با زیرکی با مرکز مهاجرت در صندلی خود مخالفت می کند زیرا از فرانسوی ها می خواهد که کارهای بیشتری انجام دهند | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جیمز کلورلی از مخالفت خود با یک بازداشتگاه مهاجرتی جدید در حوزه انتخابیه خود دفاع کرده است، حتی در حالی که از همتایان فرانسوی خود می خواهد تا برای حل مشکل قایق های کوچک تلاش بیشتری کنند.

وزیر خارجه اصرار داشت که یک پایگاه سابق RAF در حوزه انتخابیه او در اسکس در Braintree برای 1500 پناهجوی مرد مناسب نیست، علیرغم اینکه این سایت توسط وزارت کشور به عنوان اقامتگاه بالقوه در فهرست نهایی قرار گرفته است.

هوشمندانه از پاریس صحبت می کرد، جایی که او و سایر وزرای ارشد، از جمله نخست وزیر، ریشی سوناک، امیدوارند که دولت فرانسه را متقاعد کنند تا برای جلوگیری از عبور مردم از کانال مانش با قایق های کوچک، اقدامات بیشتری انجام دهد.

با هوشمندی به برنامه امروز رادیو بی بی سی 4 در روز جمعه گفت: “MDP Wethersfield در حوزه انتخابیه من … بسیار دور از هر نوع زیرساخت اجتماعی دیگری است.”

او افزود: «ما به دنبال بررسی مکان‌های مختلفی هستیم و همانطور که شما می‌گویید، من افکارم را مطرح کردم. در نهایت هیچ تصمیمی گرفته نشده است و من به حمایت از کار دوستان خوبم در وزارت کشور ادامه می‌دهم تا مطمئن شوم که اوضاع را در اختیار داریم.»

مخالفت هوشمندانه با استفاده از پایگاه برای اسکان پناهندگان، پیچیدگی‌های ناشی از تلاش برای تحقق وعده سوناک برای توقف کامل عبور قایق‌های کوچک را برجسته می‌کند.

در اوایل این هفته، نخست وزیر لایحه جدیدی را ارائه کرد که وظیفه قانونی را برای وزرا تعیین می کند تا هرکسی را که از طریق غیرقانونی وارد کشور می شود، مانند کانال کانال، بازداشت و اخراج کنند.

کارشناسان حقوقی هشدار داده‌اند که این طرح‌ها احتمالاً قوانین حقوق بشر را نقض می‌کنند، اما همچنین می‌توانند برای هر دولتی که تلاش می‌کند آن را اجرا کند، دردسر لجستیکی ایجاد کند. سال گذشته رکورد 45000 نفر از فرانسه با قایق سفر کردند. همه آنها طبق قانون جدید باید بازداشت شوند.

هوشمندانه گفت که تأثیر این لایحه با این واقعیت کاهش می یابد که همه مهاجران نیازی به بازداشت همزمان ندارند. او به بی‌بی‌سی گفت: «اینطور نیست که کل گروه نیاز به بازداشت نامحدود داشته باشند، در حالی که ما در حال گذراندن آن هستیم. “به همین دلیل است که من به این نکته اشاره کردم که اعدادی که ما در مورد آنها صحبت می کنیم فقط روی هم جمع نمی شوند.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، یکی دیگر از عناصر کلیدی برنامه دولت، کاهش شدید تعداد افرادی است که اقدام به چنین گذرگاهی می کنند. روز جمعه سوناک و کلورلی در کنار وزرای دیگر از جمله بن والاس، وزیر دفاع، و گرانت شاپس، وزیر انرژی، روز خود را در پاریس سپری خواهند کرد.

سوناک در حالت ایده آل می خواهد با امانوئل ماکرون معامله کند تا بتواند هر کسی را که از کانال مانش عبور می کند به فرانسه بازگرداند. با این حال، مقامات بریتانیا بر این باورند که رئیس جمهور فرانسه بعید است موافقت کند و در عوض بر روی دستیابی به یک توافق جدید بازگرداندن اتحادیه اروپا تمرکز خواهد کرد.

در همین حال، مکرون امیدوار است که بریتانیا را متقاعد کند تا به هزینه‌های پلیس در شمال فرانسه کمک کند، تایمز گزارش داد که Sunak آماده است تا 200 میلیون پوند در طول سه سال برای متوقف کردن گذرگاه‌ها «در مبدا» ارائه کند.

ناتالی لوازو، نماینده فرانسوی پارلمان اروپا، صبح جمعه به بی‌بی‌سی گفت: «انگلیس تصمیم گرفت اتحادیه اروپا را ترک کند، بنابراین توافق دوجانبه ممکن نیست.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …