بلاروس، متحد روسیه، مجازات اعدام را برای خیانت بزرگ در نظر گرفت | بلاروس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جمهور مستبد بلاروس لایحه ای را امضا کرده است که برای مقامات دولتی و پرسنل نظامی محکوم به خیانت بزرگ مجازات اعدام وضع می کند.

اصلاحات قانون جنایی کشور که توسط رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو تأیید شد، برای مقامات و کارکنان خدماتی که از طریق خیانت به امنیت ملی بلاروس “خسارات جبران ناپذیر” وارد می کنند، احکام اعدام در نظر گرفته است.

بلاروس تنها کشوری در اروپا است که مجازات اعدام را ممنوع نکرده است، مجازاتی که برای افرادی که به قتل یا تروریسم محکوم شده اند اعمال شده است. اعدام ها با شلیک گلوله به پشت سر انجام می شود.

لوکاشنکو نزدیک به سه دهه است که بر بلاروس با مشت آهنین حکومت کرده و مخالفان را به طرز وحشیانه ای سرکوب کرده است. مقامات بلاروس سرکوب تظاهرکنندگانی را آغاز کردند که به انتخاب مجدد او در رای گیری در اوت 2020 اعتراض کردند و مخالفان و غرب آن را تقلب کردند و بیش از 35000 نفر را بازداشت کردند و هزاران نفر را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

روز دوشنبه، دادگاه بلاروس، رقیب اصلی لوکاشنکو در انتخابات، سویتلانا سیخانوسکایا، رهبر مخالف تبعید شده، را به اتهاماتی از جمله توطئه برای سرنگونی دولت، به طور غیابی به 15 سال زندان محکوم کرد. هفته گذشته آلس بیالیاتسکی، برجسته‌ترین مدافع حقوق بشر این کشور و برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۲۲، به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

لایحه ای که لوکاشنکو 68 ساله روز پنجشنبه امضا کرد همچنین مجازاتی را برای “تبلیغ تروریسم، بی اعتبار کردن نیروهای مسلح و واحدهای شبه نظامی و نقض قوانین حفاظت از اسرار دولتی”، تقلید از قوانین سرکوبگرانه متحد اصلی بلاروس، روسیه، تعیین کرد.

روسیه بیش از یک سال پیش از خاک بلاروس برای آغاز تهاجم خود به اوکراین استفاده کرد و نیروها و تسلیحات خود را در خاک بلاروس حفظ کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

تصویب قانون سرکوبگرانه جدید پس از حمله به یک هواپیمای جنگی روسی در یک پایگاه هوایی در خارج از پایتخت بلاروس در 26 فوریه، که توسط چریک‌های بلاروس مسئولیت پذیرفته شد، صورت گرفت.

لوکاشنکو اوایل این هفته گفت که مقامات مظنون اصلی، یک مرد اوکراینی، و بیش از 20 نفر از همدستان ادعایی او را دستگیر کرده اند.

والری کاربالویچ، تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد که اقدام لوکاشنکو برای تشدید قوانین در حالی صورت می گیرد که نارضایتی عمومی به دلیل کاهش شدید درآمد، تحریم های غرب و نقش این کشور در تهاجم روسیه به اوکراین در حال افزایش است.

کربالویچ به آسوشیتدپرس گفت: «نه تنها مردم عادی، بلکه برخی از مقامات نیز به طور فزاینده ای از سیاست های لوکاشنکو ناراضی شده اند. “مقامات مجبورند پیچ ​​ها را محکم کنند و سرکوب را برای حفظ کنترل اوضاع در بلاروس انجام دهند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …