بایدن و رهبر اتحادیه اروپا درباره اوکراین و اختلافات تجاری گفتگو کنند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – رئیس جمهور بایدن قرار است بعدازظهر جمعه با اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا دیدار کند و انتظار می رود که دو رهبر در مورد حمایت از اوکراین و آغاز مذاکرات درباره یارانه های انرژی پاک ایالات متحده که خشم برخی را برانگیخته است، هماهنگ کنند. کشورهای اروپایی

این گفتگو که برای ساعت 2 بعدازظهر در کاخ سفید برنامه ریزی شده است، از یک توافق تجاری بالقوه تا نگرانی در مورد حمایت چین از مسکو را شامل می شود و آزمونی برای توانایی متحدان فرا آتلانتیک برای حفظ یک جبهه متحد در صحنه جهانی خواهد بود. حتی وقتی با اختلافات داخلی سروکار دارند.

در حالی که آقای بایدن اغلب از تلاش‌های خود برای متحد کردن غرب علیه حمله روسیه به اوکراین تجلیل می‌کند، برخی از این متحدان اروپایی نسبت به یکی از بسته‌های اقتصادی امضا شده رئیس‌جمهور ابراز ناامیدی کرده‌اند: ۳۷۰ میلیارد دلار در هزینه‌های آب و هوایی که به مصرف‌کنندگان آمریکایی اعتبار مالیاتی برای خرید ارائه می‌دهد. خودروهای برقی نو و دست دوم. این قانون اعتبار را به خودروهای ساخته شده در آمریکای شمالی محدود می کند و الزامات سختگیرانه ای در مورد مواد معدنی حیاتی مورد استفاده برای ساخت باتری های آنها دارد.

مقامات اروپایی صریحاً علیه این قانون صحبت کرده‌اند که به گفته آنها، شرکت‌هایشان را در وضعیت بدی قرار می‌دهد. مقامات دولت که خواستند نامشان فاش نشود، روز پنجشنبه گفتند که پس از دیدار آقای بایدن و خانم فون در لاین، انتظار می رود که آنها اعلام کنند که مذاکراتی را با تمرکز بر مواد معدنی حیاتی آغاز خواهند کرد.

به گفته مقامات، انتظار می رود دو رهبر همچنین درباره چگونگی ادامه فشار اقتصادی بر روسیه در حالی که جنگ در اوکراین بیداد می کند، گفتگو کنند. اما آقای بایدن اکنون با چالش حفظ حمایت عمومی از کمک به اوکراین نیز مواجه است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حمایت آمریکا کاهش یافته است، و در حالی که آقای بایدن متحدان اروپایی را که به شدت به گاز طبیعی روسیه وابسته هستند، دعوت کرده است تا مستقل‌تر از انرژی باشند، بسیاری از آنها اکنون با بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند.

دولت بایدن همچنین به طور فزاینده ای به متحدان خود هشدار داده است که چین به زودی می تواند برای تامین تسلیحات به مسکو اقدام کند. مقامات دولت که پیش‌بینی این نشست را داشتند، گفتند که آقای بایدن و خانم فون در لاین در مورد نحوه برخورد با «بازیگران کشور ثالث» در جنگ روسیه بحث خواهند کرد، اصطلاحی که مقامات دولت بایدن برای توصیف حمایت چین از مسکو استفاده می‌کنند.

همچنین انتظار می‌رود آقای بایدن از خانم فون در لاین برای کمک به حصول توافقی که به پایان دادن به اختلاف بر سر قوانین تجاری پس از برگزیت برای ایرلند شمالی کمک کرد، تشکر کند. این قرارداد که به عنوان چارچوب ویندزور شناخته می شود، به جلوگیری از جنگ تجاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا کمک کرد و در عین حال راه را برای احیای یک دولت فعال در ایرلند شمالی باز کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

Panera سیستم های پرداخت با خواندن کف دست را به کار می گیرد که باعث ترس از حریم خصوصی می شود | بیومتریک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نانوایی‌ها و کافه‌های زنجیره‌ای Panera …