اخبار استرالیا زنده: راد درباره جنگ “تصادفی” با چین هشدار داد. آلبانی برای تجارت در هند گفتگو می کند | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

راد می گوید تنش های آمریکا و چین نگران کننده است

دنیل هرست

دنیل هرست

کوین راد در مصاحبه ای با برنامه 7.30 شب گذشته شبکه ABC گفت لفاظی های گستاخانه اخیر دولت چین را می توان تا حدی به چالش های داخلی خود چین، از جمله رشد اقتصادی کند و فشار بر سر اقدامات این کشور نسبت به کووید، نسبت داد. راد افزود:

وضعیت کلی روابط ایالات متحده و چین در حال است تعمیر استراتژیک بد. اما به عنوان وزیر امور خارجه [Penny] وونگ اخیراً در یک سخنرانی در اینجا در ایالات متحده گفت، وظیفه ما به عنوان دوستان، شرکا و متحدان ایالات متحده، و به عنوان شرکای استراتژیک با چین، تشویق پکن و واشنگتن به حرکت در جهت یک چارچوب استراتژیک جدید مدیریت شده است. رقابت استراتژیک برای ایجاد حفاظ استراتژیک جدید در روابط خود تا به طور تصادفی دچار بحران، تشدید و جنگ نشویم. من فکر می کنم این مسئولیتی است که ما با همه متحدان ایالات متحده در سراسر جهان و شرکای چین سهیم هستیم.

در مورد نخست وزیر سابق حزب کارگر پرسیده شد پل کیتینگراد گفت که با این ادعا که ایالات متحده در تلاش برای مهار چین است، “زمان زیادی برای پل” دارد، اما محیط استراتژیک به دلیل افزایش نظامی خود چین در حال تغییر است:

به نظر من، مسلماً آن چیزی که تفکر استراتژیک استرالیا را هدایت می کند، است چگونه دوستان خود در چین را از اقدام نظامی از پیش برنامه ریزی شده علیه تایوان منصرف کنیم؟که در این صورت بی‌ثباتی اساسی وضعیت موجود استراتژیک خواهد بود؟

متن کامل مصاحبه که در وب سایت راد منتشر شده است نیز این اظهار نظر افشاگرانه را در مورد انتصاب او نشان می دهد:

یکی از دلایلی که نخست وزیر [Anthony] آلبانی به من توضیح داد که چرا او و وزیر امور خارجه از من خواستند این کار را انجام دهم به این دلیل است همه ما نگران وضعیت فعلی روابط قدرت های بزرگ در جهان هستیم. و بنابراین، اگر بتوانم نقش بسیار کوچکی در تعاملات خودمان با دولت در واشنگتن در کمک به ارائه مشاوره در مورد چگونگی تثبیت اوضاع به هر طریقی داشته باشم، آن نقش کوچک را ایفا خواهم کرد، اما فقط بر اساس راهنمایی ها و دستورالعمل های کانبرا. این کار یک سفیر است.

خوش آمدی

صبح و به وبلاگ زنده ما در روز اخبار استرالیا خوش آمدید. من هستم مارتین فارر و من امروز صبح قبل از همکارم چند مورد از داستان های خبرساز را برای شما می آورم ناتاشا می بر عهده می گیرد.

آنتونی آلبانیز امروز با نارندرا مودی، نخست وزیر هند گفتگو خواهد کرد در ادامه بازدید از بزرگترین دموکراسی جهان. این دو برای اجلاس سالانه رهبران خود در دهلی نو ملاقات خواهند کرد و انرژی های تجدیدپذیر و فناوری در دستور کار آنها در کنار دفاع و امنیت قرار خواهد گرفت. به دنبال شرکت او در یک لحظه عجیب از تئاتر سیاسی با مودی قبل از شروع چهارمین آزمون شب گذشته در احمدآباد است. نخست‌وزیر استرالیا در مراسمی شبیه به یک راهپیمایی سیاسی، یک دور افتخار با میزبان خود در اطراف استادیوم بر روی یک کاردستی مزین به «یک طرفدار مقوایی پرشده از خفاش‌های کریکت و کنده‌های بزرگ» انجام داد.

یکی از اسلاف آلبانیز، کوین راداو که قرار است نقش جدید خود را به عنوان سفیر استرالیا در واشنگتن آغاز کند، می گوید که روابط بین ایالات متحده و چین در “ترمیم استراتژیک بد” بود. او به 7.30 شب گذشته ABC گفت که یکی از دلایلی که دولت او را منصوب کرده بود، این بود که «همه ما نگران وضعیت کنونی روابط قدرت‌های بزرگ در جهان هستیم» و نمی‌خواستیم جنگ «تصادفی» شروع شود.

ساکنان مرکز نیو ساوت ولز بر اساس ارزیابی سازمان آتش نشانی روستایی، امروز صبح با چشم انداز آتش سوزی عظیم در منطقه ای در نزدیکی Mudgee “برای هفته ها” بیدار خواهد شد. آنجلا بورفورد، افسر ارتباطات در RFS، گفت: “این بسیار بزرگ، ترسناک و طاقت فرسا است، حتی برای افرادی که کیلومترها از جبهه آتش دور هستند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …