بودجه 6.8 تریلیون دلاری بایدن برنامه های اجتماعی جدید و مالیات های بالاتری را برای ثروتمندان و مشاغل پیشنهاد می کند.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه بودجه 6.8 تریلیون دلاری را پیشنهاد کرد که به دنبال افزایش هزینه‌ها برای ارتش و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های اجتماعی جدید و در عین حال کاهش کسری بودجه در آینده، سرپیچی از درخواست‌های جمهوری‌خواهان برای کاهش دولت و تاکید مجدد دیدگاه اقتصادی خود قبل از یک تغییر مورد انتظار است. -کمپین انتخاباتی.

این بودجه شامل حدود 5 تریلیون دلار افزایش مالیات پیشنهادی برای افراد پردرآمد و شرکت‌ها در طول یک دهه است که بیشتر آن برنامه‌های هزینه‌های جدید را با هدف طبقه متوسط ​​و فقیر جبران می‌کند. این کشور به دنبال کاهش کسری بودجه نزدیک به 3 تریلیون دلار در آن زمان در مقایسه با مسیر فعلی کشور است.

این موضوع مجدداً مورد آقای بایدن را تأیید می‌کند که او می‌تواند از سنگینی بار بدهی‌های فزاینده بر اقتصاد جلوگیری کند و در عین حال از هزینه‌ها و محافظت از برنامه‌های محبوب شبکه ایمنی محافظت کند – تقریباً به طور کامل با درخواست از شرکت‌ها و ثروتمندان برای پرداخت مالیات بیشتر.

شالاندا دی یانگ، مدیر دفتر بودجه کاخ سفید روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «این رئیس جمهور به وضوح معتقد است که راه رشد این اقتصاد سرمایه گذاری در طبقه متوسط ​​و خانواده های کارگر است. “من هر روز برنامه خود را به عنوان مسئول مالی در نظر خواهم گرفت.”

اما پس از ادعای اعتبار برای کاهش 1.7 تریلیون دلاری کسری سالانه در سال گذشته، آقای بایدن اکنون شاهد افزایش دوباره کسری در سال مالی 2024 به 1.8 تریلیون دلار است. این جهش بزرگتر از آن چیزی است که دیگر پیش بینی کنندگان، مانند دفتر بودجه کنگره، پیش بینی کرده اند. این امر ناشی از افزایش هزینه های خدمات بدهی ملی است زیرا فدرال رزرو نرخ های بهره را برای مهار تورم افزایش می دهد و برنامه های جدیدی که رئیس جمهور پیشنهاد می کند به طور کامل با افزایش مالیات در سال اول جبران نمی شود.

این طرح قطعاً انتقاد سریع جمهوری‌خواهان را به همراه خواهد داشت، زیرا بایدن در یک مناظره اقتصادی خطرناک با آقای بایدن بر سر حد وام است که محافظه‌کاران مجلس از افزایش آن خودداری می‌کنند مگر اینکه او با کاهش شدید هزینه‌ها موافقت کند. این پیشنهادها شانس کمی برای تبدیل شدن به قانون دارند زیرا جمهوری خواهان کنترل اتاق را در ماه نوامبر به دست آوردند.

در عوض، درخواست بودجه آقای بایدن یک بیانیه ارزشی سیاسی با هدف جلب افکار عمومی در بحبوحه مبارزه برای محدودیت بدهی و مبارزات انتخاباتی نوپا در سال 2024 بود. او قرار بود بعدازظهر پنج‌شنبه در یک سخنرانی در فیلادلفیا – یک محیط نوسانی – از آن رونمایی کند.

آقای بایدن در مقدمه این سند نوشت: «بودجه ارزش‌های ما را به‌عنوان یک ملت منعکس می‌کند – کشوری متشکل از مردم خوب، که در عصر جدیدی از امکانات رشد می‌کنند و به عنوان چراغی برای جهان ایستاده‌اند». بیایید با هم این ارزش‌ها را عملی کنیم و ثابت کنیم که دموکراسی نتیجه می‌دهد که ما به ساختن یک اقتصاد قوی‌تر و عادلانه‌تر ادامه می‌دهیم که کسی را پشت سر نمی‌گذارد.»

این پیشنهادها موفقیت اولیه او را در گسترش نقش دولت فدرال در اقتصاد نشان می‌داد و بر تلاش او برای بیشتر تأکید می‌کرد. اعداد و ارقام نشان می‌دهد که از نظر آقای بایدن، هزینه‌های داخلی در حوزه‌هایی مانند تحقیق و حمایت از تولید به‌عنوان سهمی از اقتصاد به‌طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر از آنچه در پیشنهادهای بودجه دولت گذشته دموکرات‌ها، تحت ریاست جمهوری باراک اوباما، در نظر گرفته شده بود، افزایش یافته است. بایدن معاون رئیس جمهور بود.

آقای بایدن در دو سال اول ریاست‌جمهوری خود قوانینی را برای گسترش و بازسازی زیرساخت‌های حیاتی مانند لوله‌های آب و بزرگراه‌ها، تقویت تولید نیمه‌رساناها و سایر کالاهای پیشرفته در ایالات متحده و تسریع انتقال از سوخت‌های فسیلی به منابع کم انتشار امضا کرد. انرژی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی او در مبارزه با روسیه به اوکراین کمک های نظامی کرد و قانون دو حزبی را برای افزایش مراقبت های پزشکی فدرال برای سربازان نظامی که در معرض گودال های سوختگی سمی قرار داشتند، امضا کرد.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

او همچنین بسیاری از برنامه های اقتصادی خود را ناتمام گذاشت، واقعیتی که در بودجه او منعکس شد، که درخواست ها برای برنامه هایی را تجدید کرد که در زمانی که حزبش کنگره را کنترل می کرد، موفق نشدند.

بودجه رئیس جمهور 400 میلیارد دلار برای ارائه مراقبت های مقرون به صرفه از کودکان برای والدین، 150 میلیارد دلار برای مراقبت در خانه برای افراد مسن تر و معلولان آمریکایی و نزدیک به 400 میلیارد دلار برای ایجاد کمک های دائمی پوشش بهداشتی گسترده از طریق قانون مراقبت مقرون به صرفه پیشنهاد شده است. او 325 میلیارد دلار برای تضمین مرخصی با حقوق کارگران و نزدیک به 300 میلیارد دلار در مجموع برای کالج اجتماعی رایگان و مهدکودک برای دانش آموزان هزینه خواهد کرد. او 100 میلیارد دلار کمک اضافی برای کاهش هزینه های مسکن برای صاحبان خانه و اجاره نشینان پیشنهاد می کند.

آقای بایدن به مدت سه سال اعتبار مالیاتی افزایش یافته برای کودکان را که در لایحه کمک اقتصادی او در سال 2021 امضا شد اما سال گذشته منقضی شد، به عنوان ابزاری برای کاهش فقر کودکان بازگرداند. او تغییری دائمی در اعتبار ایجاد می‌کند که به مردم امکان می‌دهد از آن به طور کامل بهره ببرند، حتی اگر پول کافی برای بدهی مالیات بر درآمد فدرال نداشته باشند. این تغییرات در مجموع بیش از 400 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

برای کمک به جبران هزینه ها، آقای بایدن یک سری افزایش مالیات بر شرکت ها و ثروتمندترین آمریکایی ها را پیشنهاد کرد. آنها شامل مالیات 25 درصدی برای میلیاردرها هستند (او سال گذشته مالیات مشابهی را پیشنهاد کرد اما با نرخ کمتر: 20 درصد). او همچنین چهار برابر کردن مالیات بر بازخرید سهام را پیشنهاد کرد و درخواست خود را برای لغو کاهش مالیات رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ برای افراد پردرآمد و افزایش نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها از 21 درصد به 28 درصد تجدید کرد.

آقای بایدن پیشنهاد افزایش و گسترش مالیات بر آمریکایی هایی که بیش از 400000 دلار درآمد دارند را به عنوان بخشی از تلاش ها برای تمدید پرداخت بدهی مدیکر به مدت ربع قرن مطرح کرد. او همچنین بر اساس مذاکرات تهاجمی تر بر سر قیمت داروهای تجویزی، پس انداز جدیدی را برای دولت پیشنهاد می کند.

اما برای سومین بودجه متوالی، آقای بایدن هیچ ابتکار جدیدی برای تمدید پرداخت بدهی تامین اجتماعی پیشنهاد نکرد – بر خلاف کمپین 2020، زمانی که او پیشنهاد داد که مزایا را افزایش داده و صندوق اعتماد برنامه را با افزایش موثر مالیات بر حقوق و دستمزد بر افرادی که درآمد دارند، تقویت کند. بیش از 400000 دلار در سال.

بودجه سال گذشته تصویری گلگون و در نهایت بیش از حد خوش بینانه از اقتصاد ایالات متحده ترسیم کرد. به عنوان مثال، دولت انتظار داشت که تولید ناخالص داخلی پس از تعدیل تورم، 4.2 درصد رشد کند، اما در نهایت به میزان متوسط ​​2.1 درصد افزایش یافت.

پیش‌بینی‌های بودجه جدید کمتر بود. کاخ سفید رشد اقتصادی را پس از تعدیل تورم در سال جاری تنها 0.6 درصد می بیند، سرعت ضعیفی که مطابق با انتظارات خارجی است. مهمتر از آن، کاخ سفید افزایش قابل توجهی در نرخ بیکاری را پیش بینی کرده است – به 4.3 درصد، افزایش قابل توجهی از 3.4 درصد در ژانویه. انتظار می رود در کنار این کاهش، تورم نیز تعدیل شود.

آقای بایدن می بیند که بدهی ناخالص ملی تا سال 2033 حدود 18 تریلیون دلار افزایش می یابد و به بیش از 50 تریلیون دلار می رسد. اما بودجه او نشان می دهد که رشد اقتصاد را تهدید نمی کند. مقامات دولت در این پیشنهاد نوشتند: “بار اقتصادی بدهی کم و مطابق با تجربه تاریخی اخیر در دهه آینده خواهد بود.”

بسیاری از محتویات بودجه حاوی پیشنهادات قبلی آقای بایدن بود. اما شامل چند مورد جدید نیز بود. یکی از آنها مالیات بر انرژی مورد استفاده در ایجاد دارایی های ارز دیجیتال جدید است که به عنوان استخراج ارز دیجیتال شناخته می شود. این عمل متکی به مقادیر زیادی الکتریسیته و تولید گازهای گلخانه ای است که به تغییرات آب و هوایی کمک می کند.

مقامات دولتی می خواهند از این عمل که به گفته آنها مانع انتقال انرژی کشور می شود، جلوگیری کنند. بنابراین، آنها پیشنهاد کردند مالیات 30 درصدی بر برق مصرفی در آن، به تدریج در طول سه سال، چه از یک تاسیسات برقی یا منبع محلی مانند یک پنل خورشیدی خانگی باشد، بر اساس این نظریه که انرژی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. برای هدف بهتر در استفاده دیگر.

ژانا اسمیالک، آنا سوانسون و آلن راپپورت گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لیگان روب از لیورپول در قرعه کشی هیجان انگیز دربی WSL مرسی ساید تکذیب شد | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دربی مرسی ساید بدون جنجال دربی …