‌شود که گری اونیل – که از درون پس از اخراج اسکات پارکر در اوایل فصل ارتقا یافت – پس از یک برد و تنها 6 گل زده در 10 بازی گذشته لیگ، تحت فشار فزاینده‌ای از سوی هواداران قرار دارد. این که مالک جدید آمریکایی، بیل فولی، متعهد شده است که سقوط «قرار نیست اتفاق بیفتد» کمکی نمی‌کند، اما بازیکنان بورنموث با خوشحالی صف می‌کشند تا برنامه‌های بازی زیرکانه اونیل و هوش و ذکاوت مدیریتی او را تمجید کنند. جردن زمورا مدافع می گوید: “ما خیلی با او هستیم.” “و او بسیار با ما است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سازمان ملل خواستار ایجاد منطقه غیرنظامی در اطراف نیروگاه اتمی Zaporizhzhia است که تحت کنترل روسیه است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان اتمی سازمان ملل روز …