کیم جونگ اون بر نیروهای کره شمالی که شبیه سازی حمله به جنوب هستند نظارت می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، یک تمرین توپخانه ای را که شبیه سازی حمله به فرودگاه کره جنوبی است، نظارت کرد و از سربازانش خواست تا آماده پاسخگویی به “حرکات تدارکات جنگی دیوانه وار” دشمنان باشند – ظاهراً با اشاره به سری اخیر ارتش رزمایش بین آمریکا و کره جنوبی

گزارش رسانه دولتی کره شمالی روز جمعه یک روز پس از آن منتشر شد که ارتش کره جنوبی متوجه شد که کره شمالی حداقل یک موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریا از سایتی در نزدیکی شهر ساحلی نامپو در غرب شلیک کرده است. رئیس ستاد مشترک ارتش جنوبی در حال ارزیابی این بود که آیا موشک های بیشتری به طور همزمان پرتاب شده است یا خیر.

ایالات متحده اخیرا بمب افکن های دوربرد B-1B و B-52 را برای چندین دور تمرینات هوایی مشترک با هواپیماهای جنگی کره جنوبی ارسال کرده است. متحدان همچنین در این ماه خود را برای بزرگترین تمرین میدانی ترکیبی خود در سال‌های اخیر برای مقابله با تهدید فزاینده زرادخانه هسته‌ای رو به رشد کیم آماده می‌کنند. کره شمالی تمرینات نظامی منظم آمریکا و کره جنوبی را تمرین تهاجم می داند.

خبرگزاری مرکزی رسمی پیونگ یانگ گفت که کیم از نیروهایش خواسته است که برای “پاسخ قاطع و مهار” اقدام نظامی دشمنان کره شمالی که به گفته او با “انواع اقدامات تدارکاتی جنگی دیوانه وارتر” پیش می روند، آماده باشند.

وی گفت که یگان های خط مقدم باید توانایی های خود را برای انجام دو “ماموریت استراتژیک” اصلی خود، یعنی اول بازدارندگی از جنگ و دوم به دست گرفتن ابتکار عمل در جنگ تقویت کنند.

وزارت اتحاد کره جنوبی اواخر روز جمعه از کره شمالی خواست تا از افزایش تنش با “برنامه های هسته ای و موشکی بی پروا و تحریکات نظامی” خودداری کند. معاون سخنگوی لی هیو جونگ به خبرنگاران گفت که کره شمالی باید به جای آن بر معیشت مردم تمرکز کند و راهی برای ایجاد صلح در شبه جزیره کره در پیش بگیرد.

در گزارش KCNA مشخص نشده است که در رزمایش روز پنجشنبه چه نوع تسلیحاتی وجود داشته و چه تعداد موشک شلیک شده است. برخی از تسلیحات کوتاه برد جدید کره شمالی که کره جنوبی را هدف قرار می دهند شامل موشک انداز های چندگانه با اندازه بزرگ است که به گفته کارشناسان مرزهای بین توپخانه و سامانه های موشکی بالستیک را محو می کند.

کره شمالی برخی از سامانه‌های پیشرفته‌تر کوتاه‌برد خود را به‌عنوان سلاح‌های تاکتیکی توصیف می‌کند، که به قصد مسلح کردن آن‌ها به سلاح‌های هسته‌ای میدان نبرد پایین‌تر دلالت دارد.

اظهارات کیم مطابق با دکترین هسته‌ای تشدیدکننده‌ای بود که کره شمالی در سال گذشته به تصویب رساند و اجازه می‌دهد حملات هسته‌ای پیشگیرانه در شرایطی که ممکن است رهبری خود را در معرض تهدید بداند، از جمله درگیری‌های متعارف، مجاز باشد.

تحلیلگران می گویند که کمپین کیم با هدف وادار کردن ایالات متحده به پذیرش شمال به عنوان یک قدرت هسته ای و مذاکره در مورد امتیازات اقتصادی بسیار مورد نیاز از موضع قدرت است. دیپلماسی بین آمریکا و کره شمالی از سال 2019 متوقف شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …