اژدهایان کاتالان در ویگان زمستانی پیروز شدند تا شروعی عالی داشته باشند | سوپر لیگ

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اگر روزی برای موفق ترین باشگاه گسترش لیگ راگبی وجود داشت که نشانگر قهرمانی در سوپر لیگ باشد، شاید امروز بود. با اعلام IMG در مورد برنامه های خود برای متحول کردن ورزش، و گسترش باشگاه ها در قلب این آرزو برای رشد، مسلماً زمان بهتری برای اژدهایان کاتالان وجود نداشت تا برشی از تاریخ خود را در این فرآیند بنویسند.

برای اولین بار از زمان ورود به سوپرلیگ در سال 2006، کاتالان ها فصلی را با چهار پیروزی متوالی در لیگ آغاز کردند. به این واقعیت توجه کنید که این آخرین پیروزی – اولین پیروزی آنها در ویگان از سال 2011 و تنها سومین آنها در این زمین – در شرایط بدی به دست آمد، همان چیزی که دراگون ها در چند سال پیش ناتوان به نظر می رسیدند، و سخت است تحت تاثیر قرار گیرد همانطور که شروع می شود، این به همان اندازه دلگرم کننده است که احتمالاً پیدا می کنید.

این همچنین در میان یک بحران مصدومیت قابل توجه با مهمترین بازیکنان آنها، از جمله کاپیتان انگلیس، سم تامکینز، و ستاره نیمه مدافع آنها، میچل پیرس، به دست آمد. آنها در این مسابقه دو بازیکن دیگر را به دلیل مصدومیت از دست دادند، اما همچنان در سمت راست نتیجه قرار گرفتند. ممکن است تنها چهار برد باشد و استیو مک نامارا مصمم بود که پس از بازی زمین بماند، اما نشانه های اولیه بسیار هیجان انگیزی وجود دارد.

مک نامارا در پاسخ به سوالی درباره شانس قهرمانی کاتالان ها گفت: “شما متوجه نمی شوید که چنین چیزی را ذکر کنم.” می‌توانستیم چند بازی را باختیم، اما نظم و انضباط ما را در آن بازی‌ها نگه داشت. امشب مقابل حریف با کیفیت، به اندازه کافی خوب بود بدون اینکه با توجه به شرایط، تماشایی باشد.»

شکی نیست که کاتالان ها شرایط زمستانی را بهتر از ویگان اداره کردند، جمله ای که تقریباً با توجه به آب و هوای اژدها در خانه در پرپینیان، تقریباً باورها را نادیده می گیرد. با وجود برف سنگین، اشتباهات همیشه تعیین کننده بودند. این ویگان بود که در لحظات حساس اشتباهات بیشتری را مرتکب شد و حریف از نهایت استفاده را برد. آنها با عبور مانو مائو از فاصله نزدیک، با گلزنی آدام کیگران قبل از اضافه کردن یک پنالتی، نتیجه را 8-0 کرد، آنها بن بست را شکستند. با هدر دادن تعدادی از فرصت‌های خوب واریرز برای کاهش کسری، کاتالان‌ها وقتی آرتور رومانو حرکت هوشمندانه‌ای را به پایان رساند و برتری خود را به 12 رساند، دوباره آنها را وادار به پرداخت کردند.

آدام کیهران در ویگان یک تبدیل برای کاتالان دراگون به ثمر رساند.
آدام کیهران در ویگان یک تبدیل برای کاتالان دراگون به ثمر رساند. عکس: ویل متیوز/ PA

پنالتی هری اسمیت اختلاف را به 10 در وقت استراحت کاهش داد، اما در آن زمان مشخص بود که ویگان شب تعطیلی را پشت سر می گذارد. مت پیت، مربی وریرز، گفت: “اعدام ما ما را ناامید کرد.” در بازی های بزرگ مقابل تیم های خوب، این بازی ها بسیار مهم هستند. یک عصر خسته کننده بود.» آنها فقط دو بازی از چهار بازی اول خود را برده‌اند و برخلاف کاتالان‌ها، هنوز نتوانسته‌اند در سال 2023 به درستی پیش بروند. اژدها آنها را به خاطر آن تنبیه کرد، حتی با وجود چنین استعداد زیادی در خانه در فرانسه.

مائو کمی قبل از پایان نیمه به سین-بین فرستاده شد و به ویگان اجازه داد در حالی که هری اسمیت قبل از تبدیل سعی خود به گل تبدیل شود، ضربه بزند، اما زمانی که مائو برگشت، ساختار دفاعی کاتالان ها نیز همینطور شد. آنها تمام شب تلاش دیگری را دریافت نکردند، اگرچه پنالتی دوم از چکمه اسمیت فاصله را به دو برگرداند و یک کوارتر پایانی قانع کننده را رقم زد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، کاتالان ها یک بار دیگر دقیقاً در زمان مناسب ضربه زدند. در حالی که بازی وارد 15 دقیقه پایانی می شد، مائو یک ضربه هوشمندانه از تایرون می در میانه زمین قبل از دور زدن جای فیلد به دست آورد تا کیگران یک تبدیل ساده را به دست آورد تا یک برتری 8 امتیازی ایجاد کند. با شرایط بسیار ضعیف و خطاهای فراوان، آن لحظه همیشه احساس می‌شد که قرار است محوری باشد.

ویگان در دقایق پایانی بیشتر به سمت کاتالان‌ها پرتاب کرد و سعی کرد فینال سکوی مسابقه را برپا کند، اما همیشه احساس می‌کردید که اژدها، با انعطاف‌پذیری جدیدشان، ادامه خواهند داد. البته در ماه مارس هیچ چیز برنده نمی شود، اما نشانه های اولیه برای مردان پرپینیان دلگرم کننده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …