اعتصابات سراسری همچنان باعث ایجاد اختلالات جدی در فرانسه می شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

تظاهرکنندگان روز چهارشنبه بار دیگر به خیابان‌های فرانسه آمدند و پیشنهاد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه برای افزایش حداقل سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال را محکوم کردند.

اتحادیه های کارگری خواستار اعتصابات بدون پایان در تلاش برای توقف کشور شده اند.

رانندگان قطار و مترو فرانسوی، کارگران پالایشگاه و زباله‌گیران برای دومین روز متوالی به فعالیت‌های صنعتی خود ادامه دادند که اتحادیه‌ها آن را بزرگترین نمایش قدرت در برابر تغییرات برنامه‌ریزی‌شده از آغاز جنبش در ژانویه می‌دانند.

حدود 1.2 میلیون نفر در تظاهرات روز سه شنبه شرکت کردند.

انبوهی از مردم در روز جهانی زن در شهر بندری مارسی در کنار ژان لوک ملانشون، رهبر حزب Unbowed فرانسه راهپیمایی کردند که گفت در صورت تصویب اصلاحات، زنان بیشترین قربانی را خواهند داد.

او گفت: «می‌خواهم به شما یادآوری کنم که 8 مارس روزی بود که انقلاب روسیه را آغاز کرد، این روز مانند روزهای دیگر نیست.

این یک واقعیت غیرقابل انکار است زیرا همه کارها برای طولانی شدن زمان موظف به کار انجام می شود و مشاغل کوتاه شده عمدتاً مشاغل زنان است.

فعالان فمینیست اصلاحات حقوق بازنشستگی را برای زنان ناعادلانه می‌دانند، به ویژه به این دلیل که می‌گویند این اصلاحات نابرابری‌های جنسیتی را بیشتر می‌کند.

اختلالات شدید راه آهن در پاریس ادامه یافت، اما به گفته شرکت راه آهن SNCF، قطارهای بیشتری در روز چهارشنبه در مقایسه با روز سه‌شنبه تردد می‌کردند که از هر پنج قطار سریع‌السیر تنها یک قطار در حال حرکت بود، در مقایسه با روز بعد، یک قطار از هر سه قطار.

مسافران همچنین از اختلالات در لیون شکایت داشتند: “من با دخترم بودم، باید به انسی برگردم، دخترم به مونپلیه، بنابراین شما بروید، قطارها لغو شد. ما مجبور شدیم قطار خود را کنسل کنیم، دوباره هزینه بلیط را پرداخت کنیم، بازپرداخت، البته، ما باید صبر می‌کردیم، پس این یک کابوس بود.» یکی از مسافران گفت.

قطارهای به مقصد اسپانیا نیز متوقف شده اند و برخی از لغوها خدمات به و از بریتانیا و بلژیک را تحت تاثیر قرار داده است.

یک پنجم پروازها در فرودگاه شارل دوگل پاریس و حدود یک سوم در فرودگاه اورلی لغو شده است.

به گفته اتحادیه CGT، در بحبوحه اعتصابات در پالایشگاه های TotalEnergies و Esso ExxonMobil، حمل و نقل نفت در این کشور برای دومین روز متوالی متوقف شد.

صرف نظر از این، ماکرون قول داده است که این لایحه را که به عنوان کلیدی برای سیاست‌های اقتصادی حامی کسب‌وکار خود معرفی می‌کند، پیش ببرد.

این برای جوانان ما و هم سن و سال های من است، زیرا من نیز تحت تأثیر اصلاحات هستم و آن را درک می کنم، اما مشکل این است که احساس می کنم بی فایده است زیرا او گوش نمی دهد، او اهمیتی نمی دهد. رئیس جمهور اهمیتی نمی دهد زیرا حتی اگر کمی تلاش کند، لزوماً برای ما نیست.» یکی دیگر از تظاهرکنندگان در لیون شکایت کرد.

روز پنجشنبه، سازمان‌های جوانان به نمایندگی از دانشجویانی که حتی هنوز وارد نیروی کار نشده‌اند، به دنبال بسیج جوانان هستند تا به خیابان‌ها بیایند تا نگرانی‌های خود را در مورد حقوق بازنشستگی به اشتراک بگذارند.

در حالی که این اقدام شانس خوبی برای تایید سنا دارد، اتحادیه‌ها امیدوارند که اعتصاب‌ها و اعتراض‌ها دولت را مجبور به دادن امتیاز کند، زیرا این لایحه به مسیر خود در روند پیچیده قانون‌گذاری ادامه می‌دهد.

اولیویه وران، سخنگوی دولت روز چهارشنبه گفت: «ما آگاه هستیم که تلاش‌های لازم از سوی فرانسوی‌ها حمایت اکثریت را جلب نمی‌کند. اما ما متقاعد شده‌ایم که جایگزین‌ها، افزایش مالیات‌ها، افزایش بدهی (ایالتی) و کاهش حقوق بازنشستگی، می‌تواند باعث شود. بیشتر از این مورد حمایت افکار عمومی قرار نگیرد.»

نظرسنجی ها به طور مداوم نشان می دهد که اکثر رأی دهندگان فرانسوی با طرح بازنشستگی مخالف هستند.

وران امیدوار است ماده 7 این لایحه که بر افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال تمرکز دارد، روز چهارشنبه توسط سنا تصویب شود.

قرار است مذاکرات در مجلس علیای فرانسه تا پایان هفته ادامه داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …