قانونگذار سابق اوهایو به اتهام اختلاس در طرح 60 میلیون دلاری مجرم شناخته شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته مقامات، یک رئیس سابق مجلس نمایندگان اوهایو روز پنجشنبه توسط هیئت منصفه فدرال به دلیل مشارکت در یک توطئه دزدی که شامل نزدیک به 61 میلیون دلار رشوه و کمک مالی 1.3 میلیارد دلاری برای دو نیروگاه هسته ای در حال مبارزه بود، مجرم شناخته شد.

لری هاوسولدر، رئیس سابق مجلس اوهایو که زمانی یکی از قدرتمندترین مقامات ایالتی بود، و متیو بورخس، رئیس سابق حزب جمهوری خواه اوهایو، هر کدام به دلیل نقش خود در این طرح با حداکثر 20 سال زندان روبرو هستند.

دفتر تحقیقات فدرال گفت که یک شرکت انرژی هسته ای از انتخاب آقای خانواردر حمایت مالی کرد و تلاش ها برای پیشبرد کمک مالی از طریق کاخ اوهایو و شکست یک رأی گیری که می توانست آن را لغو کند، تامین مالی کرد و سپس به او و دیگران رشوه فرستاد. FBI مشخص نکرد که کدام شرکت انرژی درگیر بوده است، اما وزارت دادگستری ایالات متحده خاطرنشان کرد که شرکت FirstEnergy موافقت کرد به دلیل “توطئه برای رشوه دادن به مقامات دولتی” 230 میلیون دلار جریمه بپردازد.

استیون ال. بردلی، یکی از وکلای آقای خانوار، گفت که وکلای آقای خانوار «به یقین» به این تصمیم اعتراض خواهند کرد.

او گفت: «لری مشتاق است که پس از یک آزمایش طولانی هفت هفته ای به خانه برود و با همسر و خانواده اش وقت بگذراند.

آقای خانواده 63 ساله و آقای بورخس 50 ساله در سال 2020 به دلیل این طرح دستگیر شدند که به سال 2017 بازمی گردد. پس از آن آقای هالدر از سمت خود به عنوان رئیس مجلس سلب شد، اما ماه ها پس از اعلام کیفرخواست توسط رای دهندگان انتخاب شد. مجلس اوهایو در ژوئن 2021 با 75 رای موافق در برابر 21 رای آقای خانواددر را اخراج کرد.

رابرت تی گلیکمن، وکیلی که وکالت آقای هاوسلدر را بر عهده داشت، درباره رئیس سابق مجلس گفت: «او به خدمات هیئت منصفه احترام می گذارد. او به حکم احترام می گذارد، اگرچه با آن مخالف است.»

به گفته مقامات، آقای خانوادلر از طریق سازمان رفاه اجتماعی معاف از مالیات، رشوه دریافت کرد که از آن برای پرداخت بدهی کارت اعتباری و تعمیر خانه ای در فلوریدا استفاده کرد.

وزارت دادگستری گفت که آقای بورخس حدود 366000 دلار از رشوه خود را برای خود خرج کرده است و پول کافی برای پرداخت پول شخصی که به عنوان “عملیات جمهوریخواه” توصیف می شود برای نجات قانون کمک مالی باقی مانده است.

نمایندگان آقای بورخس بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

کنت ال پارکر، دادستان ایالات متحده، در بیانیه ای گفت: “لری هاوسلدر به طور غیرقانونی ساختمان ایالتی را فروخت و در نتیجه او در نهایت به مردم بزرگ اوهایو که برای خدمت انتخاب شد خیانت کرد.” «مت بورخس هم توطئه‌گر مشتاقی بود که برای کمک به خانوار برای اطلاعات داخلی پول رشوه می‌داد. هیئت منصفه در حکم امروز خود مجدداً تاکید کرد که اعمال غیرقانونی هر دو نفر قابل تحمل نخواهد بود و آنها باید پاسخگو باشند.

پیش از این، جفری لانگسترث، کمپین و استراتژیست سیاسی آقای خانواد، و خوان سسپیدز، یک لابی گر، به نقش خود در این سرقت اعتراف کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …