“این آسیب زا بود”: رانندگان Uber و Lyft حقوق کم و غیرفعال سازی های ناعادلانه را محکوم می کنند | اقتصاد گیگ

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای بیش از پنج سال، جیمز جردن تمام وقت برای اوبر در لس آنجلس، کالیفرنیا کار کرد تا اوایل سال 2022، زمانی که او برای همیشه از برنامه غیرفعال شد – معادل اخراج اوبر.

او گفت که بعداً متوجه شد که به دلیل شکایات قدیمی مشتریان غیرفعال شده است، اما اوبر به درخواست‌های او گوش نمی‌دهد یا پیشنهاد ارائه فیلم داش‌کم برای رد این اتهامات را نمی‌دهد.

«در عرض یک هفته، 10 روز، تعدادی شکایت دریافت کردم. من نمی دانستم آنها از کجا می آیند.

مورد اردن یک مورد مجزا نیست. گزارشی که توسط انجمن قانون آسیا و Rideshare Drivers United بر اساس پاسخ‌های نظرسنجی از 810 راننده اشتراک‌گذاری اشتراک برای Uber و Lyft در کالیفرنیا منتشر شد، نشان داد که دو سوم رانندگان غیرفعال‌سازی موقت یا دائمی حساب‌های خود را با رانندگان رنگین پوست و مهاجر تجربه کرده‌اند. رانندگان به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار می گیرند. جردن سیاه است.

در این نظرسنجی به جزئیات غیرفعال‌سازی‌های غیرمنصفانه و غیرشفاف پاسخ داده شد، به طوری که 30 درصد از رانندگان ادعا کردند که هیچ توضیحی برای غیرفعال‌سازی دریافت نکرده‌اند. در این نظرسنجی موارد تبعیض از سوی مشتریان و مشتریانی که شکایات بیهوده خود را به منظور به دست آوردن سواری رایگان یا اعتبار از شرکت‌های اشتراک‌گذاری سواری ارائه می‌کنند، تشریح کرد. رانندگان گفتند که هیچ روند عادلانه‌ای وجود ندارد تا رانندگان به نمایندگی از خودشان پاسخ دهند یا از آنها دفاع کنند.

جردن گفت که مشکلات او از زمانی شروع شد که سفرهایی را که مایل ها از محل اقامتش دور بودند و از نظر اقتصادی ارزش آن را نداشتند را رد کرد. او همچنین مشکلاتی با برخی از سواران داشت که از پیروی از خط مشی اجباری ماسک Uber که هنوز در آن زمان معتبر بود، سر باز زدند، حتی اگر قوانین ماسک محلی و ایالتی برداشته شده بود.

«در کمتر از دو هفته، پنج سال و نیم به پایان رسید. من درخواست تجدیدنظر دادم، اما اوبر علاقه ای به درخواست تجدیدنظر یا فیلم دوربین داشبورد من نداشت. “این آسیب زا بود. سطوح اضطراب، سطح استرس و احساسات خارج از نمودار بود. من تمام وقت کار کردم، تمام تلاشم را کردم و در مدت پنج سال و نیم وقت و انرژی زیادی صرف کردم.»

جردن گفت که شکایتی را در دادگاه دعاوی کوچک علیه اوبر به دلیل غیرفعال کردن دائمی او ارائه کرده است، اما پرونده او رد شد زیرا همه رانندگان اوبر قبل از کار برای شرکت باید شرایط و ضوابط را امضا کنند که اوبر می‌تواند در هر زمانی رانندگان را غیرفعال کند.

جردن افزود: «اوبر باید تنظیم شود. اوبر در حال تعریف مجدد قراردادهای مستقل برای مطابقت با دستور کار خود است. ما به دادستانی کل نیاز داریم که این تخلفات را که من و صدها راننده دیگر تجربه می کنیم، جدی بگیرد.»

رانندگان Uber و Lyft در سراسر ایالات متحده برای بهبود دستمزدها، شرایط کاری و مقررات صنعت اشتراک سواری فشار می آورند.

در سال 2020 کالیفرنیا یک طرح رای گیری را تصویب کرد – پیشنهاد 22 – که به کسب و کارهای مبتنی بر برنامه اجازه می داد تا خود را طبقه بندی کنند. کارگران به عنوان پیمانکاران مستقل تحلیلی که توسط National Equity Atlas در مورد تأثیر این صورت‌حساب بر درآمد رانندگان به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که میانگین درآمد خالص رانندگان اکنون 6.20 دلار در ساعت است که کمتر از حداقل دستمزد 7.25 دلاری فدرال است. این تجزیه و تحلیل نشان داد که رانندگان در صورتی که به عنوان کارمند به جای پیمانکاران مستقل طبقه بندی شوند، تقریباً 11 دلار در ساعت بیشتر دریافت می کنند.

Prop 22 مزایای محدودی را به کارگران برنامه بدون طبقه بندی آنها به عنوان کارمند وعده داد و پس از تصویب به عنوان یک طرح رای گیری سراسری در ژانویه 2021 اجرایی شد. شرکت‌های گیگ ۲۲۴ میلیون دلار برای حمایت از این ابتکار هزینه کردند.

کمیسیون تجارت فدرال اخیراً خط مشی مختصری را منتشر کرده است که در آن از عدم شفافیت در الگوریتم‌های استفاده شده توسط اپلیکیشن‌های اشتراک‌گذاری استفاده می‌شود.

پس از اینکه اوبر در دسامبر 2022 مانع افزایش حقوق شد، رانندگان برای اعتراض در مقابل دادگاه نیویورک تجمع کردند.
پس از اینکه اوبر در دسامبر 2022 مانع افزایش حقوق شد، رانندگان برای اعتراض در مقابل دادگاه نیویورک تجمع کردند. عکس: MediaPunch کتی گودووسکی / رکس / شاتر استوک

در ماساچوست، درایورهای Uber و Lyft تجمع کرد در خارج از مقر Uber در Saugus، ماساچوست، در 1 مارس در حمایت از حقوق اتحادیه از طریق لایحه عدالت رانندگان اشتراکی ایالتی (HD2071 و SD1162)، که همچنین اصلاح حقوق غیرفعال سازی را ممکن می کند. اوبر و لیفت میلیون‌ها دلار برای اعمال قوانین مشابه Prop 22 به ماساچوست هزینه کرده بودند، اما طرح رای‌گیری در دادگاه در سال 2022 مسدود شد.

جوئلفی آریاس، 28 ساله، بیش از چهار سال به عنوان راننده در Uber و Lyft کار کرده است. او پس از اینکه پدرش بدون هیچ توضیحی از اوبر غیرفعال شد و مادرش به سرطان مبتلا شد، مجبور شد کالج را ترک کند تا به خانواده‌اش کمک کند، رانندگی را برای خدمات اشتراک سواری شروع کرد.

او گفت که با تاکید آنها بر انعطاف‌پذیری و جذابیت کار کردن برای شرکت‌های مبتنی بر اپلیکیشن، اغوا شده است، اما این وعده‌ها به سرعت نشان دادند که تبلیغاتی صرف هستند.

متأسفانه، در طول سال‌ها، متوجه تبلیغات بزرگ آن شده‌ام که تلاش می‌کند مردم را به برنامه‌ها متصل کند. اساساً، در طول سال‌ها می‌بینید که چگونه با شما ناعادلانه رفتار می‌شود.» “تنها راهی که می‌خواهیم از خود دفاع کنیم، اتحاد است.”

Uber و Lyft اظهار نظر در مورد این رالی را به گروه مورد حمایت صنعت ماساچوست ائتلاف برای کار مستقل موکول کردند، سخنگوی آن Conor Yunits در بیانیه ای گفت: “رانندگان Rideshare و تحویل سال گذشته صدای خود را بلند و واضح شنیدند: آنها می خواهند مستقل بمانند. “

اما رانندگان در سراسر کشور همچنان در حال اقدام هستند. در 26 فوریه، رانندگان Uber و Lyft در شهر نیویورک ادامه دادند ضربه در فرودگاه لاگاردیا در اعتراض به غیرفعال‌سازی‌های ناعادلانه و جلوگیری از افزایش حقوق رانندگان در شهر توسط شرکت‌های اشتراک‌گذاری، سومین اعتصاب رانندگان بر سر این مسائل است.

از زمانی که در سال 2014 برای اوبر رانندگی کردم، این شرکت کاهش بیشتر و بیشتر از هر کرایه را انجام داد. ساماسا تیدیان، راننده اوبر در شهر نیویورک، می‌گوید: «گاهی 50 درصد کرایه‌ای را که مسافر می‌پردازد، می‌گیرند. همه چیز از جیب رانندگان بیرون می آید. اوبر برای خودروهای ما، بنزین ما، بیمه ما، تعمیر و نگهداری خودرو ما هزینه ای نمی پردازد. آن‌ها حتی از ما می‌خواهند که حقوق خود را از حساب‌های Uber خود خارج کنیم – همه اینها در حالی است که قیمت همه چیز در حال افزایش است و رانندگان برای تامین غذای خانواده‌های ما تلاش می‌کنند.

گزارش فوریه 2023 که توسط مرکز کار UCLA منتشر شد، نشان داد که اوبر و لیفت میانگین کرایه‌های مسافر را از فوریه 2019 تا آوریل 2022 50 درصد افزایش دادند در حالی که میانگین دستمزد راننده در همان بازه زمانی تنها 31 درصد افزایش یافت. این گزارش بر اساس تجزیه و تحلیل 50 میلیون سفر اوبر و لیفت در شهر نیویورک است.

و در شیکاگو، رانندگان به منظور افزایش حقوق، بهبود ایمنی و شفافیت، و توسعه فرآیندهای تجدیدنظر برای غیرفعال‌سازی از طریق دولت محلی، برای یک قانون شهری فشار می‌آورند.

سخنگوی Lyft گزارش‌ها و تحلیل‌های مربوط به رانندگان اشتراکی را به چالش کشید.

ما به شدت هر نوع تبعیض را محکوم می کنیم و متعهد به جلوگیری از آن در پلت فرم خود هستیم. این گزارش با نتیجه‌گیری از پیش تعیین‌شده و مبتنی بر واقعیت‌ها تا حد زیادی ناقص است. Lyft گزارش های ایمنی را از سواران و رانندگان جدی می گیرد و آنها را بررسی و بررسی می کند تا مسیر اقدام مناسب را تعیین کند. این گزارش تجربیات واقعی اکثر رانندگان را منعکس نمی‌کند.» این شرکت در ایمیلی گفته است. «با بیکاری کم سابقه، و بیش از 1 میلیون فرصت شغلی پر نشده سنتی در کالیفرنیا، رانندگان اگر حقیقتی در این یافته ها وجود داشت، به انتخاب این شغل ادامه نمی دادند. رانندگان به دلیل پتانسیل درآمدزایی، استقلال و انعطاف پذیری لیفت به رانندگی با Lyft ادامه می دهند.

اوبر نظری ارائه نکرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های طرفدار کرملین ویدئویی از حمله سربازان اوکراینی به زن و نوزاد را ضبط کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های طرفدار کرملین در حال نمایش …