جنگ روسیه و اوکراین در یک نگاه: آنچه در روز 380 تهاجم می دانیم | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

 • روسیه بزرگترین بمباران موشکی خود را انجام داد مقابل اوکراین در سه هفته در ساعات اولیه روز پنجشنبه، از جمله شش موشک مافوق صوت قادر به فرار از پدافند هوایی. حداقل 9 غیرنظامی کشته شدند. رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی گفت که زیرساخت های حیاتی و ساختمان های مسکونی در 10 منطقه آسیب دیده است. اشغالگران… از مسئولیت هر کاری که انجام داده اند اجتناب نخواهند کرد.»

 • حداقل شش نفر از کشته شدگان در حمله به یک منطقه مسکونی کشته شدند سرویس‌های اورژانس اوکراین گفتند که در منطقه غربی لویو، 700 کیلومتر (440 مایل) از خط مقدم جبهه. پس از حمله موشکی، سه ساختمان بر اثر آتش سوزی ویران شد و نیروهای امدادی در حال بررسی از میان آوار به دنبال قربانیان احتمالی بیشتر بودند.

 • نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد روسیه در مجموع 81 موشک شلیک کرده است، در کنار هشت پهپاد شاهد. این سازمان مدعی شد که 34 موشک کروز و چهار پهپاد را سرنگون کرده است.

 • این حملات همچنین برای مدت کوتاهی بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا را از شبکه قطع کرد. اوکراین اعلام کرد که نیروگاه Zaporizhzhia برای جلوگیری از ذوب شدن، مجبور به استفاده از برق اضطراری دیزل شد. اپراتور Ukrenergo گفت که بعداً دوباره به شبکه انرژی اوکراین وصل شد.

 • رافائل گروسی، رئیس دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل به هیئت حکام خود گفت: اقدام فوری برای حفاظت از ایمنی کارخانه Zaporizhzhia لازم بود و امنیت

 • وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک “حمله تلافی جویانه گسترده” را به عنوان جبران یک حمله فرامرزی انجام داده است. هفته گذشته این سازمان مدعی شد که تمام اهداف مورد نظر خود را هدف قرار داده است، پایگاه‌های پهپادها را منهدم کرده، راه‌آهن‌ها را مختل کرده و به تأسیسات سازنده و تعمیر سلاح‌ها آسیب رسانده است.

 • مقامات اوکراین اصرار دارند که به تلاش خود برای حفظ شهر باخموت در شرق این کشور ادامه خواهند دادبا وجود اینکه روزانه 100 تا 200 تلفات می‌دادند. الکسی دانیلوف، رئیس امنیت ملی اوکراین، گفته است که به ازای هر هفت روس، یک اوکراینی کشته می‌شود و مدعی شد که سربازان اوکراینی روزانه 1100 روس را می‌کشند. مقامات غربی تلفات روس ها در باخموت را بین 20000 تا 30000 تخمین زده اند.

 • خبرگزاری دولتی روسیه تاس مدعی شده است که سرویس های امنیتی در منطقه جدایی طلب ترانس نیستریا در مولداوی یک تلاش برای ترور را خنثی کرده اند. در مورد رهبر ناشناخته بین المللی آن، وادیم کراسنوسلسکی. تاس گزارش داد که نیروهای امنیتی ترانس نیستریا مدعی شدند که سرویس های امنیتی اوکراین منبع این طرح ها بوده اند.

 • گزارش ها حاکی از آن است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در مراسم اسکار مورد بی مهری قرار گرفته است برای دومین سال متوالی به گزارش ورایتی، زلنسکی امیدوار بود در برنامه تلویزیونی یکشنبه این هفته پس از حضورهای فرهنگی قبلی ظاهر شود اما این درخواست رد شده است.

 • اوکراین در طرح اتحادیه اروپا برای خرید مشترک گاز در بازارهای جهانی شرکت خواهد کردمسئول سیاست انرژی اتحادیه اروپا گفت که برای تهیه 2 میلیارد متر مکعب سوخت پیش از زمستان آینده.

 • رئیس‌جمهور مستبد بلاروس لایحه‌ای را امضا کرده است که برای مقامات دولتی و نظامیان محکوم به خیانت بزرگ مجازات اعدام وضع می‌کند.. اصلاحات قانون جنایی کشور که توسط رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو تأیید شد، برای مقامات و کارکنان خدماتی که از طریق خیانت به امنیت ملی بلاروس “خسارات جبران ناپذیر” وارد می کنند، احکام اعدام در نظر گرفته است.

 • روسیه تحریم های شخصی را علیه 144 مقام دولتی، روزنامه نگار، قانونگذار و سایر شخصیت های عمومی وضع کرده است از سه کشور بالتیک – استونی، لتونی و لیتوانی – به نظر “خصمانه ترین” با مسکو.

 • این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

  منبع

  درباره ی aban_admin

  مطلب پیشنهادی

  خانواده مدیری که خودکشی کرد، می‌گوید رژیم دولت «به‌طور مرگ‌بار ناقص است». آفستد

  به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده مدیر مدرسه روث پری …