سوپرلیگ: مشاور دادگاه اتحادیه اروپا از فیفا و یوفا در برابر رقابت های جدایی طلب حمایت می کند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برنامه های جدایی سوپرلیگ پس از حمایت یک مشاور حقوقی اتحادیه اروپا از فیفا و یوفا ضربه تازه ای خورده است.

آتاناسیوس رانتوس، وکیل دادگستری، گفت دادگاه دادگستری اروپا باید از نهادهای حاکمه فوتبال و مقررات آنها حمایت کند.

رانتوس استدلال می‌کرد که قوانین دو انجمن بین‌المللی که مانع رقابت جدایی‌طلبانه می‌شوند، با قوانین اتحادیه اروپا سازگار است.

او روز پنجشنبه گفت، در حالی که سازمان دهندگان سوپرلیگ حق داشتند یک رقابت مستقل راه اندازی کنند، آنها همچنین نمی توانستند بدون مجوز به بازی در رویدادهای یوفا و فیفا ادامه دهند.

نظر رانتوس برای دادگاه اروپا راهنمایی می کند و اگرچه الزام آور نیست، اما احتمالاً دنبال خواهد شد.

پروژه سوپرلیگ در کمتر از 48 ساعت در آوریل 2021 سقوط کرد پس از اعتراض هواداران، دولت ها و بازیکنان، منچستریونایتد، لیورپول، منچسترسیتی، چلسی، تاتنهام، آرسنال، آث میلان، اینترمیلان و اتلتیکو مادرید مجبور به عقب نشینی شدند.

بنیانگذاران باقی‌مانده سوپرلیگ – رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس – استدلال کرده‌اند که یوفا قوانین اروپا را با سوء استفاده از تسلط خود در بازار رقابت‌های فوتبال نقض کرده است.

اما یوفا اعلام کرده است که قوانین آن از ماهیت ورزش محافظت می کند و سطوح پایه را تامین می کند.

این نهاد به گرمی از نظر رنتوس استقبال کرد و گفت که این یک گام تشویق کننده در جهت حفظ ساختار حاکمیتی پویا و دموکراتیک موجود در هرم فوتبال اروپا است.

اتحادیه باشگاه های اروپا، که نماینده باشگاه های برتر فوتبال اروپا است، همچنین اعلام کرد که این توصیه “به وضوح تلاش های چند نفر برای تضعیف پایه ها و میراث تاریخی فوتبال اروپا برای بسیاری را رد می کند.”

انتظار می رود دادگاه عالی اتحادیه اروپا در سال آینده حکم نهایی را صادر کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پاپ فرانسیس پس از درمان برونشیت بیمارستان را ترک کرد | پاپ فرانسیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پاپ فرانسیس پس از درمان …