جام جهانی 2022: رویای مراکش در برابر فرانسه قهرمان با آزمون شدید روبرو می شود

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حضور غیرمحتمل و تاریخ ساز مراکش در جام جهانی در آستانه امتحان نهایی خود است.

اولین بازیکن نیمه‌نهایی جام جهانی آفریقا با فرانسه مدافع قهرمانی و کیلیان امباپه، مهاجم ستاره‌شان، رهبر موج جدیدی از سوپراستارهای فوتبال که از دوره‌ای تحت سلطه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بیرون آمده‌اند، بازی می‌کند.

بازی عصر چهارشنبه دارای مفاهیم فرهنگی و سیاسی است — مراکش از سال 1912 تا 1956 تحت حاکمیت فرانسه بود — و نتیجه بسیار دور از نتیجه قبلی است که بسیاری با نگاه کردن به نام بازیکنان و رتبه بندی تیم ها تصور می کنند.

مراکش در قطر با شکست دادن بلژیک رتبه دوم در مرحله گروهی و سپس حذف قدرت های اروپایی اسپانیا و پرتغال در مرحله حذفی برای رسیدن به نیمه نهایی از همه انتظارات در قطر فراتر رفت.

هیچ کشور آفریقایی یا عربی تاکنون به این حد نرسیده است.

این یکی از بزرگترین داستان های تاریخ جام جهانی 92 است و مراکش هنوز به پایان نرسیده است.

از من پرسیده شد که آیا می‌توانیم جام جهانی را ببریم و گفتم: چرا که نه؟ ولید رگراگی، مربی فرانسوی الاصل مراکش، گفت: ما می توانیم رویاپردازی کنیم، داشتن رویاها برای شما هزینه ای ندارد.

کشورهای اروپایی به قهرمانی در جام جهانی عادت کرده‌اند و ما در تیم‌های برتر بازی کرده‌ایم، بازی آسانی نداشته‌ایم.

پس فرانسه چطور؟

مدافع عنوان قهرمانی به تازگی آزمون بزرگ خود را با پشت سر گذاشتن یک بازی سخت یک چهارم نهایی مقابل انگلیس پشت سر گذاشته است.

هیچ بازیکنی تا کنون بیش از پنج گل امباپه در این تورنمنت به ثمر نرسانده است – اگرچه لیونل مسی آرژانتینی با آن برابری کرده است – اما اضافه کردن به این تعداد در برابر مراکش که هنوز یک گل دریافت نکرده است برای او آسان نخواهد بود. بازیکن حریف در این جام جهانی.

با این حال، فرانسه به دلیل کیفیت و تجربه ستاره ای که دارد، به عنوان محبوب اصلی شروع می شود. در امباپه و آنتوان گریزمان، مهاجمی که در جام جهانی خود را به عنوان بازیکن خط هافبک بازآفرینی کرده است، این تیم دارای دو بازیکن برتر جام جهانی است در حالی که پیروزی اولیویه ژیرو مقابل انگلیس او را به 4 گل رساند.

آنها از همه جا تهدیدهای تهاجمی دارند و این ویژگی ناملموس است که فقط می دانند چگونه کار را انجام دهند. رافائل واران، مدافع میانی تیم ملی فرانسه گفت در بازی مقابل تیم شماره 22 جهان هیچ خطری از رضایت هم تیمی هایش وجود نخواهد داشت.

او گفت: «ما تجربه کافی در تیم داریم که در این دام نیفتیم.

ما می دانیم که مراکش تصادفی اینجا نیست. این به ما، به عنوان بازیکنان باتجربه، بستگی دارد که مطمئن شویم همه ما برای نبرد دیگری آماده هستیم.

نیمه نهایی از ساعت 20:00 CET چهارشنبه شب آغاز می شود. برنده یکشنبه آینده در فینال به مصاف آرژانتین می رود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

در صورت پیروزی اپوزیسیون در انتخابات، توافق ترکیه با اتحادیه اروپا برای مهاجران چه خواهد شد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ترکیه در حال شمارش معکوس برای …