رئال مادرید بازپرداخت نهایی یوفا در لیگ قهرمانان اروپا را “ناکافی” رد کرد | رئال مادرید

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئال مادرید طرح یوفا برای پرداخت غرامت به هوادارانی که در ماه مه گذشته در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل لیورپول در پاریس شرکت کرده بودند را رد کرده است و در عوض به هواداران خود مشاوره حقوقی ارائه خواهد کرد تا آنها بتوانند برای دریافت خسارت شکایت کنند.

پس از گفتگو با هیئت حاکمه فوتبال اروپا، مادرید پیشنهاد بازپرداخت هزینه برخی بلیط ها را “ناکافی” توصیف کرد، تاکید کرد که “همه هواداران متضرر شده اند” و از شرکت در این روند امتناع می کنند.

پس از بررسی مستقل که طرفداران را از تقصیر خلاص کرد و دریافت که یوفا “مسئولیت اصلی” نارسایی های سازمانی و ایمنی فاجعه بار را بر عهده دارد، هیئت حاکمه بسته ای را پیشنهاد کرد که در آن همه هواداران لیورپول که از تخصیص باشگاه خود خرید کرده بودند، پول بلیط خود را پس می گیرند، اما به همان اندازه. برای هواداران مادرید صدق نمی کند.

مادرید در بیانیه‌ای که به شدت از طرفدارانی که به مراقبت‌های پزشکی و حتی درمان بیمارستانی نیاز دارند، اشاره می‌کند، از یوفا خواسته است که پیشنهاد خود را «اصلاح کند» و «مسئولیت کامل» را به عهده بگیرد. این باشگاه گفت که آنها با یوفا مذاکره کرده اند اما امیدهای آنها مبنی بر اینکه این طرح متناسب با “گرانی” رویدادها باشد برآورده نشد. آنها بسته ای را که شامل بازپرداخت بلیط تحت شرایطی از جمله وارد نشدن به استادیوم قبل از شروع برنامه ریزی شده یا عدم امکان ورود به ورزشگاه می شود، غیرقابل قبول دانستند.

در این بیانیه آمده است: «این گزارش که توسط خود یوفا درخواست شده است، روشن می‌کند که تمام هوادارانی که در فینال شرکت کرده‌اند قربانی سازماندهی ناکافی آن‌ها بوده‌اند و امنیت و ایمنی فیزیکی خود را به خطر می‌اندازند.»

فراتر از این سوال که آیا هواداران توانسته اند وارد ورزشگاه شوند یا در زمان مناسب وارد ورزشگاه شوند یا نه، که در هر صورت ناشی از رفتار استثنایی هواداران هر دو باشگاه بود، واقعیت این است که همه هواداران با تاخیر غیرقابل قبولی مواجه شدند. شروع بازی و همچنین ناامنی غیرقابل قبول چه در ورود و چه در خروج از ورزشگاه همراه با آسیب های سنگین اضافی مانند سرقت، حمله و تهدید.

به همین دلیل، رئال مادرید تصمیم گرفته است که با روش محدود غرامت پیشنهادی یوفا همکاری نکند. در این شرایط، در روزهای آتی باشگاه خدمات تلفنی ارائه خواهد داد تا تمامی آن دسته از هواداران و اعضای رئال مادرید که در فینال لیگ قهرمانان 2022 آسیب دیده اند، بتوانند هر ادعایی را که در دفاع از خود مناسب می دانند علیه یوفا ارزیابی کنند. حقوق مشروع.»

شرکت‌های حقوقی که نماینده تقریباً 3000 هوادار لیورپول هستند که در هرج و مرج گرفتار شده‌اند، گفته‌اند که پیشنهاد یوفا برای بازپرداخت بلیت به اندازه کافی پیش نمی‌رود و آن‌ها ادعاهای قانونی خود را ادامه خواهند داد.

یوفا در پاسخ به بیانیه مادرید گفت که “به این باور ادامه می دهد که این طرح منصفانه است و به طور دقیق منعکس کننده مشکلات نسبی هواداران در شب است.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در این بیانیه آمده است: «رئال مادرید تنها طرفی است که با بررسی مستقل همکاری نکرده است. علاوه بر این، علی‌رغم درخواست‌های متعدد یوفا، رئال مادرید از مشارکت در برنامه‌ریزی طرح بازپرداخت خودداری کرد و در نهایت دعوت برای رسیدگی به بازپرداخت افراد دارای حق را که بلیت‌های خود را از باشگاه خریداری کردند، رد کرد.

طرح ویژه بازپرداخت برای هوادارانی است که در ۲۸ مه ۲۰۲۲ بدون در نظر گرفتن تیمی که از آن حمایت می‌کنند، بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. این طرح بر این اساس طراحی شده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …