کانال CITV بسته می شود زیرا ITV بیشتر برنامه های کودکان را فقط به صورت آنلاین می سازد | آی تی وی پی ال ​​سی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آی تی وی کانال CITV خود را تعطیل می کند و بیشتر برنامه های کودکان خود را فقط به پخش استریم می دهد، با این استدلال که جوانان تا حد زیادی از تماشای تلویزیون برنامه ریزی شده چشم پوشی کرده اند.

CITV به عنوان یک کانال مستقل در پاییز ناپدید می شود و تمام محتوای کودکان به پلتفرم پخش ITVX منتقل می شود. پخش کننده گفت که این کانال سودآور نیست و مخاطبان تلویزیون کودکان در سال های اخیر به دلیل تغییر به YouTube و سایر سرویس های پخش سقوط کرده اند.

ITV گفت میانگین زمانی که کودکان بریتانیایی صرف تماشای کانال‌های تلویزیونی کودکان می‌کنند از سال 2019 62 درصد کاهش یافته است. بی‌بی‌سی قبلاً اعلام کرده است که قصد دارد کانال CBBC خود را فقط آنلاین کند، اگرچه CBeebies پیش دبستانی در حال حاضر امن است.

گرگ چایلدز، از بنیاد رسانه های کودکان، گفت ITV در سرمایه گذاری بر روی بینندگان جوان تر شکست خورده است، به این معنی که در مراحل اولیه وفاداری به برند ایجاد نمی کند.

برنامه نویسی کودکان همیشه زیان ده بود. سؤال این است: آیا می‌خواهید برای مخاطبان کودک فراهم کنید؟» او گفت.

چایلدز گفت که او تغییر به سمت مدل اول پخش را درک می کند، اما نگرانی بزرگتر این بود که ITV برنامه های کمی برای صرف هزینه برای تولید برنامه های اصلی برای کودکان بریتانیایی، صرف نظر از جایی که آنها ظاهر می شوند، دارد.

هنگامی که CITV به عنوان یک کانال مستقل در سال 2006 راه اندازی شد، این شرکت سالانه حدود 35 میلیون پوند برای برنامه های کودکان هزینه می کرد. تقریباً دو دهه بعد، هزینه آن تنها چند میلیون در سال است.

بر اساس پیشنهادات ITV، نام تجاری طولانی مدت CITV تا حد زیادی از صفحه نمایش محو خواهد شد، اگرچه هنوز در برخی از برنامه های صبح زود در ITV2 و ITVBe ظاهر می شود. برخی از سریال‌های اصلی CITV – مانند The Rubbish World of Dave Spud مبتنی بر گریمزبی – به ساخت و نمایش در سرویس پخش ادامه خواهند داد، اما کمیسیون‌های جدید در دست بررسی هستند.

بسیاری از فعالان این صنعت، ممنوعیت تبلیغات غذاهای ناسالم برای کودکان در سال 2006 را عامل شروع کاهش برنامه های تلویزیونی کودکان در رسانه های تجاری می دانند. این باعث کاهش بودجه شد، در حالی که تغییر اخیر به تماشای آنلاین کاهش مخاطب را تشدید کرده است.

یکی از راه حل ها تامین بودجه عمومی برای برنامه های کودکان است. دولت 44 میلیون پوند بودجه عمومی را طی سه سال برای برنامه‌های کودکان از طریق صندوق محتوای مخاطبان جوان فراهم کرد. این برای کمک به پخش‌کننده‌های تجاری مانند ITV و Channel 5 طراحی شده است تا بتوانند برنامه‌های جدید را سفارش دهند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، این صندوق سال گذشته قطع شد، تصمیمی که به دلیل رکود بیشتر در تولید تلویزیون کودکان بریتانیا عنوان شده است.

چایلدز گفت که سازمان او از دولت می‌خواهد که این صندوق را مجدداً راه‌اندازی کند، این بار از طریق مالیات بر شرکت‌های پخش جریانی بزرگ مانند نتفلیکس و آمازون تامین می‌شود.

او نسبت به پشت سر گذاشتن کودکانی که فقط به پخش تلویزیونی دسترسی دارند هشدار داد. او گفت: «همه بچه ها آنلاین نیستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وای مردم: بوبرت جمهوری خواه، شاهد دی سی در مورد ادرار کردن عمومی است | جمهوری خواهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در صحنه‌های عجیب و غریب …