سیارک ردیابی ناسا که می تواند روز ولنتاین را در سال 2046 خراب کند | فضا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارشناسان فضایی پیش‌بینی می‌کنند که یک سیارک بزرگ می‌تواند درست به موقع به زمین برخورد کند تا روز ولنتاین را در سال 2046 خراب کند.

پیش‌بینی می‌شود که سیارک 50 متری، معروف به 2023 DW، بیش از دو دهه طول بکشد تا به ما برسد.

آژانس فضایی اروپا 2023 DW را در 26 فوریه کشف کرد و تخمین زده است که 1 در 607 احتمال دارد که بر زمین تأثیر بگذارد. آژانس همچنین پیش بینی کرد که سیارک ممکن است در 14 فوریه 2046 برخورد کند.

سی‌بی‌اس نیوز گزارش داد که پیش‌بینی می‌شود طول این سیارک به اندازه یک استخر شنای المپیک باشد، اگرچه «عدم قطعیت اندازه آن می‌تواند زیاد باشد».

دانشمندان DW 2023 را به به اصطلاح “فهرست خطر” اضافه کرده اند، که جزئیات اشیاء شناور در فضا را که دارای پتانسیل تأثیرگذاری بر زمین هستند، اضافه کرده اند. آنها آن را در مقیاس تورینو رتبه 1 داده اند، روشی که در سال 1999 توسعه یافت و خطر برخورد اجرام فضایی با زمین را ارزیابی می کند.

به گفته مرکز اجرام نزدیک به زمین ناسا، این بدان معناست که دانشمندان انتظار دارند، از امروز، سیارک “هیچ سطح غیرمعمولی از خطر” نداشته باشد و “احتمال برخورد بسیار بعید است، بدون دلیلی برای توجه عمومی یا نگرانی عمومی”. اما 2023 DW جدا از 1448 سیارک دیگر در لیست خطر به عنوان تنها سیارک دارای رتبه بالاتر از 0 است.

دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا به سی بی اس نیوز گفت که خطر برخورد آن با زمین در حال حاضر “بسیار کم” است. ستاره شناس ایتالیایی، پیرو سیکولی، احتمال برخورد 2023 DW با زمین را 1 در 400 پیش بینی کرد و نقشه ای ابداع کرد که محل برخورد سیارک را پیش بینی می کند. وی در توییتی نوشت: «مطمئناً این احتمال به زودی منتفی خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …