مادر معتقد است که قاتل هفته ها قبل از قتل خود را در معرض لیبی اسکوایر قرار داد | تجاوز جنسی و تجاوز جنسی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تنها چند هفته قبل از اینکه لیبی اسکوایر مورد تجاوز قرار گرفته، قتل و در رودخانه انداخته شود، غریبه ای در راه خانه خود را در معرض دید او قرار داد.

مادر او، لیزا اسکوایر، گفت که این حمله باعث شد که دانشجوی 21 ساله دانشگاه هال “کاملاً خشمگین” شود. اسکوایر گفت: “اما من هرگز فکر نکردم به او بگویم، شما باید این را گزارش کنید، باید به پلیس زنگ بزنید، و او هم این موضوع را گزارش نکرد.” ما تقریباً مشروط به نادیده گرفتن قرار گرفتن در معرض ناشایست هستیم. آن موقع بهتر نمی دانستم، اما الان بهتر می دانم.»

او معتقد است که فلاشر همان مردی بود که لیبی را در ساعات اولیه 1 فوریه 2019 به قتل رساند. در ماه های قبل از مرگ او، مجرم جنسی سریالی پاول رلوویچ، 26 ساله، در خیابان های هال پرسه می زد، در ملاء عام خودارضایی می کرد و تماشا می کرد. زنان از پنجره ها، و نفوذ به اتاق خواب دانش آموزان برای سرقت اسباب بازی های جنسی و لباس زیر.

«به احتمال زیاد این رلوویچ بود که لیبی را فلش زد زیرا او در آن زمان این کار را در منطقه انجام می داد. من هرگز نمی‌توانم آن را ثابت کنم، اما این تصادف وجود دارد، اینطور نیست؟» گفت اسکوایر.

تنها چند ساعت پس از قتل لیبی، Relowicz دوباره به خیابان ها آمد و خود را افشا کرد. به همین دلیل است که اسکوایر، یک پرستار در بخش بیمارستان پس از زایمان که در های ویکومب، باکینگهامشر زندگی می کند، برای مداخله زودهنگام و اقدامات سخت گیرانه تر در جرایم جنسی سطح پایین تر مبارزه کرده است.

«هر مجرم جنسی بدون تماس ادامه نمی‌دهد و تبدیل به یک متجاوز به عنف می‌شود، اما هر متجاوز در یک مقطع زمانی مجرم جنسی بدون تماس بود. بنابراین فکر می‌کنم باید آنها را به پرچم‌های قرمزی که واقعاً هستند بپذیریم. ما باید درک کنیم که این رفتار عادی نیست و خوب نیست.»

این مرد 52 ساله اکنون به مدارس می رود و به دانش آموزان درباره اهمیت گزارش جرایم جنسی بدون تماس آموزش می دهد. او تاکنون در کنار پلیس هامبرساید به 17000 جوان در منطقه رسیده است. او همچنین با نیروی کمپین لیبی، که از زنان می‌خواهد جرایم جنسی سطح پایین را گزارش کنند، و با پلیس دره تیمز و Met همکاری کرده است تا از آنها بخواهد جنایات را جدی بگیرند.

اسکوایر با رئیس حزب کارگر کمیته منتخب امور داخلی، دیانا جانسون، که روز پنجشنبه قتل لیبی را در مجلس عوام مطرح کرد، مبارزات انتخاباتی را انجام داده است و می‌گوید افشای نامناسب یک جنایت دروازه‌ای است. او گفت که از سال 2018، تقریباً 250 مرد که به دلیل قرار گرفتن در معرض ناشایست مجرم شناخته شده اند، متعاقباً به تجاوز جنسی محکوم شده اند.

نماینده پارلمان هال شمال، که اصلاحاتی را در لوایح وزارت کشور برای مقابله با افشای ناشایست پیشنهاد کرده است، گفت: «فکر نمی‌کنم به اندازه کافی جدی گرفته شود. بخشی از مشکل این است که گاهی اوقات به عنوان یک چیز شوخی تلقی می شود، بنابراین زنان شاید از گزارش دادن آن به پلیس طفره رفته اند. من از مردم در هال داشتم که به من گفتند که آن را گزارش نمی‌کنند زیرا فکر می‌کردند پلیس به آنها می‌خندد.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لیزا اسکوایر با لیبی
“باید سعی کنم مرگ او را کمتر بی معنی جلوه دهم.” لیزا اسکوایر با لیبی عکس: عرضه شده

رلوویچ لیبی را پس از ارتکاب یک رشته جنایات شدید جنسی به قتل رساند. هنگامی که او به دلیل ربودن دانشجوی فلسفه، که جسدش 48 روز پس از ناپدید شدن او در یک شب بیرون از خانه در هامبر پیدا شد، دستگیر شد، پلیس توانست اثر انگشت و DNA او را به جرایم دیگر در منطقه مرتبط کند. تا زمانی که در ژانویه 2021 به اتهام قتل محاکمه شد، او قبلاً به 9 جرم جنسی، از جمله فضول، توهین به عفت عمومی و دزدی، بین ژوئیه 2017 و 20 ژانویه 2019 محکوم شده بود.

در هفته‌های قبل از قتل لیبی، رلوویچ یک زن را به خانه تعقیب کرده بود و جلوی در خانه او خودارضایی می‌کرد. اسکوایر گفت: «او هر بار بیشتر و بیشتر جسورتر می‌شد و وقتی مردم او را می‌دیدند فرار نمی‌کرد، بنابراین الگوی رفتارش هر بار تشدید می‌شد. او می افزاید: «ای کاش می شد کارهای بیشتری برای متوقف کردن او انجام داد.

او گفت که محکومیت وین کوزنز، افسر پلیس متروپولیتن به دلیل سه جرم قرار گرفتن در معرض ناشایست در این هفته نشان می دهد که چگونه مجرمان جنسی سطح پایین می توانند به جنایات جدی تر تبدیل شوند. او گفت که وقتی از جزئیات قتل سارا اورارد در مارس 2021 مطلع شد، “کاملاً وحشت زده” شد زیرا این “جنایتی مشابه” با دخترش بود.

هر دو مرد جرایم جنسی بدون تماس داشتند. Relowicz در واقع تا آن زمان به خاطر خود محکوم شده بود، در حالی که Couzens جرایم معلق داشت. هر دو عامل قبل از رفتن به منطقه ای که قرار بود دختران را به آنجا ببرند دور زدند، هر دو به بهانه های واهی آنها را سوار ماشینشان کردند. هر دو دختر به مکانی دورافتاده برده شدند و مورد تجاوز و قتل قرار گرفتند و هر دو به شکل غیرانسانی از بین رفتند.»

اسکوایر همچنین خواستار احکام سخت‌تر برای کسانی است که به تجاوز جنسی و قتل می‌پردازند و می‌گوید رلوویچ، که حداقل 27 سال به حبس ابد محکوم شد، مستحق تعرفه‌های نادری مانند کوزنس است. او گفت: «رلوویچ مرد بسیار خطرناکی است. او در اوایل 50 سالگی خود خواهد بود، بنابراین او بیش از حد قادر به انجام دوباره آن است. من معتقد نیستم که متجاوزان و قاتلان قابل اصلاح باشند.»

او فکر می کند مداخله زودهنگام برای جرایم قرار گرفتن در معرض ناشایست کلیدی برای پیشگیری از جرایم جدی تر است. «اگر خدماتی وجود داشت که مردانی که این اجبار را دارند می توانستند به آن مراجعه کنند، ما در واقع می توانستیم آن رفتار را متوقف کنیم. ما می‌توانیم افکاری را که در پشت آن چیزی که آنها را وادار می‌کند قبل از اینکه به مرحله تجاوز جنسی برسند، انجام دهند، خنثی کنیم.» من نمی گویم آنها مستحق مجازات نیستند. اگر آنها به خاطر آن جرم خاص دستگیر شوند، فکر نمی‌کنم باید به زندان بروند، اما فکر می‌کنم باید برای مدت طولانی، مثلاً پنج سال یا چیزی شبیه به آن‌ها برچسب‌گذاری شوند.»

اسکوایر که در حالی که در حال آماده شدن برای شیفت شب در یک بیمارستان محلی با آبان نیوز صحبت می کرد، گفت که برای کار کمپین خود از لیبی نیرو می گیرد. ما یک دختر را از دست دادیم و چیزی نیست که او را برگرداند. اما من باید سعی کنم مرگ او را کمتر بی معنی جلوه دهم. باید چیزی مثبت از آن بیرون بیاید.»

“من فکر می کنم سیستم قضایی نیاز به بازنگری دارد زیرا فکر می کنم هنوز به نفع مردان است تا زنان. به نظر من حکم نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد. من چیزهای زیادی دارم که می خواهم تغییر دهم و باید برای نخست وزیری کاندید شوم.» او با لبخند گفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …