پری های فوق العاده بیشتر از غریبه ها، مانند انسان ها، به اعضای خانواده در مضیقه کمک می کنند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پریان های فوق العاده چه وجه اشتراکی با انسان ها دارند؟ آنها به احتمال زیاد به یکی از اعضای خانواده در مضیقه کمک می کنند تا یک غریبه.

این مطالعه که توسط دانشمندان دانشگاه موناش و دانشگاه ملی استرالیا انجام شد، پرندگان آوازخوان محبوب را در اولین تحقیق ردیابی کرد تا بر درک این موضوع تمرکز کند که چگونه حیواناتی که در یک جامعه چند سطحی زندگی می کنند، مانند انسان ها، تصمیم می گیرند در زمان نیاز به یکدیگر کمک کنند.

این مطالعه که در Current Biology منتشر شد، این موضوع را با قرار دادن یک کوکابورای جعلی که شکارچی پریان فوق‌العاده است، و سپس پخش یک ندای پریشانی که بر اساس روابط اجتماعی متفاوت بود، آزمایش کرد.

هنگامی که یکی از اعضای خانواده یک پریان فوق‌العاده مورد حمله قرار می‌گیرد، محققان دریافتند که برای پرت کردن حواس شکارچی، جان و اندام به خطر می‌افتد. پرنده زنگ خطر را به صدا در می آورد، یا پرهای خود را پف می کند و مانند موش در جایی که به عنوان «دویدن جوندگان» شناخته می شود، می چرخد.

پروفسور رابرت ماگرات، یکی از نویسندگان این مطالعه از ANU، گفت: تماشای آن یک چیز قابل توجه بود. “مثل این است که پرنده لباس را به چیزی بسیار عجیب تغییر می دهد.”

اما اگر پریان فوق العاده ای که مورد حمله قرار می گیرد آشنا باشد، محققان دریافتند که کمک خواهد کرد اما نه به این شدت. اگر پریان فوق العاده مورد حمله یک غریبه باشد، فریادهای کمک را به کلی نادیده می گیرد.

“[It] ماگرات گفت: واقعاً بسیار شگفت‌انگیز بود که چقدر تفاوت در میزان کمک ارائه شده وجود داشت.

Ettore Camerlenghi، نویسنده اصلی این مطالعه و کاندیدای دکترا در دانشگاه موناش، گفت که مانند انسان‌ها، پریان‌های فوق‌العاده یک گروه اجتماعی اصلی دارند.

کامرلنگی گفت: «ما متوجه شدیم که چرخ‌ها، مانند شکارچی‌ها، سه نوع رابطه متمایز دارند – روابطی از یک گروه تولید مثل، افراد آشنا از یک جامعه و پرندگان ناآشنا از جمعیت گسترده‌تر.»

پریان فوق العاده یکی از محبوب ترین پرندگان استرالیاست و در نظرسنجی آبان نیوز استرالیا/پرنده لایف استرالیا به عنوان پرنده سال 2021 انتخاب شد. این نظرسنجی اواخر امسال بازخواهد گشت.

شان دولی از BirdLife استرالیا گفت که این پیچیدگی و عجیب و غریب زندگی اجتماعی پری های فوق العاده است، مانند آنچه در این تحقیق نشان داده شده است، که این پرنده را در میان استرالیایی ها محبوب کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دولی گفت: «هر چیزی که در مورد پریان می آموزیم باعث می شود که آنها را بیشتر دوست داشته باشید.

“آنها از نظر اجتماعی تک همسر هستند، اما از نظر جنسی نیز به طرز باورنکردنی بی بند و بار هستند… تعداد بسیار کمی از افراد [superb fairywren] جوجه ها توسط والد نر در جفت پدر می شوند.

«زندگی پری‌ها با بزرگ‌ترین دسیسه‌ی یک اپرا صابون رقابت می‌کند.»

پریان فوق العاده، که در جنوب شرقی استرالیا یافت می شود، به دلیل رنگ آبی ماوراء بنفش که پرندگان نر در فصل تولید مثل به رخ می کشند، به خوبی شناخته شده اند. پری های زن فوق العاده در تمام طول سال دارای پرهای قهوه ای و سفید هستند.

دولی گفت که این پرندگان یکی از پرندگان کوچک بوته ای هستند که در شمارش پرندگان سالانه BirdLife استرالیا با آن مواجه می شوند، اما تعداد آنها در مناطق شهری و بیرون شهری به شدت در حال کاهش بود.

BirdLife استرالیا شریک یک پروژه علمی شهروندی است که با ردیابی محل زندگی و علوفه پرندگان، بازسازی زیستگاه پریان های فوق العاده را در ملبورن داخلی هدایت می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بازسازی بخشی از مقاومت ما است”: اوکراین چگونه بوچا را زنده می کند | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اسروی سقف در حال فرو …