ردیاب آب و هوا: اروپا گرم و سرد می دمد | آب و هوای انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک هفته پرتلاطم آب و هوا اروپا را تحت تاثیر قرار داده است، با تضاد قابل توجهی بین شمال و جنوب این قاره. در بخش‌هایی از جنوب شرقی اسپانیا، دمای هوا در این هفته به بالای 20 درجه سانتی‌گراد رسیده است و این آخر هفته مکان‌هایی مانند والنسیا و آلیکانته ممکن است به 30 درجه سانتیگراد یا کمی بالاتر برسند. برای والنسیا این حدود 10 درجه سانتیگراد بالاتر از میانگین اقلیمی برای یک روز اواسط مارس است.

در نقطه مقابل، شمال اروپا، به ویژه در بخش‌هایی از فنلاند و بریتانیا، سرد بوده و هوای قطبی در برخی مواقع به سمت جنوب می‌تابد. تا کنون در این ماه، دمای هوا در سراسر بریتانیا بیش از 2 درجه سانتیگراد کمتر از میانگین بوده است و روز پنجشنبه بخش هایی از شمال انگلیس و ولز سنگین ترین برف زمستان را تجربه کردند. دمای هوا نیز در شمال اسکاتلند به -16 درجه سانتیگراد کاهش یافت.

در هفته آتی، انتظار می‌رود که هوای قطبی در کنار انفجارهای گرمای نیمه گرمسیری از جنوب، تسلط بیشتری پیدا کند، و در تلاش برای ایجاد پالس‌های گرما بین دوره‌هایی از شرایط سرد و برف بیشتر در شمال اروپا باشد.

طوفان فردی که بیش از 32 روز پیش در سواحل فیلیپین ایجاد شد، به طولانی ترین طوفان استوایی ثبت شده در تاریخ تبدیل شده است. از آنجایی که برای اولین بار در 6 فوریه به یک طوفان رده 1 تبدیل شد، در سراسر اقیانوس هند ردیابی کرد و در برخی مواقع به یک طوفان دسته 5 تقویت شد و به ماداگاسکار رسید. سپس قبل از هل دادن به موزامبیک ضعیف شد.

در ابتدا انتظار می رفت که فردی در اواخر فوریه به سمت سرزمین اصلی آفریقا پراکنده شود، اما در عوض دوباره به سمت اقیانوس عقب نشینی کرد و دوباره نیرو گرفت.

از بعد از ظهر جمعه، فردی به سمت سرزمین اصلی آفریقا بازخواهد گشت و بارندگی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. علیرغم اینکه برخی مدل‌های پیش‌بینی نشان می‌دهند که سیستم در چند روز آینده از بین می‌رود، این احتمال وجود دارد که فردی بتواند حداقل یک هفته دیگر زنده بماند. طولانی ترین طوفان استوایی قبلی طوفان جان در سال 1994 بود که 31 روز طول کشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …