ازدحام جمعیت در خارج از ورزشگاه عراق دست کم دو کشته و ده ها زخمی برجای گذاشت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته یک مقام بهداشتی، ازدحام جمعیت در خارج از یک استادیوم در جنوب عراق در روز پنجشنبه دست‌کم دو کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت.

این حادثه مرگبار در حالی رخ داد که تماشاگران برای حضور در بازی فینال در اولین تورنمنت بین المللی فوتبال که در چهار دهه اخیر در کشور برگزار می شود، جمع شده بودند.

خبرگزاری رسمی عراق اعلام کرد که حال برخی از 60 نفری که در خارج از ورزشگاه بین المللی بصره مجروح شدند وخیم است.

وزارت کشور عراق در بیانیه ای از مردمی که بلیت بازی فینال را ندارند، خواست تا محوطه ورزشگاه را ترک کنند. گفت ورزشگاه پر است و همه دروازه ها بسته شده است.

محمد شیعه السودانی، نخست وزیر جدید عراق که روز پنجشنبه وارد بصره شد، از مردم خواست به مقامات کمک کنند تا “بازی پایانی بیست و پنجمین دوره جام خلیج فارس را به زیباترین شکل خود نشان دهند”.

اتحادیه فوتبال عمان گفت شهروندان عمانی که در حال حاضر در فرودگاه بصره هستند، برای امنیت خود و به منظور کمک به مقامات عراقی در انجام “موفقیت‌آمیز” بازی نهایی، بازگشت به خانه را آغاز خواهند کرد.

برای اطلاعات بیشتر گزارش یورونیوز را در ویدیوی بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …