وزرای بریتانیا به پاریس می‌روند تا درباره گذرگاه مهاجران کانال گفتگو کنند | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک و تعدادی از وزرای او برای اجلاسی به پاریس می روند که در آن امانوئل ماکرون را تحت فشار قرار می دهد تا به او در عبور از گذرگاه های مهاجران کانال کمک کند – اما با احتمال کمی برای حصول توافق فوری برای بازگشت افراد.

گردهمایی در پاریس، اولین اجلاس سران بریتانیا و فرانسه در پنج سال گذشته، همچنین حول محور مسائل دوجانبه گسترده تر مانند دفاع و اوکراین است. با این حال، برای تمرکز داخلی سوناک، به نظر می رسد موضوع قایق های کوچک بر آن غالب باشد.

نخست وزیر در کاخ الیزه با رئیس جمهور فرانسه دیدار خواهد کرد و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی مشترکی برگزار خواهد شد.

نیمی از وزرای کابینه نیز در این اجلاس حضور دارند، از جمله سوئلا براورمن، وزیر کشور. جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه؛ بن والاس، وزیر دفاع، و وزیر انرژی گرانت شاپس که همگی با همتایان فرانسوی خود ملاقات خواهند کرد.

در حالی که پس از تنش‌ها بر سر برگزیت و رویکرد سخت‌گیرانه‌تر بوریس جانسون و لیز تراس، تمرکز بر بازسازی روابط صمیمانه‌تر خواهد بود، سوناک تحت فشار داخلی برای دستیابی به توافقی بر سر مهاجرانی که از فرانسه می‌آیند و برای تشدید پلیس است، قرار دارد. از ساحل کانال

نخست وزیر سرمایه سیاسی عظیمی را در لایحه بحث برانگیز مهاجرت سرمایه گذاری کرده است که هدف آن جلوگیری از ورود قایق های کوچک با جرم انگاری هر فردی که به طور غیررسمی وارد می شود، با تهدید اخراج سریع و ممنوعیت دائمی اقامت در بریتانیا است.

در حالی که هدف اخراج برخی از آنها به کشورهای ثالث مانند رواندا است، گزینه ساده‌تر بازگرداندن برخی از مهاجران به فرانسه یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا است، همانطور که قبل از برگزیت تحت توافق دوبلین برای برخورد با پناهجویان اتفاق افتاد.

در حالی که سوناک به طور ایده‌آل خواهان یک توافق بازگشت جایگزین با فرانسه است، مقامات بریتانیا معتقدند که ماکرون به احتمال زیاد موافقت نمی‌کند، و در عوض انتظار می‌رود که تمرکز بر روی دستیابی به یک توافق جدید بازگشت در سراسر اتحادیه اروپا باشد.

سخنگوی رسمی سوناک گفت که نخست وزیر این موضوع را مطرح خواهد کرد: “مطمئناً ما با جاه طلبی به آنجا می رویم تا جلوی توقف قایق هایی که این گذرگاه های خطرناک را انجام می دهند را بیشتر کنیم.”

ماکرون به نوبه خود از بریتانیا می‌خواهد که با یک توافق مالی چند ساله موافقت کند تا به تلاش‌های پلیس در شمال فرانسه برای جلوگیری از عبور قایق‌های کوچک کمک کند. تایمز گزارش داد که بریتانیا می‌تواند تا 200 میلیون پوند در طول سه سال برای توقف گذرگاه‌ها «در مبدا» پیشنهاد دهد.

در حالی که در سال جاری تقریباً 3000 نفر به طور غیررسمی با قایق های کوچک وارد بریتانیا شده اند، پلیس فرانسه اعلام کرد که آنها نیز به همین تعداد در این سفر توقف کرده اند.

سخنگوی رسمی سوناک گفت: «اینها بحث‌های مهمی است که باید کار ما را با همتایان فرانسوی خود برای توقف قایق‌ها عمیق‌تر کند.

ما خواهان یک توافقنامه بازگشت اتحادیه اروپا و بریتانیا هستیم و آن را به جلو خواهیم برد. اما به همان اندازه مهم است که در حال حاضر کار روی زمین برای متوقف کردن گذرگاه‌هایی که حتی در این ماه‌های زمستانی شاهد آن هستیم، وجود دارد.»

حزب کارگر که عمده مخالفت خود با این لایحه را به جای نگرانی های مطرح شده از سوی آژانس های پناهجویان و موسسات خیریه، بر آنچه به عنوان ناکارآمدی آن در برخورد با ورود قایق ها و عقب ماندگی پناهندگی می دانند متمرکز کرده اند، با این وجود سوناک را برای دستیابی به توافقنامه بازگشت در پاریس به چالش کشیده اند.

ایوت کوپر، وزیر کشور در سایه، گفت که سوناک “اگر از نشست بدون توافقنامه بازگشت جدید و ترتیبات مشترک جدید برای جلوگیری از عبور قایق های خطرناک بازگردد، شکست خواهد خورد.”

حتی اگر توافقی در مورد گذرگاه‌ها وجود نداشته باشد، انتظار می‌رود این نشست منعکس‌کننده رویکرد عمل‌گرایانه‌تر سوناک به اتحادیه اروپا باشد، همانطور که در پروتکل اصلاح‌شده برای تجارت پس از برگزیت در ایرلند شمالی دیده می‌شود.

مقامات پاریس و لندن این دیدار را “آغاز تجدید یک رابطه زیبا” می دانند.

علاوه بر دفاع و اوکراین، موضوعات دیگری که قرار است مورد بحث قرار گیرند، مشکلات پس از برگزیت بر سر بازدید از مدارس و راه هایی است که فرانسه می تواند از تجربه لندن در میزبانی المپیک قبل از بازی های پاریس 2024 بیاموزد.

داونینگ استریت تاکید کرد که این گردهمایی “اجلاسی در مورد یک موضوع واحد” نخواهد بود، همچنین امنیت انرژی و “چالش ایجاد شده توسط چین” را مطرح خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …