راست افراطی اروپا لایحه مهاجرت غیرقانونی بریتانیا را ستایش می کند | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبران راست افراطی اروپا لایحه مهاجرت غیرقانونی ریشی سوناک را پس از تکرار تردیدهای یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در مورد قانونی بودن این طرح ها تحسین کردند.

حزب Alternative für Deutschland در شبکه های اجتماعی نوشت: «براوو». “موفق باشی! جاری [British] این حزب در فیسبوک نوشت که آلمان باید از این رویکرد پیروی کند. “بالاخره کی خواهیم داشت؟”

اریک زمور، مفسر راست افراطی فرانسوی، که سال گذشته در رقابت برای جانشینی رئیس جمهور امانوئل ماکرون، چهارم شد، نیز از سیاست جدید سوناک تمجید کرد. او در توییتر نوشت: «پیام واضح است. زمور، طرفدار «نظریه جایگزینی بزرگ» که مهاجران مسلمان جایگزین اروپایی‌های بومی می‌شوند، گفت: «به نخست‌وزیر بریتانیا تبریک می‌گویم که برخلاف دولت مکرون، محافظت از مردم خود را در برابر غرق شدن توسط مهاجران انتخاب کرده است».

ماتئو سالوینی، رهبر راست افراطی ایتالیا، توییتی از سوناک را که به ایتالیایی ترجمه شده بود، بازنشر کرد و پیام‌های دولت را در این لایحه، از جمله خط «اگر غیرقانونی به بریتانیا برسید، نمی‌توانید درخواست پناهندگی کنید» را درج کرد. سالوینی، معاون نخست وزیر ایتالیا و ریاست حزب راست افراطی لیگ، این سیاست را “خشن، اما منصفانه” توصیف کرد.

با این حال، یلوا یوهانسون، کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا، پس از تماس وزیر کشور با وی برای توضیح درباره این لایحه، به سوئلا براورمن گفته است که طرح او قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند. یوهانسون روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «البته، امیدوارم که به توافق‌های بین‌المللی و کنوانسیون ژنو احترام بگذارد، اما باید بگویم که اولین برداشت من این بود که می‌ترسم در اینجا نقض‌هایی صورت گیرد». پیش نویس قانون

کمیسر سوئدی پیشتر به پولیتیکو گفته بود: «شما باید قبل از اینکه آنها را بازداشت کنید، یک نوع ارزیابی فردی از افرادی که می آیند داشته باشید.

طبق برنامه‌های دولت، بزرگسالانی که با قایق‌های کوچک یا پشت کامیون وارد بریتانیا می‌شوند، از حق درخواست پناهندگی محروم می‌شوند، حتی اگر از یک منطقه جنگی آمده باشند یا در کشورهایی که به دلیل نقض حقوق بشر شناخته شده‌اند، تحت آزار و اذیت قرار گرفته باشند.

در عوض، مردم به «کشور یا سرزمینی که دلیلی برای باور به آن وجود دارد، بازگردانده می‌شوند [they would] بر اساس پیش نویس لایحه، کشوری که آنها از آن به بریتانیا سفر کرده بودند، کشور مبدا یا کشور دیگری که در آن پاسپورت داشتند.

سؤالات بزرگی وجود دارد که کدام کشورها ده‌ها هزار نفر را که از پناهندگی در بریتانیا محروم شده‌اند، بپذیرند – سال گذشته 45755 مرد، زن و کودک با قایق‌های کوچک از کانال مانش عبور کردند. در حالی که دولت پیشنهاد کرده است که اکثریت پس از توافق با کیگالی به رواندا فرستاده می شود، این ترتیب در دادگاه ها به چالش کشیده شده است. حتی اگر موفق شود، انتظار می رود که تنها حدود 200 نفر منتقل شوند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بریتانیا پس از برگزیت حق بازگشت مهاجران به اتحادیه اروپا را از دست داد، اگرچه در عمل تعداد نسبتاً کمی از این مسیرها بریتانیا را ترک کردند. بر اساس سیستم اتحادیه اروپا، مقامات بریتانیایی نیز موظف بودند پناهجویانی را که دارای روابط خانوادگی در بریتانیا بودند، در نظر بگیرند.

جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه در سخنانی روز پنجشنبه گفت لایحه مهاجرت غیرقانونی دولت “بدیهی است که نباید پیامدهای منفی بر روابط دوجانبه” بین فرانسه و بریتانیا داشته باشد. اظهارات او در آستانه اجلاس سران فرانسه-بریتانیا در روز جمعه بیان شد که پاریس امیدوار است صفحه روابط بد فاجعه بار تحت رهبری بوریس جانسون و لیز تراس را تغییر دهد.

دارمنین با حضور در نشستی با همتایان اتحادیه اروپا در بروکسل، گفت که هر گونه توافق در مورد پناهجویان با بریتانیا باید از طریق اتحادیه اروپا انجام شود، نه توافق دوجانبه با فرانسه. این یک معاهده دوجانبه نیست، این یک معاهده بین فرانسه و بریتانیا نیست، زیرا فرانسه در این مورد دقیقاً مسیری است برای [migrants coming through] کل اتحادیه اروپا به انگلستان برود. و بنابراین همه ما باید به طور جمعی کار کنیم، کمیسیون اروپا، بریتانیا و البته [EU] کشورهای عضو برای توافق بین اتحادیه اروپا و بریتانیا در مورد مسیرهای قانونی به بریتانیا و سپس در مورد مسئله بازگشت نیز.

ماریا مالمر استنرگارد، وزیر کشور سوئد، پیشنهاد کرد که توافقنامه بازگشت با بریتانیا در دستور کار اتحادیه اروپا نیست. وی با بیان اینکه نمی‌تواند درباره جزئیات پیشنهاد بریتانیا اظهار نظر کند، افزود: «به طور کلی، من انتظار دارم که کشورها قوانینی داشته باشند که مطابق با قوانین بین‌المللی و حق درخواست پناهندگی باشد… سؤال در مورد موافقت‌نامه‌های پذیرش مجدد نیز باید مطرح شود. بعداً رسیدگی شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دولت ولز طرح مالیات بازدیدکنندگان را ادامه می دهد | ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت ولز قرار است برنامه …