FCA از بانک‌های بریتانیا می‌خواهد که پرداخت‌های وام مسکن را برای کسانی که با مشکل مواجه هستند کاهش دهند معوقات وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تنظیم‌کننده بریتانیا به بانک‌ها گفته است که پرداخت‌های وام مسکن را برای وام‌گیرندگانی که با افزایش صورت‌حساب‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، در نظر بگیرند، زیرا فاش کرد که ۳۵۶۰۰۰ مالک خانه ممکن است تا تابستان ۲۰۲۴ در معرض خطر از دست دادن اقساط ماهانه خود باشند.

راهنمایی‌های «مرجع رفتار مالی» تأیید می‌کند که وام‌دهندگان چگونه می‌توانند از مشتریانی که پرداخت‌های خود را از دست داده‌اند یا نگران عقب‌نشینی‌شان هستند، از جمله با تمدید مدت وام مسکن برای کاهش مبلغ ماهانه یا کاهش موقت پرداخت‌ها، حمایت کنند.

با این حال، به اندازه دستورالعمل‌های صادر شده در طول بحران کووید-19، زمانی که وام دهندگان از آنها خواسته شد تا تعطیلات پرداخت بیشتر و ترتیبات فقط بهره را در طول قرنطینه‌های همه‌گیر فراهم کنند، پیش نمی‌رود.

روسای بانک نگران بودند که اگر به مشتریان اجازه دهند پرداخت ها را کاهش دهند، ممکن است با شکایات یا اقدامات نظارتی مواجه شوند، زیرا تغییر شرایط وام مسکن می تواند آن را در دراز مدت گران تر کند و بر امتیاز اعتباری وام گیرنده تأثیر بگذارد.

آخرین راهنمایی زمانی ارائه شد که FCA تخمین‌های جدیدی را منتشر کرد که نشان می‌داد 356000 وام‌گیرنده برای پرداخت وام‌های مسکن خود تا ژوئن 2024 با مشکل مواجه می‌شوند، اگرچه این رقم در مقایسه با 570000 نفری که در سپتامبر سال گذشته تخمین زده بود با مشکل مواجه بودند، کاهش یافته است. آخرین رقم شامل دارندگان وام مسکن است که در حال لغو معاملات با نرخ ثابت هستند و ممکن است به دلیل نرخ بهره بالاتر، به طور متوسط ​​​​340 پوند در ماه پرداخت کنند.

در نتیجه بودجه کوچک فاجعه بار ماه سپتامبر که بازارهای مالی را مخدوش کرد و هزینه های وام را افزایش داد، صاحبان خانه با پرداخت های وام مسکن بالاتر ضربه خوردند. در حالی که از آن زمان نرخ استقراض کاهش یافته است، این امر منجر به افزایش پرداخت برای وام گیرندگان با نرخ متغیر وام مسکن و همچنین کسانی که مجبور به رهن مجدد با نرخ های بالاتر شده اند، شده است.

علیرغم آخرین دستورالعمل FCA، اگر مشخص شود که بانک‌ها مشتریان را گمراه می‌کنند یا با آنها ناعادلانه رفتار می‌کنند، همچنان می‌توانند با اقدامات نظارتی مواجه شوند، برای مثال، اگر مشخص شود که وام‌گیرندگان به‌طور ناعادلانه تلاش کرده‌اند بازده وام‌های مسکن را افزایش دهند تا به افزایش درآمد وام‌دهنده کمک کنند. مدت، اصطلاح.

رگولاتور در دستورالعمل خود گفت: «وام گیرندگان وام مسکن باید هر اقدامی را که انجام می‌دهند به دقت بررسی کنند و مشتریانی که می‌توانند پرداخت‌های خود را انجام دهند باید به این کار ادامه دهند.»

شلدون میلز، مدیر اجرایی مصرف‌کنندگان و رقابت در FCA، گفت: «تحقیق ما نشان می‌دهد که اکثر مردم با بازپرداخت وام مسکن خود ادامه می‌دهند، اما برخی ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

«اگر برای پرداخت وام مسکن خود مشکل دارید، یا نگران هستید، نیازی نیست به تنهایی مدیریت کنید. وام دهنده شما طیف وسیعی از ابزارها را برای کمک در دسترس دارد. به محض اینکه نگرانی داشتید تماس بگیرید، قبل از انجام این کار منتظر نمانید تا پرداختی را از دست بدهید. فقط صحبت کردن با آنها در مورد گزینه های خود تأثیری بر رتبه اعتباری شما نخواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چهار بانکدار که به «کیف پول پوتین» کمک کردند تا حساب‌های سوئیسی ایجاد کند، محکوم شدند | سوئیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، چهار بانکدار که به سرگئی …