مدیر عامل Deloitte در انتقاد پنهانی از EY پس از طرح های تقسیم رقیب به هرج و مرج انداخته شد | دیلویت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدیر اجرایی Deloitte پس از آن که طرح های بحث برانگیز آن برای تقسیم کسب و کار به دو بخش به آشوب کشیده شد، انتقادات پنهانی را از رقیب EY وارد کرد.

EY ابتدا در سال گذشته برنامه‌هایی را برای انحلال بنیادی عملیات جهانی خود اعلام کرد که کسب‌وکارهای حسابرسی و مشاوره را از هم جدا می‌کرد.

این در حالی رخ داد که چهار غول بزرگ حسابداری به دلیل تضاد منافع احتمالی با انتقاداتی مواجه شدند، با توجه به اینکه قصد دارند مشتریان حسابرسی را به چالش بکشند، اما گاهی اوقات به مشاوره پرسود، قراردادهای مشاوره مالیاتی و معاملاتی از همان مشتریان تکیه می کنند.

اما برنامه‌های EY – تحت نام رمز پروژه اورست – این هفته به دلیل اختلاف با برخی از کارکنان ارشد ایالات متحده که نگران محل حضور کارشناسان مالیاتی آن در بخش تجاری تقسیم‌شده بودند، دچار هرج و مرج شد.

رقیب Deloitte از این فرصت استفاده کرده و از استراتژی خود استقبال کرده است.

جو اوچوزاوغلو، مدیر اجرایی جهانی، در یک ویدیوی 20 دقیقه‌ای که روز پنجشنبه در وب‌سایت عمومی دیلویت منتشر شد، گفت که در حالی که «یکی از چهار نفر دیگر» ایده جدایی را ترویج می‌کرد، شرکت خودش «قرار نیست.» در جستجوی راه حلی برای یک مشکل».

او گفت: «تاریخ مملو از نمونه‌های متعددی از آرزوهای بزرگ در مورد این نوع تراکنش‌ها است که مطمئنم عالی به نظر می‌رسیدند و دارای عرشه‌های کشویی بسیار بودند، وعده‌های بزرگ بسیاری. غرق شدن در تب معامله آسان است، اما در واقع هرگز آنطور که در نظر گرفته شده است، انجام نشده است.

ما به این موضوع نگاه کرده‌ایم که اگر مجبور شدیم آن مسیر را طی کنیم، چگونه به جدایی می‌رویم. شما انتظار دارید که ما این کار را کرده باشیم.»

با این حال، رهبری Deloitte تاکنون تصمیم گرفته است که این تجارت را تقسیم نکند. اوچوز اوغلو گفت: «این حتی یک تماس نزدیک هم نیست.

با وجود نگرانی‌ها در مورد تضاد منافع، او گفت که تنظیم‌کننده‌های جهانی احتمالاً خواستار اقدامات مشابهی نیستند که داوطلبانه توسط EY انجام می‌شود. ما چیزی فراگیر نمی بینیم که 60 میلیارد دلار پر رونق را از هم جدا کند. [£50bn] سازمان.”

در حالی که رگولاتور حسابداری و حسابرسی بریتانیا خواستار محصور کردن عملیات حسابرسی از سایر مشاغل شده است، اما نیازی به بازنگری جهانی مشابهی ندارد که EY دنبال می کند.

اوچوز اوغلو گفت: «من با بسیاری از رگولاتورها صحبت می‌کنم و هیچ‌کس تا به حال به من پیشنهاد نداده یا مرا تشویق نکرده است که مسیر جدایی ساختاری را طی کنیم. «در واقع، اخیراً چند سؤال از تنظیم‌کننده‌ها دریافت کرده‌ام، در مورد نگرانی‌هایشان در مورد نحوه عملکرد معامله جداسازی».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حالی که برخی از شرکای EY ممکن است در صورت راه اندازی کسب و کار مشاوره جداگانه در بازار سهام، مستلزم پرداخت های هنگفتی باشند، رئیس Deloitte ادعا کرد که استراتژی شرکت او به نفع همه کارکنانش خواهد بود – نه تعداد کمی از آنها.

“ما بر اساس بهترین منافع کل سازمان، در همه گروه ها از طریق یک لنز سرپرستی بلندمدت، تصمیم می گیریم، نه بر اساس آنچه ممکن است برای هر گروه محدودی در یک مقطع زمانی خاص مفید باشد.”

EY مستقیماً در مورد ویدیوی مدیر اجرایی Deloitte اظهار نظر نکرد، اما گفت: “به عنوان بخشی از بحث و بررسی ما در رابطه با معامله پیشنهادی، ما در حال گفتگو با بزرگترین شرکت های عضو کشور EY هستیم تا شکل نهایی را تعیین کنیم. معامله

“این معامله پیچیده است و نقشه راه برای تغییر شکل حرفه خواهد بود، بنابراین مهم است که این کار را درست انجام دهیم. ما به منطق استراتژیک که زیربنای پروژه اورست است متعهد هستیم و معتقدیم که یک معامله می‌تواند و باید انجام شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پاپ فرانسیس پس از درمان برونشیت بیمارستان را ترک کرد | پاپ فرانسیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پاپ فرانسیس پس از درمان …