گل به خودی هیدماسا موریتا آرسنال را با اسپورتینگ برابری کرد لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

این برای مدیری که کنترل را به اندازه میکل آرتتا ارزش قائل است، تماشای استرس را به همراه خواهد داشت. با این حال، برای بی طرف‌ها سرگرمی خوبی بود و آرسنال حداقل می‌تواند نشان دهد که برای حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا تقریباً در جایگاه خود قرار دارد. به نظر می رسید که یک برتری بی سر و صدا در بازی رفت مقابل اسپورتینگ زمانی که ویلیام سالیبا در میانه نیمه اول گلزنی کرد، ممکن به نظر می رسید، اما گونکالو ایناسیو به سرعت بازی را به تساوی کشاند و پس از آن موقعیت ها در هر دو طرف جریان داشت. پائولینیو یک گل را برای اسپورتینگ پس از نیمه تمام کرد، اما پاسخ سریع خود آرسنال که از طریق گل به خودی بدشانس هیدماسا موریتا به ثمر رسید، برابری را تضمین کرد. آرتتا امیدوار است هفته آینده در امارات نمایشی فشرده تر داشته باشد.

او شش نفر از بازیکنان اصلی خود در لیگ برتر را در انتخابی انتخاب کرده بود که با احترامی که او در این رقابت نشان داده بود، مطابقت داشت. هر گونه وسوسه ای برای اضافه کردن مارتین اودگارد به دلیل بیماری که باعث شد کاپیتانی که سفر کرده بود بیرون بنشیند، از بین رفت. ادی نکتیا، لئاندرو تروسارد و کیران تیرنی، که دومی نیز خوب نیست، از جمله کسانی بودند که نتوانستند این سفر را انجام دهند.

در یک جو آرام، ورزشگاه همچنان پر می‌شد که به دلیل شروع اولیه بازی و مشکلاتی که در مترو وجود داشت، شروع آرسنال کاملاً ضعیف بود. در عرض شش دقیقه آنها را اخراج کردند، پدرو گونکالوز ژورژینیو را رها کرد تا مرده باشد، قبل از اینکه به داخل ضربه بزند و وقتی فرصت باز شد، شوت خوبی زد. اسپورتینگ درخشان بود و لحظاتی بعد، ماتئوس ریس از کنار جاکوب کیویور، اولین بازیکن مسابقه، عبور کرد، اما نتوانست یک هم تیمی را با کات بک خود پیدا کند.

تیم میزبان در ترکیب داخلی خود در رده چهارم قرار دارد و 15 امتیاز با بنفیکا رهبر خود فاصله دارد. آنها تاتنهام را در اینجا در لیگ قهرمانان اروپا شکست داده بودند، هرچند که دروازه خود را بسته نگه داشتند. آرسنال به ندرت تهدید کرده بود که یک بهتر از رقبای خود را قبل از بازی افتتاحیه خواهد داشت، اگرچه اسپورتینگ، و به ویژه دروازه بان آنها، آدان، وقتی تحت فشار قرار می گرفتند، متزلزل به نظر می رسیدند.

هر چند آنها از یک کرنر شکسته شدند و هدف به سختی می توانست ساده تر از این باشد. اینسوینگگر فابیو ویرا از سمت راست با پرش سالیبا مواجه شد و از شش یارد، نگاهی دقیق به آدان انداخت. گرد و غبار جزئی روی داد و سباستین کوتس احساس کرد که الکساندر زینچنکو با ورود توپ به ریس خطا کرده و به اوکراینی اطلاع داده است. هر دو بازیکن کارت زرد گرفتند، به این معنی که کوتس کاپیتان بازی برگشت را از دست خواهد داد.

زینچنکو خیلی زود توانست برتری را دو برابر کند و پس از ضربه ایستگاهی او به دیوار برخورد کرد، اما آدان به زمین برگشت. آرسنال در کنترل به نظر می رسید، پشتیبانی خانگی به طرز شنیدنی عصبانی بود، و زمانی که گلی تقریباً مشابه گل خود را دریافت کردند، غافلگیرکننده بود. ایناسیو از فاصله 30 یاردی شوت گمانه‌زنی داشت و مت ترنر را به قدری آزار می‌داد که با فشار از فاصله 30 یاردی به او ضربه بزند. از گوشه سمت راست که توسط مارکوس ادواردز گرفته شد، او از بالای کیویور ریشه دار بلند شد و ضربه سر خود را فرو برد. به نظر می‌رسید که کیویور اردک می‌کرد، شاید انتظار داشت ترنر ادعا کند.

ویلیام سالیبا (راست) به آرسنال برتری می دهد.
ویلیام سالیبا (راست) به آرسنال برتری می دهد. عکس: کایران مک مانوس/REX/Shutterstock

با نزدیک شدن به نیمه، ادواردز یک توقف هوشمندانه از ترنر انجام داد، قبل از اینکه گرانیت ژاکا یک کرنر دیگر را در مقابل ترکیبی از آدان و یک تیر تکان دهد. این یک ماجرای فرسوده بود و ترنر وقتی مستقیماً به پائولینیو پاس داد و او نتوانست از آن استفاده کند، بر حس هرج و مرج افزود.

به زودی پائولینیو کاملاً تأثیرگذارتر خواهد شد. آرسنال در اوایل نیمه دوم گلزنان محتمل‌تری به نظر می‌رسید، آدان بعد از اینکه زینچنکو با او بازی کرد، ضربه زاویه‌دار گابریل مارتینلی را رد کرد و سپس دید مهاجم یک موقعیت مناسب را با ضربه سر وارد می‌کند. ویرا بین این دو شوت زد و شکست در تبدیل در آن طلسم گران تمام شد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پس از اینکه بن وایت پاس ریکاردو اسگایو را قطع کرد، اسپورتینگ بیدار شد و فشار را ادامه داد. در نهایت گونکالوز از زاویه شوت زد و پس از دفع ترنر، پائولینیو از فاصله نزدیک توپ را وارد دروازه کرد. او همچنین مقابل اسپرز گلزنی کرده بود و در یک طلسم دیوانه کننده بعدی، باید گل دیگری می زد. مارتینلی به تازگی دو سوم از طول زمین را دویده بود، تنها با تکل قابل توجه جری سنت جاست که پائولینیو به داخل محوطه جریمه آرسنال فرستاده شد، او را رد کرد. به جای اینکه نتیجه شب را عملاً غیرقابل شک و تردید قرار دهد، به سمت بالا و وسیعی کج شد.

بازی هرگز در یک الگو قرار نگرفت، اما اکنون سرگرم کننده وحشیانه و سرکش بود. آرسنال دوباره آمد و گل تساوی، درست بعد از یک ساعت، عجیب بود. ژاکا با یک پاس تلاشی به دنبال مارتینلی بود که موریتا در تلاش برای جلوگیری از آن بود و با یک انحراف بزرگ به سمت راست آدان با پای اشتباه فرستاد.

هر دو طرف به پرس ادامه دادند، آدان به طرز درخشانی ضربه سر ویرا را مهار کرد، اما تعویض ها در اواخر وقت باعث از بین رفتن مقدار زیادی از حرکت شد و تساوی به طرز ظریفی ثابت ماند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: تظاهرکنندگان در پاریس با تصویب قطعی اصلاحات بازنشستگی تجمع کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 21/03/2023 – 12:18 …