پادشاه چارلز به شاهزاده ادوارد لقب “دوک ادینبورگ” را می دهد | سلطنت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پادشاه چارلز لقب دوک ادینبورگ را به مناسبت ۵۹ سالگی به کوچکترین برادرش، ارل وسکس، اعطا کرد.هفتم تولد، به احترام آرزوهای ملکه فقید الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ.

این عنوان تا پایان عمر شاهزاده ادوارد برگزار می شود و به این معنی است که پسرش ویسکونت سورن اکنون ارل وسکس می شود.

کاخ باکینگهام این خبر را در یک هفته شلوغ برای عناوین سلطنتی اعلام کرد که در آن دوک و دوشس ساسکس تأیید کردند که فرزندانشان از القاب “شاهزاده” و “شاهزاده خانم” استفاده خواهند کرد.

در بیانیه کاخ آمده است: «اعلیحضرت پادشاه خوشحال است که به مناسبت پنجاه و نهمین سالگرد والاحضرت سلطنتی، دوک ادینبورگ را به شاهزاده ادوارد، ارل وسکس و فورفار اعطا کند. این عنوان توسط شاهزاده ادوارد برای عمر اعلیحضرت سلطنتی خواهد بود.

شاهزاده ادوارد با پدرش
این عنوان به مناسبت پنجاه و نهمین سالگرد تولد شاهزاده ادوارد به احترام خواسته های ملکه فقید الیزابت دوم و شاهزاده فیلیپ به او اعطا شد. عکس: جولین بهال/ PA

دوکدام آخرین بار برای شاهزاده فیلیپ در سال 1947 و پس از ازدواج او با پرنسس الیزابت، که عنوان دوشس ادینبورگ را قبل از رسیدن به تاج و تخت در سال 1952 داشت، ایجاد شد. دوک و دوشس جدید ادینبورگ به ادامه میراث شاهزاده فیلیپ افتخار می کنند. ارتقای فرصت‌ها برای جوانان با هر زمینه‌ای برای دستیابی به پتانسیل کامل خود.»

دوک و دوشس جدید ادینبورگ بعداً امروز در ادینبورگ خواهند بود و در مراسمی به مناسبت اولین سال درگیری در اوکراین شرکت خواهند کرد.

ادوارد بیش از 20 سال پیش در ازدواجش با سوفی ریس جونز در ژوئن 1999، زمانی که ملکه او را ارل وسکس کرد و کاخ باکینگهام اعلام کرد که او به زودی دوک ادینبورگ خواهد شد، به او قول لقب پدر مرحومش داده شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هنگامی که فیلیپ درگذشت، در آوریل 2021، این عنوان به پسر بزرگش، چارلز رسید، و هنگامی که چارلز پادشاه شد، این عنوان به تاج بازگشت. پس از آن چارلز توانست آن را به کسی که انتخاب می‌کرد، واگذار کند، اگرچه مدت‌ها تصور می‌شد که به ادوارد برسد.

Earldom of Forfar، یکی دیگر از عناوین ادوارد، تا پایان عمر نزد دوک جدید ادینبورگ باقی می ماند. از آنجایی که دوکدام ادینبورگ عنوان برتر اسکاتلندی است، این همان چیزی است که ادوارد از آن استفاده خواهد کرد. زمانی که عنوان دوک ادینبورگ در نهایت یک بار دیگر به تاج و تخت بازگردد، ویسکونت سورن به عنوان ارل وسکس و فورفار تبدیل خواهد شد.

شاهزاده فیلیپ در نوامبر 1947، درست قبل از ازدواجش با شاهزاده الیزابت، دوک ادینبورگ شد.

دوکدام قبلاً چهار بار برای اعضای خانواده سلطنتی ایجاد شده است: در سال 1726 برای شاهزاده فردریک، پسر ارشد پادشاه جورج دوم. در سال 1764 برای شاهزاده ویلیام، برادر پادشاه جورج سوم، به عنوان بخشی از عنوان مشترک، دوک گلاستر و ادینبورگ. در سال 1866 برای شاهزاده آلفرد، پسر دوم ملکه ویکتوریا. و در سال 1947 برای شاهزاده فیلیپ، شوهر ملکه الیزابت دوم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لوئیس همیلتون اعتراف می کند که مرسدس برای گرفتن ردبول به «آخر سال» نیاز دارد | لوئیس همیلتون

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، لوئیس همیلتون پذیرفته است که ممکن …