متحد الکسی ناوالنی پس از درخواست از اتحادیه اروپا برای لغو تحریم ها علیه الیگارشی ها استعفا داد | الکسی ناوالنی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از متحدان نزدیک الکسی ناوالنی از سمت خود در بنیاد مبارزه با فساد (ACF) رهبر اپوزیسیون استعفا داد، زیرا مشخص شد که او نامه هایی را امضا کرده است که از اتحادیه اروپا خواسته است تحریم ها علیه چندین الیگارشی میلیاردر روسی مستقر در بریتانیا را لغو کند.

لئونید ولکوف تایید کرد که نامه‌ای در سال 2022 به جوزپ بورل، مسئول امور خارجه اتحادیه اروپا ارسال کرده است که در آن از بروکسل خواسته بود تا تحریم‌ها علیه میخائیل فریدمن، پتر آون و شرکای تجاری آلمان خان و الکسی کوزمیچف را کاهش دهد. با درگیری درونی میان محافل لیبرال و مخالف روسیه.

ولکوف در پستی در روز پنجشنبه که در آن نامه اکتبر 2022 برای بورل را بارگذاری کرد، نوشت: «این نامه یک اشتباه سیاسی بزرگ بود. بدتر از آن، با انجام این کار، من از اختیاراتم فراتر رفتم – نه در مقام شخصی خود، بلکه از طرف سازمان آن را امضا کردم. من به همکارانم اطلاع ندادم و به همین دلیل آنها را هم قرار دادم [on the letter]”

ولکوف گفت که از هیئت مدیره ACF International استعفا خواهد داد و “از فعالیت های عمومی اجتماعی-سیاسی خود فاصله خواهد گرفت”. این سازمان پیش از این فهرستی متشکل از 6000 «رشوه‌خوار و جنگ‌افروز» را منتشر کرده بود که گفته بود باید از سوی کشورهای غربی تحریم شوند.

این اعتراف پس از آن صورت گرفت که الکسی وندیکتوف، سردبیر سابق ایستگاه رادیویی اکو مسکو، نامه دیگری را ارسال کرد که امضای ولکوف را در میان چندین منتقد برجسته دیگر کرملین نشان داد و اظهار داشت: «ما بر این عقیده هستیم که غیرمنطقی است تحریم هایی را علیه سهامداران گروه آلفا، از جمله فریدمن، آون و شرکای تجاری آنها اعمال کنید.

در ادامه نامه آمده است که مدیران شرکت “همیشه بر عدم مشارکت سیاسی خود تاکید کرده اند” و همچنین به دوستی فریدمن با بوریس نمتسوف، سیاستمدار لیبرال فقیدی که در سال 2015 در خارج از کرملین به ضرب گلوله کشته شد، اشاره کرده است.

در این بیانیه آمده است: «اگر تحریم‌ها لغو شوند، ما معتقدیم که چنین تصمیمی از سوی اتحادیه اروپا نمونه‌ای عالی از رویکرد فردی عینی به تحریم‌ها خواهد بود».

اسناد اتحادیه اروپا که در فوریه گذشته تحریم‌ها را اعلام کرد، آون را «یکی از نزدیک‌ترین الیگارش‌های ولادیمیر پوتین» نامید و اظهار داشت که فریدمن «موفق به ایجاد پیوندهای قوی با دولت ولادیمیر پوتین شده است و از او به عنوان یک سرمایه‌گذار ارشد روسیه و توانمندسازی درونی پوتین یاد می‌شود. دایره”.

آون و فریدمن، همراه با ده‌ها الیگارش روسی دیگر، تحریم‌ها را در دادگاه‌های اتحادیه اروپا به چالش کشیده‌اند و آن‌ها را مانند ده‌ها الیگارش دیگر روسی «جعلی و بی‌اساس» توصیف کرده‌اند. آون و فریدمن نیز از سوی بریتانیا در فهرست تحریم ها قرار گرفته اند.

دیگر الیگارش‌ها و تاجران برجسته روسیه که اتحادیه اروپا تحریم‌های آنها را صادر کرده است نیز به دنبال ارجاع از سیاستمداران لیبرال روسیه و منتقدان کرملین در تلاش برای تقویت پرونده‌های خود برای لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا هستند.

وندیکتوف این نامه را اندکی پس از انتشار تحقیقات خود توسط بنیاد مبارزه با فساد منتشر کرد که نشان می‌داد او و چند روزنامه‌نگار برجسته روسی از یک صندوق مرتبط با شهردار مسکو، سرگئی سوبیانین، پول دریافت کرده‌اند. وندیکتوف این اطلاعات را دقیق تایید کرد اما گفت که هیچ سودی کسب نکرده است.

ولکوف نوشت: “من می خواهم از همه کسانی که اعتمادشان را توجیه نکردم عذرخواهی کنم – اول از همه، البته از همکاران در هیئت های حاکمه FBK، از حامیان و البته از الکسی ناوالنی.

“دردناک است که ببینیم چگونه تمام این داستان توسط دوستان پوتین از هر جنس برای زیر پا گذاشتن ناوالنی که بیش از دو سال است به طور غیرقانونی در شرایط عذاب آور در زندان به سر می برد استفاده می شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …