لیگ برتر زنان هند یک جهش بزرگ است: ما به اندازه مردان هیپ هستیم | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو لیگ برتر زنان همه را سر و صدا کرده است. اینکه بگویم من قبلاً هرگز چنین چیزی را تجربه نکرده ام، دست کم گرفتن است. همه چیز در اینجا به حداکثر می رسد – آموزش، جلسات، بازی ها، جمعیت، بیشتر از همه رسانه ها. به هر طرف که می چرخیم دوربین ها فیلم می گیرند. در رویال چلنجرز بنگلور، جاه طلبی این است که به اندازه رئال مادرید یا باشگاه بارسلونا، یک برند بزرگ با ردپای رسانه های اجتماعی بزرگ باشد. و در یک فرنچایز به خوبی سازماندهی شده و جاه طلبانه مانند RCB، این به معنای 18 بازیکن کریکت و 20 سازنده محتوا است.

در هند، کریکت موجودیت خودش است. وقتی یک میلیارد نفر دنبال می‌کنند، ارزش بازی بسیار زیاد است. اینکه بدانید سال اول حقوق تلویزیون برای WPL بزرگتر از اولین IPL بود، فوق العاده است.

خود حراج عجیب ترین چیز بود و من از هر ثانیه متنفر بودم. مثل تجارت اسب بود. من به Ash Gardner علاقه مند بودم، بنابراین چند نفر از ما در تماس Facetime او با مادرش بودیم و برادرش نرخ تبدیل زنده را انجام می داد زیرا قیمت پیشنهادی به 558,000 دلار رسید. ما می دانستیم که ممکن است یک سطح زشت سکه وجود داشته باشد اما نیم میلیون دلار؟ خیلی عجیب بود

در مورد من، می‌دانستم که به پایان می‌رسم، با هیچ‌کس و توپ‌بازی که هیچ‌کس به آنها اهمیت نمی‌دهد. تالیا مک گراث به من گفت بنشینم. او گفت: “باید تماشا کنید تا ببینید آیا فروخته می شوید.” احساس عجیبی داشتم اما آن را روشن کردم. وقتی دیدم بعد از دور اول فروخته نشدم دوباره خاموشش کردم. اما بن ساویر، مربی RCB گفت: “من نمی خواهم آن را به هم بزنم، اما تا آخرین راند صبر کنم.” در آن مرحله من خودم را کنار گذاشته بودم. برداشت نشده؟ بد است اما می توانم به خانه بروم. اما بعد من را گرفتند (با 69000 دلار) و این یعنی یک ماه دیگر دور از خانه.

احساس غالب احساس هیجان بود. برای من بزرگ بود. اکنون من در پایان کار خود هستم، WPL گزینه خوبی برای آینده است وقتی از کریکت استرالیا بازنشسته شوم. من می‌خواستم بازی کنم، تا پایم را در خانه بگذارم، بخشی از اولین WPL باشم و نامم در تاریخ ثبت شود. خیلی هیجان انگیز بود، یک قدم عالی برای من و کریکتم. اما صادقانه بگویم، من هم پاره شدم – WPL همچنین به معنای یک ماه بیشتر دوری از همسر و فرزندم بود. خوشبختانه از من حمایت کامل می کنند.

و یک جایزه بزرگتر در خطر است. برای بازی حرفه ای باید به صورت حرفه ای دستمزد بگیریم. ما از بازیکنان داخلی خود برای مبلغی که می پردازیم بیش از حد درخواست می کنیم، اما بخشی از دلیل برتری استرالیا در صحنه جهانی این است که موج بعدی را به خوبی در صحنه داخلی آماده کرده ایم که انتقال به تیم ملی یکپارچه است. . پول مهارت می‌خرد و زمان. ما جام جهانی را می بریم زیرا می توانیم 24-7 تمرین کنیم. بنابراین اگر امروز یک دختر مجبور باشد بین AFLW یا کریکت یکی را انتخاب کند، پول در WPL یک مورد قانع کننده را ایجاد می کند: چگونه ممکن است شما را اغوا نکنید؟

ارزش دیگر WPL برابری است. WPL نیز به همین ترتیب با ما مصاحبه می‌کند، ما را به همان اندازه تشویق می‌کند و به اندازه رقابت مردان ما را تشویق می‌کند. اما آیا این شکاف بسته می شود؟ در یک سطح، استرالیا برای ما، به عنوان متخصصان تمام وقت، معجزه می کند تا بتوانیم کریکت را به عنوان شغل انتخاب کنیم. بله این پیشرفت است و ما دستمزد بهتری می گیریم، اما مردان نیز همینطور هستند. بنابراین شکاف بزرگ باقی می ماند. WPL هند یک جهش بزرگ است. اکنون می خواهیم کشورهای وابسته بپرسند: حرکت بعدی ما چیست؟

آیا این فیلتر قطع می شود؟ در استرالیا، WBBL همه چیز را تغییر داده است. من اولین بار در 11 سالگی توپ را برداشتم و قبل از آن در معرض کریکت قرار نگرفته بودم. اکنون، به لطف WBBL در تلویزیون، نرخ مشارکت در دختران زیر 12 سال افزایش یافته است و برنامه‌های مسیری باز می‌شوند. من مدافع برابری در همه جنبه‌های زندگی هستم و برابری که در WPL داریم، تغییر نسلی است که زنان در زندگی در مقیاس جهانی برای آن تلاش می‌کنند. خیلی باحاله ما پسرها را نیز الهام می‌دهیم. بچه های کریکت دوست امروز بازیکنان را می بینند نه جنسیت. زیباست.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

وقتی من را در بالای نقطه بولینگ می بینید، بسیار ترسناک به نظر می رسم. اما در پشت صحنه زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد بزرگی این WPL کرده‌ام. مردم فکر می کنند چون ما برای استرالیا بازی می کنیم و در جام جهانی قهرمان می شویم، چنین تورنمنتی مهم نیست، اما این اشتباه است. ارزش اصلی این تیم استرالیایی این است که بازی را در سطح جهانی رشد دهد (حتی اگر برخی فکر می کنند که ما این کار را با برنده شدن زیاد انجام نمی دهیم). ما می خواهیم زنان قوی باشند و کریکت زنان قوی باشند. ما می خواهیم کریکت یک انتخاب شغلی برای دختران باشد. این چیزی است که ما مدیون بازی مورد علاقه خود هستیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اولین کنفرانس جهانی آب در 50 سال گذشته صدها تعهد را به همراه داشت، بدون چک | سازمان ملل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اولین کنفرانس جهانی آب در …