دادستان ها به دنبال بازجویی از وکیل ترامپ در برابر هیئت منصفه در پرونده اسناد طبقه بندی شده هستند | دونالد ترامپ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادستان های فدرال دخیل در تحقیقات جنایی در مورد نگهداری اسناد طبقه بندی شده توسط دونالد ترامپ، روز پنجشنبه به یک قاضی آمریکایی استدلال کردند که یکی از وکلای رئیس جمهور سابق آمریکا باید به سؤالات بیشتری در مقابل هیئت منصفه بزرگ درباره اعتراض به امتیاز وکیل-موکل پاسخ دهد.

دادستان های ایالات متحده به دنبال استناد به استثناء به اصطلاح تقلب در جرم و جنایت بوده اند که به آنها اجازه می دهد در صورت داشتن شواهدی مبنی بر استفاده از مشاوره حقوقی در پیشبرد جرم، شهادت در مورد ارتباطات بین وکیل و موکل را وادار کنند.

در جلسه محرمانه در برابر بریل هاول، قاضی منطقه کلمبیا، دادستان ها استدلال کردند که دلیلی برای این باور دارند که توصیه های حقوقی وکیلش ایوان کورکوران به ترامپ توسط ترامپ برای جلوگیری از تحقیقات اسناد طبقه بندی شده استفاده شده است.

این تحول آخرین حادثه در حماسه جاری درباره نگهداری اسناد طبقه بندی شده توسط ترامپ در استراحتگاه مار-آ-لاگو فلوریدا مربوط به دوران ریاست جمهوری او است. این اسناد پس از جستجوی FBI از اموال در میان اتهاماتی مبنی بر اینکه ترامپ به دنبال ممانعت از تحقیقات در مورد چگونگی و چرایی این اسناد بود، کشف شد.

تحقیقات بعدی همچنین اسنادی را در املاک مرتبط با مایک پنس، معاون رئیس جمهور ترامپ و جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات، که مربوط به دوران معاونت او با باراک اوباما بود، کشف کرد.

منابع آشنا به این موضوع گفتند که دادستان های پرونده ترامپ به طور گسترده به هاول همان شواهدی را استناد کردند که در سوگندنامه برای به دست آوردن حکم بازرسی مار-آلاگو مورد استفاده قرار گرفت، که ادعا می کرد احتمال حفظ مطالب امنیت ملی و ممانعت از اجرای عدالت وجود دارد.

این منابع گفتند که هاول روز پنجشنبه در مورد اعطای درخواست وزارت دادگستری برای اجبار شهادت از کورکوران، پس از اینکه کورکوران قبلاً در مقابل هیئت منصفه بزرگ حاضر شد و از پاسخ به برخی سؤالات بر اساس امتیاز وکیل-موکل خودداری کرد، تصمیمی نگرفت.

سخنگوی وزارت دادگستری و وکیل Corcoran بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

بخش ممانعت از تحقیقات اسناد ترامپ بر پایبندی ناقص ترامپ از احضاریه در ماه مه است که خواستار بازگرداندن هر گونه اسناد طبقه بندی شده در اختیار او بود، پس از اینکه اسنادی که او قبلاً به آرشیو ملی بازگردانده بود شامل 200 اسناد طبقه بندی شده بود.

در ماه ژوئن، کورکوران مار-آلاگو را جستجو کرد و حدود 30 سند با علامت های طبقه بندی شده را به وزارت دادگستری ارائه کرد و از وکیل دیگر ترامپ، کریستینا باب، گواهی نامه ای را امضا کرد که مطابق با احضاریه «بر اساس اطلاعات ارائه شده به من» تأیید می کرد. .

اما وزارت دادگستری، با توجه به پرونده های دادگاه، شواهدی را ارائه کرد که نشان می دهد اسناد طبقه بندی شده بیشتری در استراحتگاه باقی مانده است، و همچنین “شواهدی دال بر انسداد”. و هنگامی که FBI مار-آلاگو را جستجو کرد، 101 سند از این قبیل را در یک انبار و در دفتر ترامپ پیدا کرد.

آبان نیوز پیشتر گزارش داده بود که کورکوران یکی از سه وکیل ترامپ است که به پرونده اسناد مرتبط هستند و اخیراً در مقابل هیئت منصفه فدرال در واشنگتن حاضر شده اند، علاوه بر باب و یکی از وکلای مدنی ترامپ، آلینا حبا، که دفتر ترامپ را در یک پرونده نامرتبط بازرسی کردند. .

تعویق توسط هاول می تواند به این معنی باشد که او در نهایت در مورد این موضوع حکم نمی کند. قرار است هاول در 16 مارس از سمت قاضی ارشد کناره گیری کند و جیمز بواسبرگ قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده جانشین وی شود، که پیش از این بر دادگاه نظارت خارجی مخفی نظارت داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …