بیش از 100 مهاجر – از جمله یک زن باردار و 24 خردسال – از دریای مدیترانه نجات یافتند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروهی متشکل از 105 مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه با کشتی “حمایت از زندگی” سازمان غیردولتی اورژانس به بندر بریندیزی ایتالیا رسیدند. یک زن باردار و 24 خردسال بدون همراه که کوچکترین آنها دو ساله است، در میان مهاجران بودند.

آنها ابتدا در 6 مارس از دریای مدیترانه نجات یافتند. این عملیات سه ساعت به طول انجامید زیرا قایق تنها 12 متر طول داشت و آب را می گرفت.

موتورش خراب شده بود و شرایط آب و هوایی رو به وخامت بود. گزارش ها حاکی از آن است که وضعیت همه مهاجران خوب است، اما بسیاری از آنها آثاری از زمان اقامت در لیبی بر روی بدن خود دارند، جایی که ادعاهایی مبنی بر شکنجه وجود دارد.

این نجات در حالی انجام می شود که ورود به ایتالیا در حال افزایش است. در مرکز پناهندگان در جزیره لامپدوزا، پس از ورود ده ها قایق در روزهای اخیر، بیش از 3000 مهاجر در کنار هم هستند.

ظرفیت این مرکز فقط 300 نفر است.

سرکوب قاچاقچیان در ایتالیا

جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا، پس از جلسه کابینه خود در روز پنجشنبه در شهر جنوبی نزدیک ساحل که در آن یک قایق چوبی مملو از مهاجران 11 روز قبل شکسته شد و تعداد زیادی کشته و بسیاری ناشناس ماند، از برنامه‌های دولت راست‌گرای خود برای سرکوب قاچاقچیان مردم رونمایی کرد. برای.

ملونی با برگزاری این نشست در کوترو، کالابریا، به جای پایتخت، رم، گفت که بر عزم خود برای “مبارزه با برده داری هزاره سوم” تاکید کرده است.

او اعلام کرد که کابینه او حکمی را تصویب کرده است که جرم جدیدی را ایجاد می کند – قاچاق انسان که منجر به مرگ مهاجران می شود – مجازات آن تا 30 سال زندان است.

بر اساس جزئیات احکام مصوب که پنجشنبه شب توسط دفتر ملونی ارائه شده است، مجازات مرگ یک مهاجر تنها می تواند تا 24 سال زندان داشته باشد.

فرمان کابینه باید توسط پارلمان به قانون تبدیل شود، جایی که ائتلاف جناح راست ملونی اکثریت راحت را در اختیار دارد.

ملونی گفت، این فرمان همچنین به ایتالیا این اختیار را می دهد که حتی اگر جنایت ها خارج از مرزهای ملی ما انجام شود، قاچاقچیان را تعقیب کند.

“اظهارات نژادپرستانه” علیه مهاجران در تونس

در همین حال، 14 مهاجر جنوب صحرا روز پنجشنبه در آب های تونس غرق شدند.

این مرگ‌ها در حالی رخ می‌دهد که فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر (FIDH) و عفو بین‌الملل «اظهارات نژادپرستانه» قیس سعید رئیس‌جمهور تونس علیه مهاجران صحرای اصلی را محکوم کرده‌اند.

در 21 فوریه، رئیس جمهور تونس، کیس سعید، گفت که حضور “انبوهی” از مهاجران غیرقانونی از کشورهای جنوب صحرای آفریقا منبع “خشونت و جنایت” و “تجارت جنایتکارانه” برای “تغییر ترکیب جمعیتی” این کشور است.

اظهارات او با افزایش حملات به این مهاجران همراه شد و ده ها نفر از آنها از سفارت های خود خواستند تا به کشورشان بازگردانده شوند.

آلیس موگوه، رئیس فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر (FIDH)، 54 سازمان عضو آن در آفریقا و 188 سازمان آن در سراسر جهان با تمام قوا با خشونت کلامی و فیزیکی علیه مهاجران در خاک تونس مخالفت می‌کنند.

دعوت به نفرت علیه افرادی که قبلاً از تبعیض، خشونت و محرومیت رنج می برند، به ویژه اوج بی رحمی است. […] به ویژه به مسئولیت رهبران تونس متوسل شوید، چه میراثی در تاریخ خواهید گذاشت؟»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …