اطلاعات جدید حاکی از آن است که یک گروه طرفدار اوکراین در پشت حمله نورد استریم قرار دارد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اطلاعات جدید بررسی شده توسط مقامات اروپایی و آمریکایی نشان می دهد که یک گروه خرابکار طرفدار اوکراین حمله به خطوط لوله نورد استریم را در سپتامبر سال گذشته انجام داده است.

این بمباران در آب های بین المللی در دریای بالتیک، در نزدیکی جزیره بورنهولم دانمارک رخ داد. این انفجارها به خطوط لوله ای که روسیه و آلمان را به یکدیگر متصل می کند آسیب وارد کرد و تن ها گاز روسیه را به بالتیک رها کرد.

روزنامه آلمانی Die Zeit می‌گوید که بازرسان بر این باورند که حمله توسط یک تیم شش نفره و با استفاده از یک قایق تفریحی که توسط یک شرکت ثبت شده در لهستان و متعلق به دو شهروند اوکراینی اجاره شده بود، انجام شد.

اگرچه مقامات ایالات متحده یافتن هرگونه مدرکی دال بر ارتباط دولت اوکراین با این حمله را رد کرده اند، میخایلو پودولیاک، مشاور ارشد زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، این خبر را یک تئوری توطئه رد کرده است.

علت دقیق انفجارهای سپتامبر که به خطوط لوله گاز طبیعی اصابت کرد ناشناخته است، اما به طور گسترده اعتقاد بر این است که این انفجارها مورد حمله قرار گرفته اند.

ناتو و غرب نسبت به مسؤولیت روسیه ابراز ظن کرده اند.

مسکو به نوبه خود غرب را مقصر می داند و خواستار تحقیقات شورای امنیت سازمان ملل است.

آلمان، دانمارک و سوئد تحقیقات در مورد این انفجارها را آغاز کرده اند که در حال حاضر ادامه دارد. لندن و واشنگتن هر دو گفته اند که منتظر این یافته ها هستند.

جان کربی، سخنگوی کاخ سفید گفت: «ما باید اجازه دهیم این تحقیقات به پایان برسد و تنها در این صورت باید به دنبال اقدامات بعدی باشیم که ممکن است مناسب باشند یا نباشند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انجمن پیشرو از بایدن می خواهد تا در مورد دستمزدها، مقررات بانکی و آب و هوا عمل کند | دموکرات ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه مترقی کنگره از جو …