کاندیدای لیبرال در کیاما حاضر به رد توافق ترجیحی با گرت وارد | انتخابات NSW 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ملانی گیبون، کاندیدای از پیش انتخاب شده لیبرال در کیاما، از انعقاد توافق ترجیحی با گرت وارد، نماینده مجلس نمایندگان در انتخابات آتی نیو ساوت ولز خودداری کرد و گفت که این “به حزب بستگی دارد”.

گیبونز، که نماینده خروجی مجلس در کرسی جنوبی سیدنی در هولزورثی است، روز پنجشنبه پس از حیرت‌انگیز کردن خودی‌های لیبرال با ارائه یک نامزدی ساعت یازدهم برای کاندیداتوری در کیاما، با روزنامه‌نگاران تبادل نظر کرد.

گیبون با اصرار بر اینکه کیاما در فاصله یک ساعت و 15 دقیقه در ورونورا، در ناحیه ساترلند شایر از خانه‌اش «خیلی آسان با ماشین» فاصله دارد، مکرراً از گفتن این موضوع که آیا لیبرال‌ها با نماینده حاضر در مجلس موافقت خواهند کرد یا نه، خودداری کرد.

او در پاسخ به سوالی درباره توافق احتمالی ترجیحی گفت: “این بین من نیست، این به طرف تصمیم می گیرد.”

“و برای گرت.”

وی در پاسخ به این سوال که آیا رای دهندگان سزاوار دانستن این موضوع هستند که آیا توافقی در حال انجام است یا خیر، گفت: «رای دهندگان به زودی خیلی خیلی زود متوجه خواهند شد. عموم مردم خیلی خیلی زود متوجه خواهند شد.»

وارد، وزیر سابق دولت برجیکلیان، علیرغم اتهامات جنایی به اتهام آزار جنسی از یک مرد و یک پسر 17 ساله در دو حادثه جداگانه که مربوط به چندین سال قبل است، مجدداً به عنوان یک فرد مستقل به رقابت می پردازد.

او پس از طرح اتهامات در سال گذشته از پارلمان نیوساوت ولز و حزب لیبرال تعلیق شد. او متعهد به محاکمه شده است و این اتهامات را رد می کند.

او علیرغم اتهامات مطرح شده در حزب لیبرال محلی محبوبیت خود را حفظ می کند و نظرسنجی که توسط آبان نیوز مشاهده شد نشان داده است که او همچنان در رقابت باقی می ماند.

در همین حال، نظرسنجی داخلی لیبرال نشان داد که این حزب پس از وارد و نامزد حزب کارگر، روزنامه‌نگار سابق و سازمان‌دهنده اتحادیه، کاتلین مک‌اینرنی، سوم شده است.

وضعیت گیبون به عنوان یک فرد خارجی احتمالاً به او آسیب می رساند که در کرسی محلی جنوب نیوساوت ولز حضور دارد.

روز پنجشنبه، او اصرار داشت که کیاما “خانه دوم” است و گفت که خانه اش را در شاتر ساترلند در بازار گذاشته است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

من اینجا خانواده و دوستانی دارم. من همیشه اینجا هستم و به دیدن خانواده می‌روم، خاله‌ها، پسرخاله‌ها و کارها دارم.»

“[Woronora is] نه نزدیک … اما نه دور راست؟

“این یک رانندگی بسیار آسان است و من می‌خواهم هر از چند گاهی خودم را اینجا قرار دهم. بعد از انتخابات، اگر برنده شوم، همیشه اینجا خواهم بود.

“[I have] خانه را در بازار بگذار.»

گیبون قبلاً در دوران وزیری وارد به عنوان منشی پارلمانی بود و مشخص است که این دو با هم دوست هستند. او تایید کرد که از زمان دریافت نامزدی با او صحبت کرده است.

نامزدی گیبون پس از آن صورت گرفت که وی در یک چالش پیش‌انتخابی در کرسی فعلی خود در هالسورثی شکست خورد و از تلاش برای جایگزینی پیتر پولوس، نماینده مجلس علیا لیبرال که کنار گذاشته شده بود، ناکام ماند.

او قبلاً قصد خود را مبنی بر استعفا از سیاست نیوساوت ولز به منظور نامزدی برای کرسی فدرال هیوز در انتخابات گذشته اعلام کرده بود، اما متقاعد شد که بر روی وعده پستی در وزارت دومینیک پروتت باقی بماند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …