“پیروزی برای جامائیکا”: 15 نفر در محاکمه مهم سرنگونی باند محکوم شدند | جامائیکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در محاکمه مهمی که مقامات جامائیکا از آن به عنوان یک ضربه بزرگ به یکی از مرگبارترین سازمان های جنایی جزیره استقبال کردند، پانزده نفر به اتهاماتی از عضویت در باند و داشتن اسلحه تا قتل محکوم شدند.

12 متهم دیگر تبرئه شدند و پرونده پنج نفر دیگر پیگیری نشد، اما پلیس و دادستان احکام این هفته را تاریخی توصیف کردند. یک متهم در حالی که قرار وثیقه گذاشته بود به قتل رسید.

فیتز بیلی، معاون کمیسر پلیس نیروی پلیس جامائیکا، گفت: «این یک پیروزی برای اجرای قانون، یک پیروزی برای سیستم عدالت کیفری و یک پیروزی برای جامائیکا است.

محاکمه ماراتن، که یک سال و نیم به طول انجامید، یک پیروزی برای دولت نخست وزیر اندرو هولنس است که یک سری اصلاحات قضایی را با هدف مهار خشونت باندها تصویب کرد.

جامائیکا در حال حاضر دارای نرخ قتل بیش از 40 در هر 100000 نفر است که یکی از بالاترین ها در سطح جهان است و خشونت گروهی 70 درصد از قتل ها را تشکیل می دهد.

محاکمه با نمایشنامه، دسیسه و شهادت خون ریزی همراه بود. همچنین یک قاضی جنگجو – رئیس قاضی برایان سایکس – که پلیس و دادستان را به دلیل اشتباهات جمع آوری شواهد مورد انتقاد قرار داد. افشاگری های پلیس و نیروهای ارتش و متهمانی با نام مستعار احمقانه یا کارتونی از جمله «چشم فشرده»، «گربه شهر»، «ماوگا» [Skinny] مرد» و «سر بیمار».

این پرونده از نزاع‌های داخلی ناشی شد که امپراتوری جنایتکار Clansman را متلاشی کرد، که برای دهه‌ها شهر اسپانیا، پایتخت سابق جامائیکا را به وحشت انداخته است.

آندره «بلکمن» برایان در شش قتل مجرم شناخته شد و به عنوان رهبر جناح Clansman-One Don Gang معرفی شد.

برایان در پایان محاکمه، چهره ای با چشمان اشک آلود و کم رنگ را بریده بود – که کاملاً در تضاد با شهادت یک گانگستر سابق بود که او را به عنوان یک رهبر مستبد توصیف کرد که در حین بازگویی یک قتل، هیستریک می خندید.

اما ممکن است این پرونده قبل از محاکمه، زمانی که یک شاهد محافظت شده – یکی از دو شریک سابقی که علیه برایان شهادت داده اند – به طور فزاینده ای افسرده شده و از زندگی خود می ترسد.

آن شاهد، که هویتش با ممنوعیت انتشار محفوظ بود، در یک برنامه حفاظت دولتی به طور فزاینده ای مضطرب شد. او چندین بار به سراسر دریای کارائیب منتقل شد.

من واقعاً افسرده و استرس دارم و انگار کسی را ندارم که با او صحبت کنم. من هیچ دوست یا خانواده ای ندارم و شخصی که به من گفته اند در مواقع اضطراری باید به آنجا بروم، وقتی شما تماس می گیرید یا پاسخ می دهید پاسخ نمی دهد. من خواستم به خانه بروم زیرا خوشحال نیستم و می خواهم از برنامه خارج شوم و هیچ چیز، “او در مصاحبه ای در 23 مه 2021، چهار ماه قبل از شروع دادگاه گفت.

وزیر امنیت ملی، دکتر هوراس چانگ، تلاش برای نگه داشتن گانگستر سابق در حفاظت از شاهدان را “نبردی مداوم” توصیف کرد.

حفاظت از شاهدان دشوار است. پرونده‌های باند طولانی می‌شود… جمع کردن آنها به مقدار زیادی کار پلیس نیاز دارد. گفته می‌شود که گانگستر دیگری که شاهد آن بوده است «روحیه خوبی دارد».

پلیس و دادستان ابتدا به دنبال محاکمه 53 عضو ادعایی Clansman-One Don بودند، اما تنها 33 نفر در نهایت به محاکمه کشیده شدند.

چانگ از دادستان اصلی جزیره (DPP)، پائولا لیولین، و بیلی به دلیل پایان یافتن پرونده تمجید کرد.

Llewellyn مدیریت لجستیکی و مراقبت از شاهد را “در مواقعی بسیار چالش برانگیز” توصیف کرد.

DPP تیم چهار یا پنج دادستان او را به خاطر همکاری پر زحمت با پلیس در محل تمجید کرد.

او از دو گانگستر سابق که به اوباش روی آوردند، تحسین خاصی داشت، به طوری که یکی از آنها به معنای واقعی کلمه وارد یک ایستگاه پلیس شد تا شهادت خود را ارائه دهد.

شاهدان به پلیس فرصت نادری برای نفوذ به باندهای بدنام جامائیکا دادند، اما مشخص نیست که آیا چنین اقدامی می‌تواند علیه دیگر جناح‌های جنایتکار نیز تکرار شود.

لیولین گفت: «همانقدر که آنها با این بچه‌ها معاشرت کردند، جامائیکا قدردانی زیادی از آنها مدیون خواهد بود.

آمار قتل جامائیکا تا 5 مارس سالانه 20 درصد کاهش یافته است – پلیس می گوید نتیجه افزایش ظرفیت تحقیقاتی و بی ثباتی باند مرتبط با وضعیت های اضطراری گاه به گاه است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …