جمهوریخواهان تحقیقاتی را درباره رفتار با متهمان 6 ژانویه در زندان دی سی آغاز کردند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – جمهوری خواهان مجلس نمایندگان روز پنجشنبه تحقیقات وعده داده شده خود را در مورد اینکه آیا افرادی که متهم به جنایات مرتبط با حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره هستند، در زندان مورد بدرفتاری قرار گرفته اند، آغاز کردند و به قولی که رهبران جمهوری خواه در جناح راست خود داده بودند، عمل کردند.

این تحقیقات – بخشی از تلاش گسترده‌تر جمهوری‌خواهان برای بازنویسی تاریخ شورش تا حدی با نشان دادن شرکت‌کنندگان به عنوان قربانیان واقعی – اولویت اصلی مارجوری تیلور گرین، نماینده جمهوری‌خواه جورجیا بوده است.

روز پنجشنبه، خانم گرین به موریل بوسر، شهردار دی سی، نامه ای نوشت و خواستار پاسخ به سوالات، بازدید از مرکز اصلاح و تربیت در جنوب شرقی واشنگتن و دسترسی به کارکنان و زندانیان برای انجام مصاحبه تا 23 مارس شد. او و دو قانونگذار دیگر نیز درخواست کردند. برای کلیه اسناد و مکاتبات مربوط به شکایت بازداشت شدگان 6 دی در خصوص شرایط.

خانم گرین در نامه‌ای که امضای آن را نیز امضا کرده است، می‌نویسد: «گزارش‌های شاهدان عینی از شرایط زندان دی‌سی – به‌ویژه در مورد رفتار با زندانیان 6 ژانویه – تصویری از ناامیدی، ناامیدی و سوء استفاده شدید از عدالت را نشان می‌دهد. نماینده جیمز آر. کومر، جمهوری‌خواه کنتاکی و رئیس کمیته نظارت، و نماینده کلی هیگینز، جمهوری‌خواه لوئیزیانا. با هیچ زندانی در ایالات متحده نباید به این شکل رفتار شود.»

این تحقیقات در حالی انجام می شود که جمهوری خواهان، دو سال پس از حمله اوباش به کاپیتول، در 6 ژانویه از هم جدا شده اند. بسیاری از اعضای حزب این شورش را یک مسئولیت سیاسی می دانند و مایلند روی مسائل اقتصادی یا سیاست های دیگر تمرکز کنند. اما گروهی با صدای بلندتر می‌خواهند آن را به طور علنی مطرح کنند تا خشم پایه‌های راست‌گرای حزب را که به دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق احترام می‌گذارد و معتقدند که شورش‌گران برای ایستادگی در برابر انتخاباتی که او به دروغ ادعا می‌کند دزدیده شده است، موجه بوده‌اند.

خانم گرین در نوامبر 2021 از زندان بازدید کرد و در گزارشی که ماه بعد منتشر شد، یافته های خود را شرح داد. او گفت که یکی از زندانیان گزارش داده است که توسط سایر بازداشت شدگان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و از او مراقبت نشده است. او گفت که یکی دیگر شواهدی از شکستگی استخوان داشت که درمان نشده بود.

مدافعان حقوق مدنی مدتهاست که نگران شرایط زندان دی سی هستند. اما پس از حمله 6 ژانویه، زمانی که چند ده تن از دستگیرشدگان در آنجا اسکان داده شدند، توجه آنها افزایش یافت.

وکلای آنها در مورد تهدیدهای نگهبانان، فاضلاب ایستاده و آب و غذای کمی ابراز نگرانی کردند. یک قاضی فدرال مقامات ارشد زندان دی سی را به دلیل تحقیر دادگاه محکوم کرد و حکم داد که آنها درمان پزشکی متهمی را که در ارتباط با حمله 6 ژانویه در بازداشت به سر می بردند به تأخیر انداخته اند.

قانونگذاران گفتند که تمرکزشان بر این است که آیا با متهمان 6 ژانویه بدتر از سایر بازداشت شدگان رفتار شده است یا خیر. خانم گرین گفت که بازداشت شدگان به او گفته اند که از دسترسی به کتاب مقدس و عشای ربانی خودداری کرده اند زیرا از زدن واکسن کرونا خودداری کرده اند.

تحقیقات در این زندان یکی از چندین خواسته قانونگذاران جناح راست است، زیرا کوین مک کارتی، رئیس جمهوری، جمهوری خواه کالیفرنیا، در طول هفته ها مذاکرات فشرده در مبارزات انتخاباتی خود برای پست بالای مجلس نمایندگان، به دنبال آرای آنها بود. در نشست پشت درهای بسته جمهوری خواهان در نوامبر، قانونگذاران جناح راست از جمله خانم گرین قول دادند که رهبران آنها از نانسی پلوسی رئیس مجلس و وزارت دادگستری به دلیل رفتار آنها با متهمان زندانی در ارتباط با حمله 6 ژانویه تحقیق خواهند کرد.

آقای مک کارتی همچنین اجازه انتشار بیش از 40000 ساعت فیلم امنیتی کنگره از 6 ژانویه 2021 را به تاکر کارلسون مجری فاکس نیوز داد که از این ویدیو برای کم اهمیت جلوه دادن خشونت 6 ژانویه و بازنویسی مجدد حمله استفاده کرد. به عنوان یک تجمع عمدتا مسالمت آمیز.

آقای مک کارتی همچنین به یک کمیته فرعی اجازه داده است تا رویدادهای مربوط به نقض کنگره را بررسی کند و به کمیته مجلس نمایندگان که در 6 ژانویه سال گذشته تحقیق کرد، هشدار داد که پرونده های خود را حفظ کند. او نماینده جورجیا، بری لودرمیلک، جمهوری‌خواه را که به نظر او به‌طور غیرمنصفانه از سوی پانل 6 ژانویه مورد توهین قرار گرفته است، به عنوان رئیس کمیته فرعی در مجلس نمایندگان منصوب کرد که وظیفه بررسی نقص‌های امنیتی و بررسی کار کمیته مجلس نمایندگان در 6 ژانویه برای نشانه‌هایی از جانبداری را بر عهده دارد.

جاناتان سوان گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …